سایت ریسپانسیو

سایت ریسپانسیو چیست ؟ سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو به سایتی گفته می شود که در صفحات نمایش با اندازه های متفاوت سایت به درستی نمایش داده شود، این ویژگی را می توان یکی از مهم ترین قابلیت ها در طراحی سایت حرفه ای دانست.

ریسپانسیو شدن سایت باعث شده برخی هزینه های اضافی برای افرادی که می خواهند سایت داشته باشند کم کرده است، زیرا قبلا برای اینکه بتوان سایت را در گوشی های موبایل نیز مشاهده کرد نیازمند طراحی سایت برای نسخه موبایل بود که امروزه دیگر با قابلیت واکنش گرا بودن سایت نیازی به تهیه جدا گانه سایت برای نسخه موبایل نمی باشد.

مروری بر تاریخچه طراحی سایت ریسپانسیو :

شاید این سوال در ذهن اکثر طراحان سایت و افراد علاقمند به طراحی سایت و سئو ایجاد شود که اولین بار سایت ریسپانسیو چگونه و برای چه کسی طراحی شد.

باید بگوییم اولین بار در اواخر سال 2001 نسخه سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو برای شرکت خودرو سازی آئودی آلمان بود، در آن زمان این سایت به گونه ای طراحی شد که در تمامی مرورگرهای پرکاربرد آن زمان به خوبی نمایش داده می شد.

 

سایت ریسپانسیو

 

اهمیت سایت ریسپانسیو در چیست؟

با گسترش اینترنت و تکنولوژی اکثر افراد تمامی کارهای خود را با جستجو در اینترنت انجام می دهند. به همین علت است که رقابت برای به دست آوردن رتبه بهتر در گوگل افزایش یافته است.

افرادی که دارای یک سایت خوب و حرفه ای هستند و همراه با آن بهینه سازی وب سایت نیز بر روی سایت شان انجام می شود توانسته اند در رقابت و بازاریابی از رقیبان خود پیشی بگیرند.

سایت ریسپانسیو از آن جهت اهمیت یافته که امروزه افراد با دستگاه های مختلف با رزولیشن های متفاوت در گوگل جستجو می کنند.

در صورتی که سایت قابلیت نمایش در آن رزولیشن را داشته باشد فرد به خوبی می تواند در وب سایت جستجو کرده و خدمات و اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورد.

همچنین واکنش گرا بودن سایت باعث تاثیر مثبت در سئو و به دست آوردن رتبه بهتر در گوگل می شود.

یک شرکت طراحی سایت حرفه ای باید سایت های خود را ریسپانسیو طراحی کرده و علاوه بر این قابلیت باید در تمامی موتورهای جستجو پرکاربرد سایت به درستی نمایش داده شود.

بهترین شرکت طراحی سایت :

بسیاری از افراد هنگامی که تصمیم می گیرند یک سایت برای معرفی خود و تخصص شان ایجاد کنند این سوال در ذهن شان ایجاد می شود که کدام شرکت بهترین طراحی را با قیمت مناسب انجام می دهد و چه خدماتی را ارائه می نماید.

باید در پاسخ به سوالات آن ها بگوییم برای انتخاب یک شرکت طراحی سایت خوب می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو نمایید.

پس از تهیه لیستی از بهترین شرکت های طراحی سایت درباره رزومه کاری آن ها تحقیق کنید و میزان رضایت مشتریان شان را بسنجید.

پس از آن که تحقیقات کافی را انجام دادید برای مشاوره و مشاهده نمونه کارهای شرکت مورد نظر با آن ها تماس گرفته یا به صورت حضوری به شرکت بروید.

در جلسه مشاوره تمام انتظارات خود را به طراح سایت بگوییم تا او با توجه به انتظارات و نوع کار شما یک سایت خوب طراحی کند.

همچنین به خاطر داشته باشید در هنگام انتخاب یک شرکت طراحی سایت خوب میزان تعهد و خوش نامی آن ها را نیز مد نظر قرار دهید.

 

 

سایت ریسپانسیو

 

سایت ریسپانسیو چه مزیت هایی دارد ؟

  • باعث صرفه جویی در هزینه می شود

با دارا بودن سایت ریسپانسیو دیگر لازم نیست که شرکت ها برای دستگاه های مختلف در سایز و اندازه متفاوت سایت طراحی نمایند و همین امر باعث صرفه جویی مبلغ زیادی می شود.

طراحی سایت ریسپانسیو باعث می شود که شما فقط برای طراحی یک سایت هزینه کنید و خیال تان آسوده باشد که سایت در تمام ابزارها به درستی نمایش داده می شود.

  • صرفه جویی در زمان

همانطور که می دانید امروزه زمان مشتریان بسیار حائز اهمیت و با ارزس می باشد بنابراین وقتی می توان با طراحی یک قالب آن را در همه دستگاه ها به خوبی مشاهده کرد پس باعث صرفه جویی در زمان کاربران می شود.

  • پیش افتادن از رقیبان

از آنجا که هنوز بسیاری از سایت های موجود در اینترنت ریسپانسیو نشده اند وب سایت شما با دارا بودن این قابلیت می تواند از رقیبان تان پیش بیافتد و حرفه ای بودن شما را نشان دهد.

سایت های ریسپانسیو از نظر کاربران بسیار پرطرفدار می باشد.

  • بهینه سازی کوئری های سئو

با بهینه شدن کوئری های سئو امروزه موتورهای جستجو سایت هایی که قابلیت ریسپانسو دارند را در رتبه های بالاتری قرار می دهند.

  • ممانعت از تولید محتوای تکراری

در صورتی که شما ناچار باشید برای هر ابزار یک url مختلف بسازید محتوای سایت شما از نظر ربات های گوگل تکراری تلقی می شود و همین امر باعث کاهش رتبه شما در موتورهای جستجو می شود.

هزینه طراحی سایت ریسپانسیو چقدر می باشد؟

هزینه طراحی سایت ریسپانسیو با توجه به انتظارات مشتری و خواسته او مشخص می شود.