تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین یکی از تاثیرگذارترین روش ها برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ می باشد که می تواند مشتریان جدیدی در بازار پیدا کنند و در آمدشان افزایش یابد.

روش های مختلفی برای تبلیغات آنلاین وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 

تبلیغات آنلاین

انواع روش های تبلیغات آنلاین :

تبلیغات آنلاین ، جستجوی پولی

یکی از رایج ترین و موثرترین تبلیغات در انواع تبليغات آنلاين ، تبلیغات جستجوی پولی است که به ازای هر کلیک یا PPC هزینه پرداخت می شود.

جستجوی پولی به شما این امکان را می دهد تا بر روی کلمات و عبارات پیشنهادی گوگل و بینگ نمایش داده شوید.

این کلمات کلیدی پایه و اساس تبلیغات آنلاین را شکل می دهند.

کلمات کلیدی که شما انتخاب می کنید باید با کسب و کار شما مرتبط بوده تا بتواند بازدید کننده و مشتریان زیادی را با کسب و کار شما آشنا کند.

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی از دیگر روش های تبليغات آنلاين محسوب می شود که امروزه بسیار گسترش یافته و طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

در اصطلاح به آن سوشال مارکتینگ نیز می گویند.

عناصر کمپین ها

تبليغات آنلاین چیزی فراتر از تبلیغ در اینترنت و به دست آوردن بهترین نتایج می باشد، کمپین های تبلیغاتی می توانند عناصر مختلف و پیوسته یزیادی را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

تبلیغات متنی و بصری

گوگل ادوردز و بینگ همیشه به تبلسغ کنندگان خود پیشنهاد می دهند که هم از متن و هم از تصویر مرتبط با متن استفاده کنند، تبلیغات متنی به تبلیغات PPC و تصاویر به تبلیغات نمایشی باز می گردد.

صفحات فرود

صفحات فرود یا Landing Pages به صفحه های بهینه سازی شده و خاص اطلاق می گردد که مشتریان با کلیک بر روی یک تبلیغ خاص در آن صفحه می تواند وارد شود. در این نوع تبلیغات می توان یک نوع محصول یا خدمات خود را مشخص کرد و با پرداخت هزینه در این صفحات شروع به تبلیغ کرد.

محتوای حمایت شده

بسیاری از تبلیغ کنندگان تصمیم می گیرند با استفاده از یک سرمقاله تبلیغاتی در وب سایت خود اقدام به تبلیغات کنند.

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین روش ها در تبلیغات آنلاین می باشد که فرد با استفاده از می خواهند فرد به دانلود محتوا یا محصولات آن ها بپردازند.

سئوی سایت

سئو سایت یکی دیگر از روش های تبلیغات آنلاین می باشد که با طراحی سایت و بهینه سازی موتورهای جستجو می توان آن را در رتبه اول گوگل با کلمه کلیدی آن صنعت یا پزشک قرار داد و مردم با جستجوی آن عبارت وارد وب سایت شده و با خدمات  آن ها آشنا شوند.

 

برندینگ آنلاین

 

اهمیت تبلیغات آنلاین چیست ؟

همانطور که می دانید امروزه با گسترش فضای اینترنت میزان کسب و کارهای آنلاین و رقابت در آن نیز افزایش یافته است به همین علت در صورتی که افراد به صورت هدفمند در این فضا تبلیغات نماید می تواند میزان مشتریان بیشتری را به دست آورده و در آمد خود را افزایش دهد.

همچنین با تبلیغات اینترنتی می توان تعداد افرادی که به وب سایت شما مراجعه می کنند را افزایش داد و به این ترتیب میزان ترافیک سایت بالا رفته و در رتبه بندی وب سایت تاثیر بسزایی دارد.

چرا تبلیغات آنلاین نسبت به تبلیغات سنتی موثر تر می باشد؟

از جمله سوالات متداولی که در ذهن ما ایجاد می شود این است که کدام روش تبلیغاتی موثر تر می باشد و میزان ماندگاری آن در ذهن افرادی زیاد است.

باید بگوییم که دلایل متفاوتی برای موفقیت در هر یک از تبلیغات آنلاین یا سنتی وجود دارد که با توجه به آنالیز کسب و کار می توان برای ان خط و مشی تعریف نمود.

به این نکته بسیار مهم توجه کنید که در بخش تبلیغات ماندگاری و تاثیر در ذهن افراد از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

حال باید بدانید که از چه تکنیک ها و روش هایی باید استفاده کنید تا به هدف خود برسید.

در روش سنتی به صورت کلی نویسی و کلی گویی برای تبلیغات استفاده شده است که بی ثمر بوده و این بدان معناست که صاحبان صنعت و شرکت ، پزشکان و غیره باید گزینه های دیگری را انتخاب کنند.

در گذشته این نوع تبلیغات موثر بود اما امروزه با گشترش رسانه های جمعی و انتخاب شیوه های مختلف خدمات رسانی ، در میان مردم شروع به تبلیغات کرد.

در تبلیغات باید ذائقه مخاطبان و مشتریان را در نظر گرفت.

زمانی که قصد تبلیغات در تلویزیون را دارید باید بدانید که وسعت مخاطبان آن رسانه چقدر است و چه تعداد افراد تبلیغ را مشاهده می کنند، اما بهتر است بدانید که طبق آمار های گرفته شده امروزه مخاطبان اینترنت به شدت رو به افزایش است.

بنابراین در حوزه تبلیغات به این نتیجه دست یافته ایم که تبلیغات آنلاین امروزه تاثیر گذارتر و ماندگار تر می باشد.

 

تبلیغات آنلاین

 

 • دسترسی آسان به انبوه اطلاعات

همانطور که گفته شد یکی از راه های تبلیغات آنلاین طراحی و سئو سایت می باشد، زمانی که کاربر در موتورهای جستجو کالا و خدمتی که به دنبال آن هستند را جستجو می کنند، اطلاعاتی به آن ها نمایش داده می شود که باعث هموار شدن مسیر برای آن ها می شود.

انسان های دهه جدید به علت گرفتاری های زندگی روش هایی را انتخاب می کنند که سریع تر به جواب خود برسند و اینترنت این امکان را برای آن ها فراهم کرده است.

 • ماندگاری در ذهن

معمولا کاربران اینترنتی آدرس وب سایتی را که به دنبال آن هستند را راحت تر به خاطر می سپارند تا شماره تلفن و آدرس فیزیکی و هیچ چیز برای یک شرکت یا پزشک و غیره مهم تر از انی نیست که در ذهن افراد باقی بماند.

 • قابلیت تغییر و مدیریت قیمت ها

به این نکته توجه داشته باشید زمانی که شما در یک برگه آگهی اطلاعاتی را از خود منتشر می کنید دیگر نمی تواند اطلاعات موجود در آن را تغییر دهید اما در تبلیغات انلاین به راحتی و کمترین و هزینه و زمان می توان تمامی اطلاعات را ویرایش کرد و سریع به اطلاع عموم مردم رساند.

 • قابلیت دسترسی مساوی و شانس بیشتر

در تبلیغات آنلاین بدون محدود به زمان در دید کاربران قرار می گیرید به زبان ساده تر باید بگوییم در این نوع تبلیغات افراد در هر زمان و هر مکانی می توانند با خدمات و محصولات شما آشنا شوند و اقدام به خرید یا مراجعه حضوری نمایند.

 • هزینه های کمتر

تبلیغات اینترنتی همیشه نسبت به تبلیغات سنتی از هزینه کمتری برخوردار بوده انعطاف بیشتری نسبت به آن ها دارد، و با توجه به هزینه ای که می شود بازدهی آن نیز بیشتر می باشد.

 • مشتریان نا محدود

با تبلیغات آنلاین محدوده جغرافیایی شکسته می شود و در یک حرکت خارق العاده مشتریان بومی تبدیل به مشتریان جهانی می شود، چرا که اینترنت حد و مرز ندارد.

 • مخاطبان هدفمند

از دیگر قابلیت های تبلیغات در فضای اینترنت گروه بندی برای تبلیغات است.

در این شرایط می توان به بازار هدف نزدیک تر شد و کسب و کار را رونق بیشتری بخشید.

انتخاب بهترین شرکت تبلیغات آنلاین

 1. برای انتخاب یک شرکت خوب تبلیغات می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو نمایید در گوگل جستجو کنید.
 2. حتما پیش از مراجعه به شرکت و سپردن تبلیغات خود به آن ها درباره آن شرکت و میزان موفقیت آن ها در این حوزه تحقیق کنید.
 3. میزان رضایت مشتریان آن ها را بسنجید.
 4. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ سوال های خود با مسئول شرکت صحبت کنید.
 5. در هنگام انتخاب شرکت تبلیغاتی مورد نظر به این نکته توجه داشته باشید که مسئولیت پذیر باشند.
 6. صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر شرکتی مراجعه نکرده و ابتدا درباره آن ها تحقیق کنید.

تعرفه تبلیغات اینترنتی چقدر می باشد؟

تعرفه تبلیغات اینترنتی با توجه به حوزه تبلیغات ، میزان رقابت در آن حوزه و غیره تعیین می شود.