سئو سایت

همه چیز درباره سئو سایت

امروزه با گسترش رقابت در فضای اینترنت دیگر طراحی سایت به تنهایی سودی برای پزشکان ، صنعت گران و غیره ندارد و آن ها باید از سئو سایت استفاده کنند. حال این سوالات در ذهن شما ایجاد می شود که سئو سايت چيست ؟ قیمت سئو سایت چقدر می باشد و غیره.( بهینه سازی وب سایت )

کلمه seo ، مخفف عبارت ( search engine optimization ) می باشد ؛ که منظور از آن بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و کاربران می باشد. گوگل ، اهمیت بسیاری به کاربران خود می دهد ؛ به همین علت وب سایت هایی را در صدر لیست نتایج جستجو قرار می دهد که از نظر محتوا دارای کیفیت بالایی باشند. سئو ، مهم ترین بخش یک سایت است که سبب بازخورد بیشتر آن می شود.

سئو سایت

سئو سایت چیست ؟

اگر بخواهیم یک تعریف دقیق و ساده از سئو داشته باشیم باید بگوییم که منظور از سئو یا بهینه سازی سایت ، انجام مجموعه ای از فعالیت ها است که به کمک آن ها بتوان جایگاه بهتری برای وب سایت مورد نظر خود در موتورهای جستجو کسب کرد. سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو فرآیندی است که با هدف به دست آوردن رتبه بهتر در گوگل انجام می شود.

به این نکته توجه داشته باشید که سئو به دو روش سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه انجام می شود. سئو در واقع قوانینی است که موتورهای جستجو تعریف کرده اند تا سایت هایی را که قوانین سئو کلاه سفید را رعایت نموده اند در رتبه بهتری قرار دهد.

با سئو کلاه سیاه نیز افراد می خواهند با فریب دادن موتورهای جستجو در رتبه های بالا قرار گیرند که موقتی می باشد و پس از مدتی سایت افت می کند.

سئو سایت

برخلاف بسیاری از ابزارهای بازاریابی اینترنتی ، که در زمان انجام دارای ارزش می باشند و همزمان با متوقف شدن فعالیت آن ها ، نتایج به دست آمده نیز از بین می رود ، سئو این گونه نیست ؛ در واقع سئو نیازمند تلاش مستمر می باشد به طوری که پس از متوقف شدن نیز مشتریان تا مدت ها نتایج آن را مشاهده خواهند کرد و به سودآوری آن ها کمک می کند.

لازم به ذکر است بروز کوچکترین اشتباه می تواند سایت را در نتایج موتورهای جستجو دفن کند ؛ بنابراین مشتریان باید جهت بهینه سازی سایت خود ، یک شرکت معتبر و حرفه ای را انتخاب کنند که در این زمینه تجربیات فراوانی داشته باشند.

مهم و رایج ترین اهداف سئو افزایش نرخ بازدید سایت ، افزایش ترافیک سایت ، بازدهی سایت و غیره می باشد که تمامی این اهداف سایت را به هدف اصلی خود یعنی افزایش رتبه در موتورهای جستجو می رساند. گوگل ، برای رتبه بندی سایت ها بیش از صدها فاکتور را مورد بررسی قرار می دهد ؛ لازم به ذکر است هر چند وقت یک بار این فاکتورها به روز رسانی شده که تاثیر به سزایی بر روی نتایج جستجو در موتور های جستجو خواهد گذاشت.

 سئو سایت

بهینه سازی یا سئو سایت چیست ؟

بهینه سازی وب سایت ، فرایند استفاده از ابزار ، استراتژی های پیشرفته و تجربیات برای بهبود بخشیدن عملکرد وب سایت ، تحریک ترافیک بیشتر ، افزایش تبدیل و رشد درآمد می باشد.

یکی از مهمترین جنبه های بهینه سازی وب سایت ، بهینه سازی موتور جستجو ( سئو ) می باشد. این تکنیک ، نه تنها بر روی دستیابی به صفحات متنوع وب سایت شما ، برای رتبه بندی بالا در SERP ها برای کلمات کلیدی خاص تمرکز می کند ؛ بلکه پیش بینی ها برای یافتن برند شما را به آسان ترین شکل ممکن ، امکان پذیر می نماید.

جنبه مهم دیگر در اینجا ، بهینه سازی صفحه داخلی ( on- page ) می باشد. این تکنیک ، تضمین می کند که چشم اندازهایی که به وب سایت شما مربوط می شود ، دارای بهترین تجربه کاربر بوده و آن ها را به انجام عملکرد مطلوب و تبدیل شدن به یک لید یا سرنخ ، ملزم می نماید.

بنابراین ، با بهینه سازی وب سایت ، شما نه تنها می توانید با موثرترین و کارآمدترین روش ( بدون صرف هزینه برای تبلیغات ) در بازار عرض اندام کنید بلکه می توانید درب ها را برای انجام تبدیل های بیشتر و کسب درآمد بیشتر ، بگشایید.

ولی ، هر چند سئو بخش الزامی بهینه سازی وب سایت می باشد ، ولی مهمترین چیز در بهینه سازی ، به شمار نمی آید.

بهینه سازی وب سایت شما برای افراد حقیقی ، به شما کمک می کند تا اعتماد بازدید کنندگان خود را جلب کرده و شکل گیری ایجاد یک ارتباط را آغاز کنید. همچنین بهینه سازی ، به شما این امکان را می دهد تا بدون نیاز به فراخوان فروش ، محصولات خود را به فروش برسانید.

دستاورد بهینه سازی وب سایت

دستاورد بهینه سازی وب سایت همه جانبه ، عملکرد ایده آل وب سایت در همه زمینه ها ، می باشد. این زمینه ها عبارتند از :

 • سئو
 • نوشتن متن با هدف بازاریابی و تبلیغ
 • تجزیه و تحلیل
 • طراحی UX ( مرحله پیشین )
 • توسعه وب ( مرحله بعدی )
 • بهینه سازی صفحه فرود / CRO

سئو سایت

نحوه عملکرد بهینه سازی وب سایت چگونه است ؟

هدف از بهینه سازی وب سایت ، جذاب کردن هر چه تمام تر سایت تان برای موتورهای جستجو و افراد حقیقی می باشد. ولی این کار را چگونه می توان انجام داد ؟

قدم اول برای بهتر کردن اوضاع ، شناسایی موضوعات می باشد. شما باید قبل از بهبود بخشیدن سایت فعلی خود ، بفهمید مشکل کار کجاست ؟ این مبنای هر فرایند بهینه سازی فوق العاده می باشد.

تنها روی هم گذاشتن فکر در مورد موضوعات بالقوه با تیم تان ، کافی نیست. شما برای پوشش دادن همه این زمینه ها ، تجربه ندارید. به جای آن ، شما باید از ابزار نرم افزاری موجود برای تحقیق درباره موضوعات بالقوه در سئو ، سرعت صفحه ، قابلیت استفاده موبایل و موضوعات دیگر ، استفاده کنید.

در نهایت ، شما باید قابلیت کاربرد سایت خود را با کاربران آزمایشی غیر عضو ، آزمایش کنید. نتایج ، نقشه راهی را به شما ارائه می دهد که در آن می توانید تلاش های بهینه سازی خود را با تیم های مختلف ، هماهنگ نمایید.

محتوا نویسان می توانند محتوا را بهبود داده و مدیران وب سایت می توانند ساختار سایت و دیگر موضوعات سئو صفحه داخلی را بهبود بخشند و طراحان می توانند تجربه کاربر و نیز نوع نگاه و احساس آن ها را به سایت شما ، ارتقا دهند.

خدمات سئو سایت به شرح ذیل می باشد :

با بررسی سئو سایت و خدماتی که ارائه می کند متوجه می شوید که یک سایت با داشتن سئو است که می تواند در کسب و کار شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

در سئو چه مواردی باید رعایت شود :

 1. در هنگام طراحی سایت ، کدهای سایت باید کوتاه شوند.
 2. سرعت آپلود سایت بالا باشد.
 3. عکس هایی که در سایت قرار گرفته اند حجم کمی داشته باشند و alt یا توضیحات عکس داشته باشد.
 4. مطالب جدیدی در سایت درج شود و به هیچ وجه تکراری نباشد.
 5. صفحات سایت ارور 404 ندهند.
 6. لینک دهی به درستی انجام شود.
 7. صفحات سایت عنوان و توضیحات مناسبی داشته باشد و در آن به تعداد کارکتر حتما توجه شود.
 8. برچسب ها متناسب با متن صفحه باشد.
 9. ریسپانسیو بودن وب سایت که امری بسیار مهم در انجام سئو سایت است رعایت شده باشد.

