امروزه سئو و طراحی سایت ، از مهم ترین ارکان تبلیغات و بازاریابی محسوب می شود ، کسانی که می خواهند از رقیبان خود پیش بیافتند ، نیازمند یک طراحی سایت حرفه ای هستند. در این مقاله ، قصد داریم درباره سئو و طراحی سایت توضیحاتی را مطرح کنیم.

با توجه به دنیای امروزی ، بسیاری از افراد جهت دستیابی به خواسته های خود به اینترنت مراجعه کرده و به جستجو خدمات مورد نظر خود ، در آن می پردازند ؛ در این زمان است که بازاریابی اینترنتی و داشتن وب سایت و بهینه سازی آن اهمیت می یابد.

سئو و طراحی سایت

سئو چیست ؟

سئو و بهینه سازی سایت ، باعث می شود که سایت شما از کیفیت بالاتری برخوردار باشد و به همین دلیل ، مورد توجه موتورهای جستجو قرار گیرد و به رتبه بهتری دست یابد.

زمانی که سایت در رتبه بندی گوگل ، رتبه خوبی به دست آورد ، باعث می شود که با جستجوی یک کلمه کلیدی بیشتر در معرض دید کاربران قرار گیرد و به این ترتیب ، میزان فروش افزایش می یابد و همچنین ، در صورتی که یک سایت پزشکی باشد ؛ میزان مراجعین به مطب افزایش می یاید.

سئو سایت نیازمند رعایت قوانینی است که موتورهای جستجو تعیین کرده اند.

شاید برای شما این سوال پیش آید که ، چرا که برخی از سایت ها در صفحات اول و برخی دیگر در صفحات آخر نتایج موتورهای جستجو ، نمایش داده می شوند ؛ در این باره باید ذکر شود که نمایش سایت مورد نظر ، در نتایج موتورهای جستجو و هم چنین ، در صدر اول نتایج موتورهای جستجو نیازمند بهینه سازی سایت می باشد .

منظور از بهینه سازی وب سایت ، پیاده سازی اصول سئو مطابق با الگوریتم های موتورهای جستجو می باشد که در نهایت سبب دیده شدن وب سایت در صدر نتایج موتورهای جستجو شده و بدین ترتیب ، سبب افزایش بازدید کنندگان سایت و در نتیجه افزایش درآمد می شود .

تولید محتوا و سئو چیست ؟

اگر بخواهیم ، به طور دقیق تر به مفهوم بهینه سازی وب سایت ، اشاره کنیم ، باید ذکر شود که مجموعه فعالیت هایی را ؛ هم چون تعیین استراتژی محتوا و تولید محتوا اصولی بر روی یک وب سایت انجام می دهیم تا وب سایت در صدر نتایج موتورهای جستجو نمایش داده شود.

به این نکته توجه داشته باشید که برخی از افراد با سئو کلاه سیاه در رتبه بالا قرار می گیرند که این امر موقتی بوده و پس از مدتی سایت آن ها افت خواهد کرد ، اما در صورتی که از سئو کلاه سفید استفاده کنید ، باعث می شود سایت از نظر موتورهای جستجو جذاب به نظر رسیده و بیشتر در معرض دید قرار گیرد.

اهمیت سئو چیست ؟

باید بگوییم اکثر کاربران با وسایلی ؛ همچون موبایل ، لپ تاپ ، تبلت و غیره در موتورهای جستجویی ؛ همچون گوگل ، یاهو، بینگ و غیره جستجو می کنند. سئو ، کلید اصلی برای دیده شدن وب سایت توسط کاربران و مراجعه بیشتر آن ها به وب سایت می باشد.

به این نکته مهم توجه کنید که کلمات جستجو شده در گوگل توسط کاربران ، بسیار حائز اهمیت می باشد و تجربه کاری نشان می دهد که جذب بیشتر مشتری از طریق وب سایت باعث موفقیت هر برندی می باشد.

چرا موتورهای جستجو نیازمند سئو هستند ؟

گوگل ، موتور بسیار هوشمندی می باشد ، ولی نیاز به کمک کاربران دارد ؛ موتورهای جستجو ، همیشه در تلاش هستند تا بهترین نتیجه را به کاربران نشان دهند ، با این وجود به دلیل محدودیت هایی که در مسیر وجود دارد نیاز به سئو سایت است. سئو ، اشتباه باعث می شود تا وب سایت طراحی شده از دید کاربران پنهان بماند و سئو ، درست باعث بیشتر دیده شدن وب سایت می شود.

طراحی سایت حرفه ای

افرادی که طراحی سایت حرفه ای انجام می دهند ؛ در طراحی ، قوانین بهینه سازی وب سایت seo را نیز رعایت می کنند ، بخشی از قوانین سئو مربوط به طراحی می شود ؛ مانند :

  • بالا بودن سرعت آپلود سایت
  • وجود عکس هایی با حجم پایین در سایت
  • بهینه سازی کدهای طراحی سایت

سئو و طراحی سایت

از دیگر قوانین سئو می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

  • تولید محتوای جدید
  • اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی
  • آپلود فیلم و عکس در سایت
  • تگ های مفید
  • لینک های داخلی و خارجی موثر
  • و غیره.

انتخاب بهترین شرکت سئو و طراحی سایت

درباره نحوه انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت ، می توانید به مقالات جامعی که تهیه شده و در وب سایت موجود است ، مراجعه نمایید.

سئو و طراحی سایت تخصصی

گروه متخصصین آلمانت ، یکی از برترین شرکت های تبلیغاتی و طراحی سایت و سئو ، می باشند ؛ که سال های زیادی است در این زمینه فعالیت داشته و دارای نمونه کارهای فراوانی نیز می باشند  ؛  گروه المانت ، با همراهی متخصصین خود  ، به شما در عرصه بازاریابی آنلاین  ، کمک کرده و شما را در این راستا همراهی می کنند .

تکنیک های سئو و طراحی سایت

دانستن این نکته که موتورهای جستجو  ، چگونه کار می کنند  ؛ اولین گام ، پردازش بهبود رتبه بندی جستجوی سایت ها است. در واقع ؛ بهبود رتبه سایت ، مستلزم  نفوذ تکنیک های مختلف سئو در بهینه سازی سایت ، برای جستجو است :

جستجوی کلمه کلیدی

جستجوی کلمه کلیدی ، اغلب نقطه شروع سئو است و بررسی می کند ؛ سایت ، بر اساس چه کلمات کلیدی  رتبه بندی می شوند و رقبا چطور ؟ مشتریان بالقوه ، کدام کلمات کلیدی را جستجو می کنند .

بازاریابی محتوا

وقتی کلمات کلیدی بالقوه ، شناسایی می شوند ؛ بازاریابی محتوا ، وارد عمل می شود ؛ این مولفه ، می تواند محتوای موجود را به روزرسانی کند یا محتوای کاملا جدید ایجاد کند. زیرا گوگل و سایر موتورهای جستجو ، محتوا با کیفیت بالا را در ارجحیت قرار می دهند ؛ مهم است که تحقیق کنید ، چه محتوایی قبلا وجود داشته است.

ساخت لینک

چون لینک ها از وب سایت های بیرونی ( در سئو ” بک لینک ” نامیده می شود. ) یکی از فاکتورهای اصلی رتبه بندی در گوگل و موتورهای جستجوی مهم دیگر است ؛ به دست آوردن بک لینک های با کیفیت بالا ، یکی از ترازهای اصلی است که سئو باید داشته باشد.

این فاکتور ، می تواند ترویج محتوای خوب باشد که به وب سایت های دیگر می رسد و با وب مستر ، ارتباط برقرار می کند و آن ها را به فهرست وب مربوطه ارائه دهد.

بهینه سازی در صفحه

علاوه بر فاکتورهای خارج از صفحه ؛ مانند لینک ها ، ساختار واقعی بهبود دهنده صفحه ، می تواند مزایای زیادی برای سئو داشته باشد و فاکتوری است که کاملا در کنترل وب مستر ، موثر است.

بهینه سازی معماری سایت

لینک های بیرونی ، صرفا مربوط به سئو نیست ؛ لینک های داخلی ( لینک های داخل وب سایت ) ، نقش بزرگی در سئو دارد.

بنابرین ، بهینه سازی موتور جستجو می تواند ، سئوی سایت را اصلاح کند ؛ با اطمینان یافتن از صفحات کلیدی که به متن مرتبط ، لینک می شوند و متن هایی که به اصلاح ارتباط صفحه با واژه های خاص ، کمک می کند.

علامت گذاری معنایی

استراتژی دیگر سئو ، این است که کارشناسان سئو ، علامت گذاری معنایی وب سایت را بهینه سازی می کنند.

 

سئو و طراحی سایت

 

هزینه سئو و طراحی سایت چقدر می باشد ؟

هزینه سئو و طراحی سایت ، با توجه به خواسته مشتری تعیین می شود ، در برخی مواقع مراجعین تقاضای طراحی سایت ارزان و اقساطی می کنند که شرکت طراحی سایت آلمانت با تنظیم قرار داد این خواسته مشتری خود را عملی می کند.

البته باید بگوییم که در هزینه می تواند ، تاثیری در طراحی نیز داشته باشد ؛ به عنوان مثال برخی از افراد تقاضای خصوصی سازی وب سایت خود را دارند و  غیره که در این صورت کمی مبلغ تغییر می کند.

اما به طور کلی شرکت آلمانت ، با قیمت مناسب اقدام به طراحی سایت و سئو سایت کرده و بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می کند و توانسته است ، رضایت بسیاری از مشتریان خود را جلب کند.