سئو سایت پزشکی

امروزه، بیماران به جای پرسیدن از دوستان و همسایگان، دست به دامن گوگل و موتورهای جستجوگر می شوند. اگر مطب یا کلینیک شما در موتورهای جستجو مانند گوگل دیده نشود، انگار اصلاً وجود خارجی ندارید! رقابت در دنیای آنلاین شدید است. مطب‌های دیگر، چه در نزدیکی شما و چه در دورترین نقاط کشور، در حال حاضر از طریق سئو سایت پزشکی ، بیماران را به سمت خود جذب می‌کنند.

سئو سایت پزشکی

سئو پزشکی چیست ؟

سئو ( SEO )  Search Engine Optimization ، مخفف بهینه سازی موتور جستجو بوده و یک مولفه مهم در استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق، بشمار می آید. سئوی پزشکی ، شامل فرایند بهبود رنکینگ وب سایت شما در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی مورد هدف و کوئری های سرچ ( بدون پرداخت هزینه برای تبلیغات ) می باشد. به عبارت دیگر ، سئو برای عملکردهای پزشکی ، به معنی در کنار هم قرار دادن استراتژی های سئو می باشد که باعث نشان داده شدن وب سایت شما با کلمات کلیدی در بالاترین رتبه در نتایج گوگل می شود.

هر بار که یک کلمه یا عبارت در بروزرهای شما در دسکتاپ یا موبایل جستجو می شود ؛ موتور جستجو ، از الگوریتم هایی استفاده می کند که تصمیم می گیرد چه قطعه ای از محتوا را بر اساس کلمات کلیدی تایپ شده در کادر جستجو ، اول نشان دهد. در سال های گذشته ، لود اپ کردن کلماتی که شما به دنبال رتبه بندی آن ها بودید ، در یک صفحه برای رتبه بندی در نتایج جستجو ، کفایت می کرد. ولی گوگل و دیگر موتورهای جستجو ، تغییر قابل ملاحظه ای را در الگوریتم های سئوی خود در 5 سال گذشته ایجاد نموده اند و اکنون ، آنچه در نتایج موتور جستجو ، بالا نشان داده می شود، با توجه به عملکرد و محتواهای آن تعیین می شود.

سئو وب سایت پزشکی

امروزه ، سئو سایت پزشکی ، نه تنها کلمات کلیدی ، بلکه بررسی های آنلاین ، کیفیت بالای محتوا ، فهرست راهنما ، شماره تلفن کاری ، بلاگ ها ، بک لینک ها و چیزهای بیشتری را برای انتقال نتایج سرچ که به آنچه جستجو کننده به دنبال آن است ارتباط بیشتری دارد ، مد نظر قرار می دهد. این چیز بدی نیست. در واقع ، این تغییرات با هدف فراهم  آوردن تجربه بهتر کاربر ، برای افرادی که در حال استفاده از موتورهای جستجو برای خدمات پزشکی از طریق سرچ ارگانیک هستند ، انجام می گیرد.

محتوایی که بوسیله سرچ ارگانیک ، بخصوص محتوای پزشکی برگردانده می شود ، باید تا حد امکان قانونی بوده و برای حفظ ایمنی مردم ، از منابع پزشکی معتبر برگرفته شده باشد. اطلاعات پزشکی دارای مشروعیت کمتر می تواند شامل اطلاعات پزشکی خطرناک باشد. از آنجایی که الگوریتم های سرچ ، هوشمندتر و پیشرفته تر شده اند ، کیورد استافینگ ، نه تنها دیگر کارآمد نمی باشد ، بلکه می تواند شما را از رنکینگ در موتورهای جستجو نیز منع نماید. بنابراین ، داشتن یک استراتژی سئوی پزشکی جامع به عنوان بخشی از طرح بازاریابی دیجیتال کلی شما ، به گونه ای که عملکردتان ، رتبه بالاتری نسبت به رقبایتان کسب نماید ، نسبت به همیشه ، از اهمیت بیشتری برخوردار شده است.

مزایای سئوی سایت برای پزشکان

سرچ کردن 1000 بیمار جدید در آینده برای تکنیک های برتر شما ، چه سودی برای عملکرد پزشکی تان خواهد داشت ؟ این چگونه تجارت شما را تغییر خواهد داد و چگونه رتبه بندی برای مهم ترین کلمات کلیدی شما ، بر روی درآمدتان تاثیر خواهد گذاشت ؟ فرض کنید یک بیمار بالقوه عبارت ” بزرگ کردن سینه در محدوده سکونت من ” را در شهر شما تایپ کرده و در صفحه اول ، عملکرد شما را می یابد. این تاثیر قابل ملاحظه ای بر روی سود شما خواهد داشت.

الگوریتم گوگل ، هر سال ، 400 تا 500 بار تغییر می کند و ادامه دادن کار با فاکتورهای رنکینگ مهم و استراتژی های سئو را که برای بهبود و حفظ نتایج سرچ وب سایت شما ، بیشترین تاثیرگذاری را دارند ، برای پرسنل شما دشوار می نماید. آن ها قبلاً در تجارت شما ، نقش مهمی داشته اند. اینجا همان نقطه ای است که استراتژی های سئو هدایت کننده صنعت ما ، وارد عمل می شوند. ما نگران رقابت ، قطع و وصل سایت سئو و ساختار بک لینک هستیم ، بنابراین شما می توانید بر روی فراهم آوردن بهترین خدمات برای بیماران خود ، تمرکز نمایید.

سئو برای وب سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی ، سئو در صفحه و تجربه کاربر ، عناصر مهم برای بهینه سازی موثر موتور جستجو می باشند. وب سایت پزشکی شما ، مبنا و ” کانونی ” است که همه اقدامات دیگر سئو ، بر روی آن بنا می شوند. بدون ساختار و محتوای وب سایت پزشکی مناسب ، تمام استراتژی های دیگر برای تحت تاثیر قرار دادن رنکینگ شما ، وارد کشمکش می شوند.

سئو سایت پزشکی

فاکتورهای رنکینگ مهم در سئو سایت پزشکی

وقتی به فاکتورهای الزامی رنکینگ برای سئو نظر می افکنیم ، تنها یک چیز خاص وجود ندارد که شما بتوانید بوسیله آن ، در زمینه مراقبت های پزشکی بر سئو تسلط پیدا کنید. دستیابی به بالا بردن رنکینگ موتور جستجو ، یک دستاورد جامع می باشد و شامل بررسی های آنلاین ، محتوای فوق العاده و یک وب سایت پزشکی بهینه شده سئو ، یک فهرست Google My Business و چیزهای دیگر است. سئوی پزشکی فوق العاده ، یک دستاورد چندوجهی است که در صورت کار کردن هماهنگ ، نتایج قدرتمندی از قبیل ترافیک وب سایت فزاینده ، قرار ملاقات ها و روند های رزرو شده بیشتر ، بازدیدهای بیشتر و بطور کلی ، رشد تجارت شما را ایجاد می نماید. گرافیک ، برخی از این مهم ترین فاکتورهای رنکینگ و نقش مهمی را که در برنده شدن در بازی سرچ گوگل ، ایفا می کنند را تجزیه می نماید. متخصصان سئوی پزشکی ، در زمان ساخت استراتژی سئوی منحصر بفرد عملکرد شما که نتایج قابل ردیابی را تولید می کند ، هر یک از این فاکتورها را مد نظر قرار می دهند.

بازاریابی محتوا و ساخت بک لینک

محتوا ، وقتی وارد بازاریابی برای عملکردهای پزشکی می شود ، در راس قرار دارد. داشتن محتوای مرتبط با کیفیت بالا در وب سایت شما ، نه تنها توان بالقوه و بیمارانی را که می شناسید ، نشان می دهد ، بلکه به گوگل نیز نشان می هد که شما در بازار خود ، صاحب اقتدار هستید و همین امر ، به شما در کسب رتبه بالاتر در نتایج موتور جستجو ، کمک می کند. پست کردن مرتب محتوای تازه به وب سایت به شکل بلاگ نیز سود مضاعفی در زمینه دادن اطلاعات به شما برای اشتراک یافتن در سوشال مدیا داشته و یکی از بهترین مکان ها برای دستیابی به بیماران جدید به شمار آمده و قطعاً بخشی از برنامه بازاریابی دیجیتال کلی شما خواهد بود.

انتشار محتوای جدید در وب سایت تان می تواند به شما در رتبه بندی برای کیوردهای جدید در گوگل کمک کرده و در صورتی که شما درباره موضوعات موضعی بنویسید ، رنکینگ سئوی موضعی شما را نیز تقویت کرده و به وب سایت شما در قرار گرفتن در رتبه بالاتر در موتورهای جستجو و نتایج سرچ ، کمک می کند.

 • خلق یک استراتژی بازاریابی محتوای موثر با محتوایی که بیماران ، خواهان درگیر شدن در آن هستند.
 • استراتژی های توزیع محتوا برای کسب بیشترین درگیری
 • ردیابی و تحلیل برای ارزیابی موثرترین محتوا
 • ترکیب منحصر بفرد محتوا برای جذب بیماران جدید : ویدیوها ، اینفوگرافیک ها ، مقالات و غیره
 • توسعه بک لینکینگ مورد هدف ، برای رشد سئو وب سایت تان
 • بلاگینگ مهمان برای تولید آگاهی برند جدید و ترافیک وب سایت

سایت هایی که از نظر ما در مجموعه سایت های پزشکی قرار می گیرند به شرح ذیل می باشد:

 • سایت های دندانپزشکی
 • سایت های مراکز زیبایی پوست و جوانسازی
 • سایت های مربوط به کاشت مو
 • سایت مراکز لیزر
 • سایت های مربوط به جراحی های زیبایی و درمان
 • سایت های مربوط به ماساژ و غیره.

سئو سایت پزشکی چگونه انجام می شود؟

متخصصین و پزشکان می توانند با مراجعه به یک شرکت طراحی سایت و سئو می توانید از خدمات سئو بهره مند شوید. اما به این نکته توجه داشته باشید که به دست آوردن رتبه بالا در گوگل با جستجوی خدمات نیازمند صبر و حوصله می باشد و این فرآیند در مدت زمانی طولانی انجام می شود. در سئو سایت پزشکی باید به مواردی همچون تولید محتوای جدید ، انتخاب کلمات کلیدی مناسب ، لینک دهی مفید ، برچسب های کاربردی و غیره دقت شود.

تولید محتوای مفید

برای اینکه سایت شما امتیاز بیشتری از موتورهای جستجو کسب کند و در گوگل رتبه بهتری به دست اورد باید به طور مرتب با مطالب کاربردی و مناسب با خدمات سایت تهیه شده و در سایت قرار گیرد. در هنگام قرار دادن مطالب در سایت از عکس با حجم کم که دارای عنوان اصلی مطلب باشد استفاده کنید. لینک دهی را به طور هدفمند و مفید در آن صفحه انجام دهید و برچسب های مناسب با مطالب آن صفحه زده شود. حدالامکان از ویدیو نیز در سایت خود استفاده کنید. یک صفحه از سوالات متداول نیز در صفحه استفاده کنید تا کاربران با مراجعه به آن صفحه بتوانند سوالات پزشکی خود را مشاهده کرده و یا بپرسند.

سئو سایت پزشکی

استفاده از شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از مهم ترین اقداماتی که در سئو سایت پزشکی باید انجام شود ایجاد صفحات اجتماعی و لینکدهی به آن ها می تواند تاثیر بسزایی در به دست آوردن رتبه در سایت داشته باشد.

درج سایت در گوگل مپ

با درج آدرس مطب در google map اين امکان را به کاربران می دهید تا به راحتی بتوانند آدرس مطب یا کلینیک را پیدا کنند.

ریسپانسیو بودن سایت

با توجه به استفاده بیش از اندازه از گوشی های هوشمند با طراحی سایت های ریسپانسیو یا واکنش گرا سایت امتیاز بیشتری از گوگل دریافت کرده و در جستجو ها بیشتر نمایش داده می شود.

لینک دهی

یکی از موثر ترین راه ها برای افزایش رتبه در گوگل لینک سازی است. لینک سازی باعث می شود تا کاربران بیشتری وارد وب سایت شوند و در نتیجه ترافیک سایت افزایش یابد. اولین جایی که لینک ها در آن خود را نشان می دهند درون صفحات وب سایت است، اما به چه مواردی هنگام لینکدهی باید توجه کرد؟ سعی کنید به کلمات کلیدی و صفحات مهم وب سایت خود لینک دهید و مطمئن شوید که صفحه ای که به آن لینک می دهید از نظر لود شدن و غیره مشکلی نداشته باشد.