اموزش سئو سایت :

امروزه در آموزشگاه ها اموزش سئو سايت داده می شود اما افراد علاقمند به موضوع سئو سايت می توانند با مطالعه و تحقیق درباره سئو آموزش ها و اطلاعات لازم را کسب کنند و پس از آن شروع به کسب درآمد نمایند.

اهمیت سئو سایت چیست ؟

سئو سایت یکی از مهم ترین عوامل در رونق کسب و کار می باشد. همانطور که می دانید با گسترش اینترنت جستجو در فضای اینترنت نیز افزایش یافته است. در صورتی که یک پزشک یا شرکت ، سئو سایت خود را به درستی انجام داده باشد در جستجو کلمات کلیدی کاربران بیشتر دیده شده و به این ترتیب خدمات شما بیشتر دیده شده و باعث جذب مشتری می شود.

سئو سایت

مدت زمان بهینه سازی سایت

بهینه سازی یک سایت ، فرایندی سخت و پیچیده می باشد که نیازمند بررسی موارد بسیار زیادی و تلاش مکرر است ؛ فردی که در حال انجام بهینه سازی یک وب سایت است باید بر روی مسائل روز سئو تسلط داشته و دائما دانش خود را به روز رسانی کند ، از این رو مشاهده یک وب سایت در نتایج اول موتور های جستجو نیازمند زمان و صبر می باشد.

کلمات کلیدی در سئو وب سایت

انتخاب کلمات کلیدی و استفاده آن ها در وب سایت طراحی شده بسیار حائز اهمیت می باشد، زمانی که یک فرد اقدام به طراحی سایت و بهینه سازی آن می کند بهتر است در ابتدای کار با توجه به نوع فعالیت وب سایت کلمات کلیدی انتخاب شود. یک شرکت طراحی و سئو سایت خوب برای انتخاب کلمات کلیدی اولویت جستجوی مردم را قرار داده و از ابزارهای مخصوص نیز استفاده می کند.

تولید محتوا برای سئو

یکی از مهم ترین مراحل در سئو و بهینه سازی وب سایت تولید محتوا می باشد، سئو کار باید برای بیشتر دیده شدن وب سایت مطالب مرتبط با کلمات کلیدی و خدمات ارائه شده در وب سایت تولید و در آن درج کند. در تولید محتوا به این نکته توجه داشته باشید که مطالب باید طولانی و جدید باشند و به هیچ عنوان از مطالب کپی برای سایت خود استفاده نکنید. تولید محتوا برای وب سایت نیز خود دارای نکاتی است که سئو کاران باید طبق آن اقدام به تولید محتوا کنند.

لینک سازی

از دیگر موارد حائز اهمیت در سایت لینک سازی می باشد، لینک هایی که در سایت ایجاد می شود باید به یک صفحه مرتبط لینک داده شوند و حتما پس از لینک دهی مطمئن باشید که لینک کار می کند. برای لینک دهی سعی کنید به کلمات کلیدی و خدمات مرتبط لینک داده شود و با استفاده از لینک دهی یک چرخه منظم بین صفحات داخلی وب سایت ایجاد کنید.

لینک خارجی نیز تاثیر بسزایی در وب سایت دارد، این لینک باید از سایت های دیگر به سایت شما داده شود.

تاثیر تگ متا

سعی کنید در صفحات خود از متا کیورد و متا توضیحات استفاده کنید. متا توضیحات یک بخش خلاصه از صفحه می باشد که باعث آشنایی بیشتر کاربر با محتوای درون صفحه شده و به این ترتیب باعث می شود که کاربر پس از مشاهده آن بخش بر روی لینک سایت کلیک کنید.

استفاده از تصاویر و ویدیو

سعی کنید در مطالبی که در سایت درج می کنید یک تصویر مرتبط با نیز قرار دهید اما هنگام درج تصویر به این نکته مهم توجه کنید که عکس حجم کمی داشته و دارای alt یا عنوان مناسب باشد. همچنین ویدیوهای بارگذاری شده در سایت نیز باید حجم کمی داشته باشد تا به سرعت در سایت لود شود و باعث پایین آمدن سرعت وب سایت نشود.

سئو سایت

انواع سئو سایت

معمولا سئو کاران برای به دست آوردن رتبه مطلوب در گوگل می توانند از سه روش سئو کلاه سفید ، سئو کلاه خاکستری و سئو کلاه سیاه استفاده کنند.

 • سئو کلاه سفید

در این روش سئو کار از روش های اصولی و منطبق با قوانین موتورهای جستجو استفاده می کنند تا سایت در نتیجه گوگل دیده شود ، معمولا نتیجه حاصل از این روش در بلند مدت دیده می شود. اما به این نکته توجه داشته باشید که این نتیجه حاصل از سئو کلاه سفید ماندگار بوده و دارای ریسک یا مجازات های موتور جستجو نمی شود.

 • سئو کلاه خاکستری

این روش سئو در واقع مرز بین سئو کلاه سفید و کلاه سیاه است و استفاده از این تکنیک ها باعث می شود که سرعت رشد شما بیشتر شود و وارد منطقه خطر جریمه گوگل قرار نگیرید.

 • سئو کلاه سیاه

این روش سئو شامل مجموعه مواردی است که باعث فریب ، بازی و دستکاری الگوریتم های گوگل می شود و سایت در مدت زمان کوتاهی در رتبه های خوب گوگل قرار می گیرد. به این نکته مهم توجه کنید که موتورهای گوگل به سرعت متوجه این فریب شده و ممکن است عواقب جبران ناپذیری برای وب سایت شما داشته باشد. پس سعی کنید برای انجام سئو به یک شرکت معتبر که از روش های اصولی برای جلو آوردن وب سایت استفاده می کند ، وب سایت خود را بسپارید.

بهترین شرکت سئو سایت

 1. برای انتخاب یک شرکت سئو سایت خوب می توانید از دوستان و آَشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو نمایید.
 2. پس از تهیه لیستی از بهترین شرکت های سئو درباره آن ها تحقیق کرده و رزومه کاری آن ها را بررسی کنید.
 3. پس از انتخاب شرکت مورد نظر برای مشاوره نزد بهترین آن ها رفته و انتظارات خود را به مدیر شرکت بگویید تا به درستی شما را راهنمایی کند.
 4. برای اطمینان از انتخاب خود نمونه پروژه های سئو آن ها را مشاهده کرده و میزان رضایت مشتریان آن ها را بررسی کنید.
 5. به این نکته مهم توجه کنید که صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر شرکتی اعتماد نکنید.

ابزارهای برتر سئو

به عنوان نظم نسبتا تکنیکی ، نرم افزارها و ابزارهای زیادی وجود دارد که سئو برای کمک به بهینه سازی وب سایت به آن ها اعتماد دارد. بعضی ابزارهای رایگان و پولی متداول در زیر آمده است :

برنامه ریز کلمه کلیدی آگهی گوگل :  برنامه ریز کلمه کلیدی یکی دیگر از ابزارهای رایگان است که توسط گوگل به عنوان بخشی از تولید آگهی گوگل ارائه شده است. حتی اگر برای جستجوی پولی طراحی شده باشد ، می تواند ابزاری عالی برای استفاده سئو باشد ؛ چون پیشنهادات کلمات کلیدی و حجم جستجوی کلمه کلیدی را ارائه می دهد که می تواند در زمان جستجوی کلمه کلیدی مفید باشد.

پلت فرم سئو : پلت فرم های مختلف سئو بسیاری وجود دارد که بسیاری از ابزارهای مورد نیاز سئو در بهینه سازی سایت ها را گردآوری می کند. این پلت فرم ها رتبه بندی کلمه کلیدی را ردیابی می کند و به جستجوی کلمه کلیدی کمک می کند ، فرصت های سئو خارج ازصفحه و درون صفحه و کارهای زیاد دیگر مربوط به سئو را شناسایی می کند

رسانه اجتماعی : اغلب سایت های رسانه اجتماعی تاثیر مستقیم بر سئو ندارند اما می توانند ابزار خوبی برای شبکه سازی وب مسترهای دیگر و ایجاد ارتباط باشد.

تعرفه سئو سایت چقدر می باشد ؟

باید بگوییم تعرفه سئو سایت با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود ، شرکت آلمانت یکی از حرفه ای ترین شرکت های طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت می باشد که خدمات سئو سايت و طراحی حرفه ای سایت را با ارزان ترین قیمت و به طور اقساطی به مشتریان خود ارائه می کند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه