سایت واکنش گرا

سایت واکنش گرا چیست ؟ بسیاری از افراد هنگامی که صحبت از طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا می شود این سوال در ذهن شان ایجاد می شود که آن چیست و چگونه می باشد به همین علت در این مقاله می خواهیم درباره آن توضیحاتی را مطرح کنیم.

سایت واکنش گرا به سایتی گفته می شود که نسبت به دستگاه کاربر مانند گوشی ، تپلت ، انواع مانیتورها و غیره واکنش نشان داده و خود را با توجه به اندازه و سایز صفحه نمایش تنظیم می کند.

همانطور که می دانید امروزه کاربران برای جستجو در گوگل از وسایل مختلفی با ابعاد مختلف استفاده می کنند به همین علت در طراحی سایت حرفه ای رعایت این اصل بسیار مهم می باشد.

مزایای طراحی سایت واکنش گرا چیست ؟

علاوه بر این که سایت در نمایشگر های مختلف با سایزهای مختلفی نمایش داده می شود دارای مزایای دیگری نیز می باشد که عبارتند از :

  • باعث نمایش سایت در مرورگرهای جدید و قدیمی می شود.
  • باعث می شود انعطاف پذیری سایت بالاتر برود.
  • نسبت به طراحی سایت برای نسخه موبایل مقرون به صرفه تر می باشد.
  • باعث به دست آمدن رتبه بهتر در گوگل می شود.
  • میزان بازدید از سایت بیشتر می شود.
  • باعث افزایش محبوبیت سایت درمیان موتورهای جستجو می شود.

 

سایت واکنش گرا

 

با برخی از مزایای طراحی سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو آشنا شدید در ادامه مقاله می خواهیم به طور کامل در خصوص مزایای آن صحبت کنیم.

صرفه جویی در هزینه

علت این مورد این است که در گذشته  و قبل از گسترده شدن قابلیت ریسپانسیو در سایت ها اغلب شرکت ها اقدام به طراحی سایت جداگانه برای نسخه های موبایلی می کردند اما امروزه با این قابلیت دیگر نیازی به پرداخت هزینه جدا گانه برای طراحی نمی باشید و فقط با یکبار پرداخت هزینه می توانید یک سایت داشته باشید که در تمامی دستگاه ها به درستی نمایش داده می شود.

صرفه جویی در زمان

با توجه به تجربه ای که در زمینه طراحی سایت به دست آورده ایم، همیشه وقت یکی از اولویت های مشتریان محسوب می شود با انجام طراحی سایت ریسپانسیو مد زمان کمتری از مشتریان و طراح گرفته می شود و باعث می شود که سایت هر چه سریع تر در اینترنت دیده و قابل استفاده شود.

سبقت از رقیبان

با توجه به این که سایت ریسپانیو هنوز در ابتدای مسیر هست هنوز افراد زیادی از قابلیت ها و اهمیت آن در گوکل اطلاعات ندارد بنابراین به راحتی می توان با این قابلیت از رقیبان خود پیش بیافتید.

جلوگیری از تولید محتوای تکراری

زمانی که سایت ریسپانسیو طراحی می شود، دیگر نیازی به قرار دادن متن در نسخه موبایل و سایت به صورت جدا گانه نمی باشد و به راحتی با یک بار درج کردن مطلب در سایت کاربر می تواند آن را در هر ابزاری مشاهده کند، همین امر مانع از تولید مطلب تکراری شده و باعث ارتقا رتبه سایت می شود.

افزایش ترافیک وب سایت

بهتر است بدانید 16 درصد از افراد فعال در اینترنت از گوشی های موبایل استفاده می کنند بنابراین در صورتی که وب سایتتان به درستی در گوشی های موبایل نشان داده شود می توانید تعداد زیادی از آن ها را داشته باشید.

افزایش سرعت بارگذاری سایت

بهتر است بدانید علاوه بر موارد فوق مزیت دیگری که این نوع سایت ها دارند این است که با کوچک شدن تمام بخش ها در نسخه موبایلی برخی از موارد نیز حذف می شود و چیدمان آن تغییر می کند و همین امر باعث می شود که حجم نسخه موبایلی به مراتب کاهش یابد.

چگونه متوجه شویم که سایت ریسپانسیو است؟

برای بررسی ریسپانسیو بودن سایت ابزار های متفاوتی وجود دارد از جمله خارج کردن سایت از حالت بزرگنمایی و کوچک کردن آن ، در این صورت می توانید نحوه نمایش سایت را در حالت های مختلف مشاهده کنید.

سایت واکنش گرا

تفاوت سایت واکنش گرا با نسخه موبایل سایت چیست؟

  • گوگل طراحی سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو را برای طراحی سایت حرفه ای پیشنهاد می دهد.
  • سایت ریسپانسیو دارای URL  و طراحی یکسانی می باشد که بر روی تمامی دستگاه ها قابل مشاهده می باشد و همین امر باعث می شود که موتورهای جستجو به بهترین نحوه محتوای سایت را نشانه گذاری کند.
  • اما در طراحی سایت در نسخه موبایلی ، سایت دارای URL  و طراحی متفاوت می باشد و به همین علت موتورهای جستجو گوگل برای نسخه های مختلف سایت چندین بار سازماندهی و نشانه گذاری را انجام می دهد و همین امر تاثیر منفی در سئو سایت دارد.
  • از دیگر دلایل پیشنهاد گوگل برای طراحی سایت واکنش گرا این است که تمامی مطالب و اطلاعات سایت بر روی یک URL قرار می گیرند و باعث تعامل بهتر کاربران با سایت می شود.

طراحی سایت واکنش گرا :

شرکت آلمانت با تیم حرفه ای که دارد می تواند برای تمامی مشتریان خود سایت هایی با قابلیت ریسپانسیو یا واکنش گرا با ارزان ترین قیمت طراحی کند.

کسانی که قصد طراحی سایت حرفه ای را دارند می توانند نمونه سایت واکنش گرا که توسط شرکت آلمانت طراحی شده است مشاهده کنند.

هزینه طراحی سایت واکنش گرا چقدر می باشد؟

هزینه طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا با توجه به خواسته های فرد از طراحی و غیره تعیین می شود.

فقط در هنگام سفارش سایت به این نکته توجه داشته باشید که صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر شرکتی اعتماد نکرده و ابتدا درباره آن ها تحقیق کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه طراحی سایت ریسپانسیو می توانید با شماره هایی که در وب سایت موجود است تماس بگیرید.