بهینه سازی وب سایت

به هر عملی که بر روی وب سایت شما انجام می شود تا سایت شما در رتبه بهتری در جستجوی گوگل قرار گیرد بهینه سازی وب سایت seo گفته می شود. سئو و بهینه سازی سایت امروزه یکی از مهم ترین مراحل در طراحی وب سایت و بازاریابی می باشد. شما با داشتن یک سایت حرفه ای به تنهایی نمی توانید با جستجوی کلمه کلیدی خود در صفحات اول گوگل قرار گیرید ؛ به همین منظور نیازمند بهینه سازی سایت خود هستید.

 

بهینه سازی وب سایت - آلمانت

نیاز هر وب سایت پس از طراحی ، دیده شدن توسط موتورهای جستجو و کاربران می باشد ؛ حال این دیده شدن نیازمند ، سئو سایت می باشد ؛ بهینه سازی یک وب سایت ، سبب قرار گیری آن سایت ، در صدر نتایج گوگل شده و بدین ترتیب سایت مورد نظر توسط کاربران دیده شده و در نهایت منجر به سودآوری می شود. کسب اولین رتبه در نتایج موتورهای جستجو ، از محبوب ترین عبارات دنیای وب می باشد و قرار گیری یک وب سایت در صدر نتایج موتورهای جستجو ، یک نقطه قوت برای آن محسوب می شود. با توجه به مطالب فوق ، می توان گفت بهینه سازی سایت ، یکی از مهم ترین شاخه های بازاریابی آنلاین می باشد.

علت استفاده از سئو و بهینه سازی وب سایت چیست ؟

با پیشرفت اینترنت اکثر کاربران با جستجو در موتورهای جستجو همچون بینگ ، گوگل ، یاهو صفحات و خدمات مورد نیاز خود را پیدا می کنند ، شما با بهینه سازی سایت تعداد بازدید کنندگان وب سایت خود را افزایش می دهید. علاوه بر این موتورهای جستجو همان چیزی را به کاربران نشان می دهند که آن ها به دنبال آن هستند بدین ترتیب کاربران به سایت شما نسبت به رقبا اعتماد بیشتری پیدا می کنند. تجربه نشان داده است کسانی که می خواهند در بازریابی و ارائه خدمات به مشتریان خود موفق باشند و از رقبای خود پیش بیافتند ، بهتر است بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو انجام دهند.

 

بهینه سازی وب سایت - آلمانت

عوامل موثر بر بهینه سازی یک وب سایت

از عواملی که تاثیر به سزایی در نمایش یک وب سایت در صدر نتایج موتورهای جستجو دارند ، می توانیم به مواردی همچون تولید محتوا یونیک ، کلید واژه مناسب ، بازاریابی آنلاین ، لینک سازی و از این قبیل موارد اشاره کنیم. گروه متخصصین آلمانت ، با در دست داشتن پروژه های موفق بسیاری ، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینه های متفاوتی هم چون طراحی سایت ، بهینه سازی سایت و غیره هستند. گروه متخصین آلمانت ، با ارائه خدمات در زمینه های on page سئو ، off page سئو ، تولید محتوا یونیک ، پشتیبانی سئو و غیره به نمایش وب سایت شما در صدر نتایج موتورهای جستجو کمک بسیاری می کند.

در بهینه سازی موتورهای جستجو چه کارهای انجام می شود ؟

  • اولین گام در بهینه سازی وب سایت ، داشتن یک وب سایت حرفه ای است که برای آن می توانید با مراجعه به یک شرکت طراحی سایت حرفه ای ، یک سایت حرفه ای داشته باشید.
  • تولید محتوای خوب و جدید از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در رتبه وب سایت می باشد.
  • لینک دهی خوب و مفید که باعث ایجاد یک چرخه درست بین صفحات وب سایت شود.
  • اشتراک گذاری مطالب و خدمات در گوگل پلاس ، فیس بوک ، لینکدین و غیره.
  • داشتن عکس های مناسب با عنوان ها درست و حجم کم که به سرعت باز شود.
  • دادن برچسب یا تگ مناسب به صفحات وب سایت و مطالب تهیه شده.
  • استفاده از تگ H در صفحات و برای عنوان ها ، البته استفاده زیاد از این تگ در یک صفحه می تواند باعث شود که موتورهای جستجو صفحه را اسپم شناسایی کند.
  • Bold , italic نمودن کلمات مهم در صفحه از دیگر عوامل تاثیر گذار در بیشتر دیده شدن وب سایت می باشد.

 

بهینه سازی وب سایت

برای سئو و بهینه سازی وب سایت یا سئو سایت می توان آن را به دو بخش اصلی یعنی سئو درون صفحه و سئو بیرون صفحه تقسیم کرد.

  • سئو درون صفحه

این نوع سئو شامل کدها ، محتوا ، تصاویر و غیره می شود ، به طور کلی می توان گفت سئو درون صفحه تمامی آیتم های درون سایت و تمامی مواردی که در سایت بارگذاری می شود ، در بر می گیرد. باید بگوییم که سئو سایت از همان ابتدای طراحی سایت آغاز می شود و سئو در تمامی کدهای طراحی نیز اعمال می گردد ، این موارد شامل : کاهش حجم کدهای استفاده شده در طراحی ، ریسپانسیو بودن سایت ، استفاده از تصاویر بهینه شده ، سرعت بارگذاری اطلاعات سایت و غیره است. موارد دیگری نیز در سئو درون صفحه نیز تاثیر دارد که می توان به کلمات کلیدی مناسب ، محتوای با کیفیت ، تگ ها و عنوان های مفید و غیره اشاره نمود.

