بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی چیست ؟

بازاریابی اینترنتی که با نام هایی ؛ همچون بازاریابی الکترونیکی ، بازاریابی تحت وب یا بازاریابی آنلاین نیز در میان مردم رواج دارد ، امروزه با گسترش فضای اینترنت در میان مردم بسیار رونق یافته است ؛ به همین منظور رقابت در آن نیز زیاد می باشد ؛ بازاريابي اينترنتي ، نیازمند مهارت و تجربه ویژه ای می باشد ؛ به همین منظور افراد بهتر است ، به متخصصین در این حوزه مراجعه کنند ؛ در بازاریابی آنلاین ، علاوه بر وب سایت خوب باید شبکه های اجتماعی نیز فعال باشند و در آن ها از ایده های نوعی استفاده شود تا کاربران زیادی را به خود اختصاص دهد ؛ زمانی که اقدام به بازاریابی آنلاین می کنید ، نیازمند یک وب سایت حرفه ای می باشد ، برای طراحی سایت و سئو حرفه ای بهتر است به یک شرکت معتبر مراجعه نمایید.

تاثیر وب سایت در بازاریابی

طراحی سایت و سئو ، باعث جذب بیشتر کاربران به وب سایت و معرفی برند و خدمات شما به آن ها می شود ؛ به این نکته مهم توجه کنید که بازاریابی آنلاین ، نیازمند گذشت زمان است تا شما بتوانید بهترین بهره برداری را از آن کنید ؛ یکی از تاثیر گذارترین موارد در بازاريابی اينترنتي نسبت به بازاریابی سنتی ، سئو یا بهینه سازی وب سایت ، می باشد ؛ بهینه سازی وب سایت ، به شما کمک می کند تا وب سایت مورد نظرتان در صدر نتایج موتورهای جستجو قرار گیرد ؛ از این رو میزان ترافیک سایت شما ، افزایش یافته و بدین ترتیب شاهد افزایش افراد بازدید کننده از سایت خواهیم بود ، که در نهایت این امر منجر به افزایش مشتریان و سودآوری می شود.

بازاریابی اینترنتی

تاثیر محتوا در بازاریابی

تولید محتوا در وب سایت و تبلیغات بسیار مهم می باشد ، پس سعی کنید در عرصه رقابت در بازاريابی اينترنتي ، محتواهای جدید و مفیدی تولید نموده و به اشتراک بگذارید.

تاثیر شبکه های اجتماعی در بازاریابی آنلاین

باید بگوییم که امروزه ، شبکه های اجتماعی جایگاه ویژه ای در میان افرادی یافته است ؛ به همین علت ، با فعال بودن در این حوزه و خلاقیت در آن ، می توانید محصولات و خدمات خود را بیشتر به کاربران معرفی کنید.

بهترین شرکت بازاریابی اینترنتی

 1. برای انتخاب یک شرکت خوب و معتبر در این زمینه ، می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو نمایید.
 2. پس از تهیه لیستی از بهترین شرکت ها ، درباره آن ها تحقیق کرده و پس از آن ، برای کسب اطلاعات بیشتر به صورت با مدیر عامل شرکت صحبت کنید.
 3. برای اطمینان بیشتر از انتخاب خود ، نمونه کارها و میزان رضایت مشتریان آن ها را بسنجید.
 4. به این نکته مهم توجه کنید که صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر شرکت یا فردی اعتماد نکرده و ابتدا ، درباره شهرت و تخصص آن ها تحقیق کنید.

تعریف بازاريابي اينترنتي

اگر بخواهیم بازاریابی اینترنتی ، را طبق یک تعریف ساده بیان کنیم ، باید ذکر شود که منظور از بازاريابي اينترنتي ، ارتباط با مشتریان از طریق برنامه های آنلاین است ؛ هدف از بازاريابی اينترنتي ، شناخته شدن ، افزایش مشتریان و غیره است ؛ که در نهایت ، منجر به سودآوری می شود ؛ در حالت کلی ، باید ذکر شود که تمامی فعالیت هایی که در بستر اینترنت رخ می دهند ، در زیر مجموعه ای از بازاريابی اينترنتي قرار می گیرند .

بازاريابی اينترنتي یا بازاریابی آنلاین ، زیر شاخه های بسیاری دارد ؛ که مهم ترین آن ها عبارت اند از :

 1. سئو یا بهینه سازی وب سایت
 2. بازاریابی جهت موتورهای جستجو
 3. بازاریابی جهت شبکه های اجتماعی
 4. تبلیغات کلیکی

 بازاریابی اینترنتی

شرکت بازاریابی اینترنتی

گروه متخصصین آلمانت ، در زمینه بازاريابی اينترنتي فعالیت داشته و دارای نمونه کارهای موفقی در این زمینه می باشند ؛ جهت اطلاعات بیشتر در این باره ، می توانید با ما تماس حاص فرمایید ؛ مشاوران آلمانت ، پاسخگو شما عزیزان خواهند بود .

تفاوت میان بازاریابی اینترنتی و سنتی

یکی از مهم ترین نکات که سبب تفاوت میان بازاریابی اینترنتی و سنتی می شود ، نامحدود بودن کاربران در اینترنت می باشد و بدین ترتیب ، با انجام بازاريابی اينترنتي می توانیم سبب جذب مشتریان بسیاری شویم ؛ در رابطه با هزینه میان بازاریابی سنتی و اینترنتی ، باید ذکر شود که هزینه بازاريابی اينترنتي ، بسیار پایین تر از حالت سنتی خواهد بود.

بازاریابی اینترنتی ، این امکان را به صاحبان کسب و کار می دهد که در کمترین زمان با مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و به آن ها پاسخ دهند ؛ امکان در دسترس قرار دادن تمامی محصولات و خدمات و ویژگی های آن ها در بازاريابی اينترنتي ، وجود داشته و امکان مقایسه را نیز برای مشتریان فراهم می آورد ؛ در حالی بازاریابی سنتی این گونه نیست.

هزینه بازاریابی اینترنتی چقدر می باشد ؟

هزینه بازاریابی آنلاین ، با توجه به هزینه تبلیغات آن شرکت ، نحوه تبلیغات و نوع خدمات کارفرما و میزان رقابت در آن حوزه تعیین می شود.

همه چیز درباره بازاریابی اینترنتی

بازاریابی وب یا بازاریابی دیجیتال ، بازاریابی اینترنتی یا آنلاین می باشد ؛ همه این کلمات هم معنی بوده و برای بازاریابی اینترنتی ، مورد استفاده قرار می گیرند ؛ این به معنی بازاریابی برای محصولات و خدمات با استفاده از اینترنت ، می باشد ؛ بازاریابی ایمیل یا بیسیم نیز در این الگو از بازاریابی ، قرار می گیرد.

می توان گفت که در این نوع بازاریابی ، از تکنولوژی ها و رسانه های مختلف برای ارتباط دادن مشتریان و تجارت ها به یکدیگر استفاده می شود ؛ به خصوص در عصر تکنولوژی امروز ، بازاریابی اینترنتی به بخش بسیار مهمی از استراتژی بازاریابی در شرکت های مختلف تبدیل گردیده است.

بازاریابی اینترنتی

ویژگی های بازاریابی اینترنتی

بسیاری از تجارت ها چه کوچک و چه بزرگ ، در حال استفاده از بازاریابی اینترنتی به دلیل ویژگی های مختلف آن می باشند ؛ برخی از ویژگی های مهم آن به شرح زیر می باشد :

 • بازاریابی اینترنتی ، مقرون به صرفه تر از بازاریابی سنتی است.

اگر شما هزینه های رسانه بازاریابی سنتی مثل تبلیغات روزنامه ای و بیلبوردها را با هزینه های بازاریابی اینترنتی مقایسه کنید ، می بینید که هزینه های بازاریابی اینترنتی بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر می باشند ؛ شما می توانید با استفاده از منابع بسیار محدود ، به دامنه وسیعی از مخاطبین دست پیدا کنید.

 • حذف نقص در پیگیری

حذف نقص در پیگیری ، یکی از رموزی است که در موفقیت یک تجارت کوچک نهفته است ؛ این کار از طریق وارد نمودن ارقام یک تجارت در اینفیوژن سافت انجام می گیرد و پس از آن ، سیستم بازاریابی خودکار ، اطلاعات مناسب درباره تجارت شما را ارائه نموده ، زمینه های پیشرفت را معرفی کرده و محصولاتی که باید از چرخه خارج شوند را مشخص می نماید.

مزایای بازاریابی اینترنتی

برخی از مزایای مهم بازاریابی اینترنتی ، به شرح زیر می باشد :

 • پاسخ سریع

سرعت پاسخ بازاریابی اینترنتی ، بسیار سریع می باشد ؛ برای مثال ، شما چیزی را آپلود می کنید و ویرال می شود ؛ سپس آن چیز در طول یک شب به میلیون ها نفر می رسد.

 • مقرون به صرفه

در مقایسه با دیگر رسانه های تبلیغاتی ، بازاریابی اینترنتی بسیار ارزان تر می باشد ؛ اگر شما از روش های پرداخت نشده استفاده می کنید ، هزینه تقریبا صفر است.

 • ریسک کمتر

وقتی هزینه شما صفر باشد و نرخ سرعت نیز بالا باشد ؛ هیچ ضرر و زیانی وجود نخواهد داشت ؛ یعنی اصلا ریسکی وجود ندارد.

 • کلکسیون یا مجموعه داده بزرگتر

یکی از جنبه های مهم بازاریابی دیجیتال ، این است که بسیار برهم کنشی می باشد ؛ افراد می توانند کامنت های خود را بگذارند و شما از بازار هدف تان بازخورد خواهید گرفت.

 • روشی برای دستیابی به بازاریابی شخصی شده

بازاریابی اینترنتی ، درب ها را برای دستیابی به بازاریابی شخصی شده با برنامه ریزی و استراتژی بازار ، باز کرده و این احساس را ایجاد می کند که این آگهی ، مستقیما با فرد صحبت می کند.

 • معرفی محصول شما به افراد بیشتر

وایرالی شدن با یک پست ، می تواند محصولات و خدمات شما را به افراد بیشتری معرفی کند.

 • دستیابی

زیبایی دنیای آنلاین و بازاریابی اینترنتی ، به این است که از هر جایی از دنیا قابل دسترس می باشد.

 

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه