درباره شبکه های اجتماعی و سئو

در مقالات قبل درباره سئو و بهینه سازی وب سایت صحبت کردیم ؛ در این مقاله می خواهیم درباره شبکه های اجتماعی و سئو صحبت کنیم. همانطور که می دانید امروزه شبکه های اجتماعی تاثیر بسزایی بر روی جنبه های زندگی افراد گذاشته است که یکی از آن ها سئو می باشد، به همین علت است که موتورهای جستجو امتیاز ویژه ای را در سئو به شبکه های اجتماعی اختصاص داده است.

رابطه بین بازاریابی سوشال مدیا و سئو می تواند گیج کننده باشد. آیا سیگنال های سوشال مدیا بر روی رنکینگ سرچ ، اثر می گذارد ؟ آیا تیم سوشال مدیا باید در سئو درگیر شوند ؟

در اینجا ، ما برآنیم تا این فضا را بطور کامل شفاف سازی کرده و شرح دهیم که چگونه سوشال مدیا و سئو می توانند با یکدیگر کار کرده و از هم سود ببرند.

شبکه های اجتماعی و سئو

سوشال مدیا می تواند بازدیدها و درگیر شدن در پیج را به جریان درآورد :

سوشال مدیا ، آسان ترین و موثرترین روش برای بیرون راندن محتوای مبتنی بر سئوی شما باشد و می توانند بر روی سرعت برگشت شما و زمان درگیر بودن در سایت ، تاثیر گذار باشد. اگر محتوای شما خوب باشد و مردم به خواندن آن علاقه نشان بدهند ، این معیار تعلق خاطر و درگیر شدن ، برای موتورهای جستجو ، ارزشمند خواهد بود.

همچنین سوشال مدیا می تواند از وب سایت های تاثیرگذار ، به سمت لینک های با کیفیت و معتبر ، هدایت شود.

عوامل تاثیرگذار ، از سوشال مدیا ، به اندازه هر کس دیگری ، استفاده می کند. وقتی محتوای شما در کانال های مشابه وارد می شود ، این شانس وجود دارد که آن ها ، آن را ببینند و از وب سایت ها یا بلاگ های خودشان ، با آن ها لینک شوند.

دستیابی به این نوع ساخت لینک با ارزش از بازاریابی تاثیرگذار ، بدون سوشال مدیا ، می تواند دشوار باشد.

سوشال مدیا می تواند یک بارومتر ارزشمند باشد.

وقتی پست های شما بالا رفته و به جریان در می آید ، شما باید معیارهای تعلق خاطر و درگیر شدن ( مثلاً تعداد لایک ها ، به اشتراک گذاری ها و کامنت ها در هر پست ) را مد نظر قرار دهید.

بدین ترتیب می توان برآورد کرد که کدام موضوعات و فرمت های محتوایی ، مورد علاقه مخاطبین شما بوده و کدامیک از آن ها ، هدر دادن وقت است.

  • کلیک ها : پست های سوشال مدیا که ترافیک را در سایت شما ایجاد می کند ، گاهی دچار تغییر می شود. شما می دانید محتوایی که به سوشال پست کرده اید ، با مخاطبتان حرف می زند. در پایان ماه ، توئیت ها و پست هایی را که بیشترین کلیک را داشته ، مرور کنید و به دنبال موضوعات رایج بگردید.
  • اشتراک گذاری ها : محتوایی که  به اشتراک گذاری را بدست می آورد ، نشان می دهد که مخاطب شما مایل است آن محتوا را به بخشی از برند شخصی خود تبدیل کند. ببینید چه نوع محتواهایی در قالب چه موضوعات و پلتفرم هایی ، به اشتراک گذاری های ارگانیک را بدست می آورند. سپس کارهای بیشتری از این دست را خلق کنید.

شبکه های اجتماعی و سئو

سوشال مدیا می تواند یک ابزار سرچ مقصود کاربر شگفت انگیز باشد.

کلمات کلیدی ، امروزه بدون درک کامل مقصود و منظور کاربر در انتخاب آن کلمه کلیدی ، کاملاً بدرد نخور می باشند.

اگر کسی مثلاً ” خودکارسازی بازایابی ” را سرچ کند ، آیا این بدان معناست که می خواهد معنی آن را بداند یا می خواهد یک نرم افزار بخرد ؟ گوگل ، ارائه بهترین نتایج را برای هر سرچ ، مورد هدف قرار می دهد و این بدان معناست که  آن ها بر روی درک مقصود کاربر ، سرمایه گذاری زیادی کرده اند.

محتوایی را خلق کنید که به خوبی رتبه بندی شود و این بدان معناست که بازاریاب باید به خوبی آن را درک کند.

روش های مختلفی برای گوش کردن به مخاطب ، برای درک سوالات آن ها ، عبارات مورد استفاده آن ها و تصورات غلط یا مشکلاتی که دارند ، وجود دارد.

یک روش ، از طریق گوش کردن اجتماعی ، انجام پذیر است. شما باید گزارشاتی را در خصوص گفتگوهایی که مخاطب شما درباره تجارت ، محصولات ، برند و سوشال مدیای شما دارد ، دریافت کنید.

این نگرش ها می تواند یک استراتژی بازاریابی محتوا را به جریان درآورد که مستقیماً با نیازهای بازار هدف شما ، که دقیقاً نوع محتوایی است که موتورهای جستجو ، عاشق انتقال دادن آن هستند ، صحبت می کنید.

سوشال مدیا

گوگل پلاس و توئیتر پست ، گاهی در نتایج سرچ نمایان می شوند.

ابهاماتی درباره این موضوع که آیا پست های گوگل پلاس در نتایج سرچ نمایان می شوند یا خیر ، وجود دارد ، ولی معمولاً این اتفاق نمی افتد.

وقتی یک پلتفرم راه اندازی می شود ، برخی فعالیت های ارتباطات گوگل پلاس ، مثل مرورها و پست های گوگل پلاس ، در نتایج سرچ مرتبط در زمان لاگین شدن کاربر در گوگل ، نشان داده می شود.

اخیراً پست های گوگل پلاس ، در بخش اخبار گوگل در صفحه اول ، برای برخی عبارات خاص ، نشان داده می شوند ، ولی این اتفاق بندرت پیش می آید.

حال ممکن است در ذهن برخی از شما این سوال ایجاد شود که کدام شبکه های اجتماعی تاثیر بسزایی در سئو سایت دارد ؟

شبکه های اجتماعی و سئو

 

بهترین شبکه های اجتماعی و سئو

  • توییتر

توییتتر یکی از قوی ترین و تاثیر گذارترین شبکه های اجتماعی می باشد که در آن می توان متن های کوتاه تا 140 کارکتر را به اشتراک گذاشت در سال 2015 با تغییراتی که در گوگل و تویتتر ایجاد شد باعث شد بک لینک های این شبکه ارزش زیادی پیدا کند.

بنابراین بهتر است بدانید هر چه تعداد توییت های ارسالی بین کاربران مختلف افزایش یابد و لینک دهی به سایت نیز بیشتر شود باعث به دست آوردن رتبه بهتر وب سایت شما می شود.

  • فیسبوک

این شبکه اجتماعی یکی از قدیم ترین و پرکاربر ترین شبکه های اجتماعی است، این شبکه اجتماعی شاید بر روی ترافیک ایجاد شده بر روی سایت تاثیر زیادی نداشته باشد اما جزء بهترین گزینه ها برای ایجاد سیگنال بر روی وب سایت است. تعداد لایک ها ، به اشتراک گذاشتن مطالب و کامنت ها می تواند بر روی سئو تاثیر گذار باشد.

  • گوگل پلاس

این شبکه اجتماعی متعلق به گوگل می باشد که مانند فیسبوک و تویتتر نتوانسته موفق باشد، اما تاثیر بسزایی بر روی سئو سایت دارد. این شبکه اجتماعی نیز مانند تویتتر عمل کرده و هر چه تعداد لایک ها و کامنت ها و به اشتراک گذاری مطالب بیشتر باشد باعث به دست آوردن امتیاز و رتبه بهتر در گوگل می شود.

  • اینستاگرام

این شبکه اجتماعی جزء پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی محسوب می شود که تاثیر بسیار زیادی در سئو و بینه سازی وب سایت دارد، در این شبکه اجتماعی میلیون ها عکس در روز به اشتراک گذاشته می شود و از آن جا که عکس در سئو تاثیر زیادی دارد با به اشتراک گذاشتن آن می توانید میزان بازدید از وب سایت را افزایش دهید.

  • لینکدین

این شبکه اجتماعی به عنوان شبکه اجتماعی معرفی شرکت ها و مشاغل فعالیت می کند، شما با عضویت در این شبکه اجتماعی می توانید اطلاعات لازم از کسب و کار خود را در اختیار کاربران آن بگذارید.

  • آپارات و یوتیوب

این دو شبکه اجتماعی در واقع سرویس به اشتراک گذاشتن  ویدیو می باشد که بهترین تاثیر را در سئو می گذارد، شما با ایجاد این شبکه های اجتماعی و بارگذاری ویدیو های مفید می توانید رتبه سایت خود را بهبود ببخشید.