  • سئو بیرون صفحه

سئو بیرون صفحه شامل تمامی فعالیت هایی می شود که برای بهبود ترافیک وب سایت انجام می شود. به این نکته مهم توجه کنید که شناخت و توانایی فعالیت در زمینه بهینه سازی وب سایت نیازمند دانش و تجربه زیادی می باشد.

علت استفاده از سئو و بهینه سازی سایت چیست ؟

اهمیت سئو و بهینه سازی یک وب سایت ، زمانی نمایان می شود که اکثر مردم جهت دستیابی به مطالب ، محصول و خدمات مورد نظر خود به جستجو در موتورهای جستجو می پردازند و زمانی که وب سایت مورد نظر شما در صدر نتایج جستجو قرار گیرد ، منجر به افزایش بازدید کنندگان از سایت و ترافیک وب سایت می شود ؛ بدین ترتیب علاوه بر شناخته شدن وب سایت شما ، تعداد مشتریان و فروش تان نیز افزایش می یابد و در نهایت ، منجر به سود آوری می شود . گروه متخصصین آلمانت ، تلاش می کنند تا با کیفیت ترین و بهترین خدمات را به منظور بهینه سازی سایت به مشتریان ارائه دهند. با اطمینان خاطر بهینه سازی وب سایت خود را به تیم ما واگذار کنید .

تعرفه بهینه سازی سایت چقدر می باشد ؟

هزینه بهینه سازی سایت ، با توجه به رقابت آن کلمه کلیدی ، هزینه طراحی سایت و غیره تعیین می شود.

 

 بهینه سازی وب سایت - آلمانت

چرا بهینه سازی وب سایت ، حائز اهمیت است ؟

در دهه گذشته ، اینترنت به مکانی تبدیل شده است که در آن مصرف کنندگان ، تصمیم های خرید خود را اتخاذ کرده و محصولات را خریداری می کنند. فروش های اینترنتی جهانی تا بیش از 3.46 تریلیون دلار در سال 2019 رشد کرده و 16.4 درصد کل درآمد خرده فروشی را در سراسر دنیا به خود اختصاص داده است. همچنین اینترنت به یک مقصد قابل اعتماد برای یافتن اطلاعات در تجارت های محلی ( 46 درصد از سرچ های گوگل ، دارای هدف محلی بوده و 78 درصد از سرچ های موبایل محلی ، به خریدهای آفلاین منجر شده است. ) و نیز شرکت های نرم افزاری ، بنگاه های B2B و موارد بیشتر ، تبدیل شده است. با یافتن یک موقعیت صحیح برای تجارت خود ، می توانید به طور پیوسته ، افرادی را که قبلا هرگز در میان مشتریان ، نام شرکت شما را نشنیده اند ، به سمت خود جذب کنید. اگر وب سایت و محتوای خود را بهینه سازی نکنید ، اینکه چه تعداد افرادی عبارات مرتبط با تجارت شما را سرچ کنند ، هیچ اهمیتی نخواهد داشت. سایت شما در نتایج ، نمایش داده نخواهد شد و هیچ کس متوجه وب سایت و تجارت شما نخواهد شد.

بهینه سازی وب سایت

ولی وقتی کار بهینه سازی را برای سرچ انجام می دهید ، معروف می شوید. زمانی که مصرف کنندگان برای عبارات مرتبط با تجارت شما سرچ می کنند ، تجارت شما نیز همیشه نشان داده خواهد شد. با تسلط بر بهینه سازی موتور جستجو ( سئو ) ، شما ترافیک مورد هدف را از خریداران علاقمند ، تولید خواهید کرد. ولی بهینه سازی سرچ به تنهایی کافی نیست. اگر شما فقط ترافیک خود را بالا ببرید و محتوای سایت شما برای مصرف کنندگان بالقوه ، جذاب نباشد ، هیچ کس به سمت شما جذب نخواهد شد ؛ بازدید کنندگان ، بدون انجام حتی یک خرید ، وب سایت شما را ترک خواهند کرد. با تسلط بر بهینه سازی نرخ تبدیل ، شما تعداد سرنخ ها و فروش های تولید شده از ترافیک و خریداری شده خود را به حداکثر می رسانید. دیگر مزیت نادیده گرفته شده این است که بهینه سازی وب سایت می تواند به کمک به محیط زیست ، منجر شود.

 

بهینه سازی وب سایت - آلمانت

نتیجه گیری

تنها داشتن وب سایت برای تجارت تان کافی نیست. شما باید با در نظر گرفتن موتورهای جستجو ، مشتریان ایده آل و دیگر فاکتورها با دقت به طراحی و بهینه سازی وب سایت را بپردازید. پس از خواندن این راهنمای جامع ، نباید مشکلی در خصوص شروع به کار بهینه سازی و خلق طرح حمله خود داشته باشید. حتماً این نکات و دستورالعمل ها را برای اجتناب از اشتباه و استفاده از فهرست ابزار برای بالا بردن سرعت فرایند و کسب چشم اندازهای مفید ، دنبال کنید. پیشرفت حتی در یک زمینه ، می تواند تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی تصمیم نهایی شما داشته باشد. اگر به تجربه و آزمایش کردن در طول زمان ادامه بدهید ، می توانید از پیشرفت های SEO ، CRO و UX  برای دگرگون کردن تجارت خود استفاده کنید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه