درباره رتبه بندی سایت در گوگل

رتبه بندی سایت در گوگل جزء مهم ترین عوامل در بازاریابی می باشد، به همین علت است که امروزه رقابت در به دست آوردن رتبه بهتر افزایش یافته است. سایت هایی که در جستجو گوگل در صفحه اول نمایش می دهد مفیدتر می باشد و به عبارتی در رتبه سرچ گوگل توانسته اند رتبه خوبی را کسب کنند.( بهینه سازی وب سایت )

عواملی که در رتبه بندی سایت تاثیر می گذارد به شرح ذیل می باشد :

 • کاربرد کلیدواژه ها
 • ساختار سایت
 • سرعت آپلود سایت
 • ریسپانسیو بودن سایت
 • میزان ماندن کاربر در سایت
 • تعداد لینک های داخلی و خارجی
 • کیفیت لینک ها
 • برچسب ها
 • قرار دادن عکس و لینک با عنوان مناسب

رتبه بندی سایت در گوگل

پيدا كردن رتبه سايت در گوگل به شرح ذیل می باشد :

برای مشخص کردن رتبه بندی سایت در گوگل ابزارهای مختلفی وجود دارد که باعث می شود شما سریع تر نتیجه را مشاهده کنید. رتبه بندی در الکسا : شما می توانید با وارد شدن به سایت الکسا و ثبت url می توانید رتبه سایت را در جهان و کشور مورد نظر مشاهده کنید.

بررسی رتبه بندی سایت در گوگل با افزونه های مختلف از جمله :

SERPTrends : این افزونه بر روی chrom و فايرفاكس نصب می شود.

SEOquake : از این افزونه می توانید در chrom ، فایرفاکس ، سافاری ، اپرا استفاده کنید.

سئو سایت :

درباره سئو سایت و به دست آوردن رتبه خوب در گوگل در مقالات مرتبط به طور جامع توضیحاتی را مطرح نموده ایم که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن مراجعه کنید. با توجه به افزایش رقابت برای به دست آوردن رتبه در گوگل مراجعه به سئوکاران افزایش یافته است تا آن ها با توجه به مهارت و تخصص خود رتبه سایت را افزایش دهند.

رتبه بندی سایت در گوگل

عوامل تاثیر گذار در رتبه سایت

در ابتدای مقاله عواملی که در به دست آوردن رتبه تاثیر گذار هستند را توضیح دادیم در ادامه مقاله می خواهیم به صورت جامع تر درباره آن ها صحبت کنیم.

بهینه سازی دامین

 • استفاده از کلمات کلیدی برای بهینه تر کردن نام دامین

انتخاب یک نام مناسب که مرتبط با کسب کار شما جزء مهم ترین اقدامات در به دست آوردن رتبه سایت محسوب می شود. همچنین انتخاب کلمات کلیدی که با استفاده از آن ها سایت شما بیشتر در دید کاربران قرار گیرد دشوار می باشد اما افراد متخصص در این زمینه به راحتی می توانند شما را در این خصوص راهنمایی کنند.

پس از انتخاب نام دامنه و کلمات کلیدی سعی کنید برای هر یک از آن ها یک صفحه در سایت ایجاد کنید به گونه ای که صفحه ایجاد شده محتوای جدیدی داشته باشد و در آن تمامی قوانین سئو داخلی رعایت گردد.

همچنین قابل ذکر است از نام دامنه های طولانی استفاده نکنید چرا که گوگل URL های کوتاه ، ساده  را ترجیح می دهد، فهمیدن نام دامنه های طولانی برای کابران  کمی دشوار می باشد.

 • انتخاب هاست مناسب برای سایت

به این نکته توجه داشته باشید که اغلب سایت ها از نظر ظاهر یکسان بوده و هزینه آن ها نیز تفاوت زیادی ندارد با این حال انتخاب آن تاثیر بسزایی در جستجو در گوگل دارد. پس شرکت هاستینگی را انتخاب کنید که دارای پشتیبانی قوی باشد و دچار قطعی و غیره نشود. در صورتی که با خرید هاست جدید قصد انتقال سایت به یک دامنه و هاست جدید را دارید این کار را با دقت فراوان انجام دهید و به نکات و اصول سئو توجه کنید.

رتبه بندی سایت در گوگل

سئو داخلی و تاثیر آن در رتبه سایت

 • استفاده از کدهای بهینه و عاری از موارد اضافه

این مورد برای افرادی که با توسعه وب آشنایی کامل ندارند کمی مبهم می باشد. اگر بخواهیم به صورت ساده این مطلب را توضیح دهیم این است که طراح سایت از کدهایی استفاده کند که بهینه هستند و باعث کاهش سرعت وب سایت نمی شود ، استفاده کند.

 • فایل robots.txt

خزنده ها گوگل به طور مرتب در صفحات سایت را بررسی کرده و پس از ان صفحات را در گوگل ایندکس می کنند اما در برخی از مواقع شما می خواهید از ورود خزنده ها در یک یا چند صفحه از سایت جلوگیری کنید پس با نصب فایل robots.txt می توانید جلوی ورود خزنده ها به آن صفحات را بگیرید.

 • برطرف کردن خطاهای سرور

در برخی از مواقع ممکن است با از دسترس خارج شدن سرور برخی از صفحات شما دچار مشکل شوند بنابراین بر روی سایت خود نضارت کامل داشته باشید و در صورتی که صفحه ای ارور داشت آن را برطرف نمایید.

 • ثابت نگه داشتن URL های سایت

سعی کنید یو آر ال های سایت خود را ثابت نگه دارید چرا که با تغییر آدرس صفحه سایت ممکن است ارور 404 را نشان دهد پس یو آر ال سایت را به طور مرتب و دقیق سازماندهی کنید.

 • نقشه سایت

در سایت طراحی شده سعی کنید یک نقشه سایت ایجاد کنید این کار باعث می شود که دقت و سرعت پایش موتورهای جستجو در گوگل بیشتر شود.

 

رتبه بندی سایت در گوگل

 

 • واکنش گرا بودن سایت

سعی کنید سایتی که طراحی می شود قابلیت ریسپانسیو را داشته باشد چرا که سایت ریسپانسیو در تمامی دستگاه ها با سایزهای متفاوت به درستی نمایش داده می شود و دیگر نیازی به طراحی سایت در نسخه موبایل نیست. امروزه موتورهای جستجو به این قابلیت در سایت امتیاز زیادی می دهند. از لینک های داخلی همراه با انکر تکست های مرتبط استفاده کنید.

هدایت درست کاربران با لینک های مفید به سایر صفحات سایت بسیار حائز اهمیت می باشد. سعی کنید در هر صفحه از سایت خود حداقل یک لینک به سایر صفحات سایت بدهید و یک چرخه صحیح در سایت ایجاد کنید.

 • استفاده از تصاویر

سعی کنید از فرمت های مناسب برای درج تصاویر در سایت استفاده کنید و حجم آن ها را کاهش دهید. حتما توجه کنید که تصاویر درج شده در سایت دارای alt مناسب باشد ، تگ alt باعث می شود که به افراد و موتورهای جستجو بگویید که ان تصویر در رابطه با چه موضوعی است.

انتخاب یک شرکت طراحی سایت و سئو خوب :

برای انتخاب یک شرکت طراحی سایت و سئو سایت خوب می توانید در گوگل جستجو کنید یا در گوگل جستجو نمایید. پس از انتخاب شرکت مورد نظر نمونه کارهای آن شرکت را مشاهده کرده و انتظارات خود را بگویید. حتما به این نکته توجه داشته باشید که به دست آوردن رتبه خوب در گوگل به آسانی نبوده نیازمند زمان زیادی است.

هزینه سئو سایت چقدر می باشد ؟

هزینه سئو سایت با توجه به وضعیت سایت و خدمات مشتری تعیین می شود. در برخی مواقع سایت ممکن است از پایه مشکل داشته باشد و سئوکار تشخیص دهد که یک وب سایت جدید طراحی شده و بر روی آن برای به دست آوردن رتبه بهتر سئو انجام شود.