سعی کنید با لینک های داخلی که می دهید یک چرخه بین تمامی صفحات سایت ایجاد کنید تا کاربران از یک صفحه به صفحه مرتبط بعدی هدایت شود به این ترتیب شما با لینک های مفیدی که در یک صفحه ایجاد کرده اید مدت زمان زیادی می توانید کاربر را در سایت نگه دارید. بهتر است بدانید به تمامی لینک هایی که در درون سایت داده می شود لینک داخلی می گویند. نکته حائز اهمیت دیگر این است که در قسمت منو به مطالب و صفحات اصلی خود لینک دهید چرا که کاربران از این طریق راحت تر می توانند به موارد مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

لینک های خارجی

به تمامی لینک هایی که از سایت های دیگر به سایت شما داده می شود لینک خارجی گفته می شود. به این نکته توجه داشته باشید که دادن لینک به وب سایت شما از طریق سایت های دیگر از نظر موتورهای جستجو یک امتیاز مثبت تلقی می شود پس می تواند در به دست آوردن رتبه بالاتر در گوگل به شما کمک کند.

استفاده از برچسب یا تگ

برچسب گذاری یکی از راه های موثر برای راهنمایی کاربران می باشد تا بتوانند به راحتی به مطالب مورد نیازشان دسترسی پیدا کنند. تگ یا برچسب باعث ایجاد دسته بندی های خاص و کوچک تر مطالب سایت شما می شود علاوه بر این تگ یا برچسب می تواند باعث ایجاد ایندکس های ارزشمند برای وب سایت شما شود.

سئو سایت پزشکی

 • اما برای برچسب زدن به چه مواردی باید توجه کرد ؟
 1. برچسب هایی که انتخاب می کنید باید کوتاه و فاقد علائم نگارشی باشد.
 2. سعی کنید تعداد برچسب هایی که استفاده می کنید کم اما مفید باشد.
 • اشتباهات رایج در استفاده از تگ یا برچسب :
 1. عنوان مطلب را برچسب نزنید.
 2. از تولید برچسب های تکراری و بیهوده بپرهیزید.

استفاده از تگ alt

همانطور که می دانید وجود تصاویر کم حجم در سایت اهمیت بسزایی در سئو آن دارد اما به این نکته توجه کنید که هر عکس باید به گونه ای به گوگل معرفی شود پس برای این منظور توصیه می شود از تگ alt استفاده کنید. این تگ به صورت یک متن جایگزین برای تصاویر استفاده می شود تا در صورت لود نشدن عکس کاربر متوجه شود که آن تصویر مربوط به چه چیزی است.

 • تاثیر بولد و ایتالیک کردن کلمات کلیدی در سئو سایت پزشکی چیست ؟

از دیگر مواردی که تاثیر جزئی بر روی سئو سایت دارد استفاده از تگ بولد و ایتالیک است، از این دو تگ بهتر است برای تاکید کلمات کلیدی موجود در سایت استفاده شود.

نحوه انتخاب بهترین شرکت سئو سایت پزشکی

 • برای انتخاب یک شرکت خوب و مجرب می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو نمایید.
 • پس از تهیه اسامی بهترین شرکت های طراحی و سئو سایت درباره آن ها تحقیق کرده و نمونه کارهای آن ها را بررسی کنید.
 • میزان رضایت مشتریان آن ها را بررسی کنید.
 • پس از آن برای مشاوره با مسئول آن شرکت تماس گرفته یا به صورت حضوری مراجعه کرده و سوالات خود را از او بپرسید.

هزینه سئو سایت پزشکی چقدر می باشد ؟

باید بگوییم که نمی توان به طور دقیق مبلغ سئو سایت پزشکی را گفت چرا که سئو با شاخص های زیادی بستگی دارد. اما به طور کلی می توان هزینه سئو سایت را به میزان رقابت در کلمه کلیدی ، میزان خدماتی که ارائه می شود، تولید محتوا و غیره تعیین می شود. به ای نکته مهم توجه کنید که صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر شرکت سئو سایت پزشکی اعتماد نکرده و ابتدا رزومه آن ها را بررسی کنید.

مقالات مرتبط

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه