طراحی سایت

در دنیای جدید با پیشرفت اینترنت و حضور فعال مردم در فضای مجازی ، یکی از موارد مورد نیاز برای پزشکان و شرکت ها و صنعت گران ، داشتن یک سایت حرفه ای است ؛ به همین علت تقاضا برای طراحی سایت حرفه ای افزایش یافته است. باید گفت امروزه بدون داشتن طراحی سایت حرفه ای ، نمی توان وارد عرصه رقابت با افراد و شرکت های دیگر شد. دارا بودن یک سایت خوب پیش نیاز ورود به رقابت می باشد. حال سوالاتی ممکن است در ذهن ایجاد شود که ، یک سایت حرفه ای چه ویژگی هایی دارد ، و چه اهدافی را دنبال می کند. طراحی یک سایت حرفه ای برای کار و حرفه خود از یک گروه متخصص و با تجربه همچون آلمانت بر می آید. ادامه مقاله را از دست ندهید.

طراحی سایت

طراحی وب سایت باید چه اهدافی را دنبال کند

اصولاً هر سایتی با توجه به نیازها و خدمات خاصی ، طراحی می شود و موتورهای حرکتی ، برای بازاریابی و تبلیغات نیازمند برنامه ریزی مناسبی می باشند. یک سایت حرفه ای به سایتی گفته می شود که ، از نظر طراحی و محتوای جدید ، سئو سایت یا بهینه سازی موتورهای جستجو و غیره ، منطبق با قوانین باشد.

در طراحی سایت حرفه ای باید چه مواردی رعایت شود ؟

سایت های حرفه ای دارای ویژگی های بارزی هستند که ، می توان آن ها را به دو گروه تقسیم کرد:

 1. گروه اول ، ویژگی های مخصوص و منحصر به فردی می باشد ، که در سایت های دیگر قابل مشاهده نبوده و بر اساس اهداف صاحبان سایت ، در آن گنجانده می شود.
 2. گروه دوم ، سایت های عام با ویژگی های که در همه سایت ها مشاهده می شود ، می باشد و برحسب درخواست های مشتری تعیین شده ، و محدودیتی ندارد.

در طراحی وب سایت باید به موارد ذیل دقت کرد :

 • یک سایت خوب باید با تمامی مرورگرها سازگار باشد.
 • یک سایت حرفه ای باید با انواع تبلت ها و تلفن ها و مانیتورها ، سازگاری داشته باشد.
 • امنیت بالایی داشته باشد تا نتوان آن را هک کرد.
 • قابلیت دو زبانه یا چند زبانه کردن وب سایت ، وجود داشته باشد.
 • بتوان آن را در هر زمانی گسترش داد ، و قابلیت های جدید به آن اضافه کرد.

داشتن ایده و خلاقیت در طراحی وب سایت

یکی از مواردی که ، باعث پیشی گرفتن یک شرکت نسبت به سایر شرکت های طراحی وب سایت می شود ، داشتن ایده و خلاقیت در طراحی است. سعی کنید در طراحی هایی که انجام می دهید ، از اشکال هندسی ، متحرک سازی برخی از موارد و غیره استفاده کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از این نوع المان ها ، برای زیباتر کردن سایت بر روی سئو آن تاثیر منفی نگذارد.

سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا

ریسپانسیو یا سایت واکنش گرا به سایتی گفته می شود که ، در صفحه نمایش های مختلف با اندازه های متفاوت مانند تلفن همراه ، تبلت و غیره ، به درستی نمایش داده شود. ریسپانسیو بودن ، یکی از مهم ترین خدمات و ویژگی یک وب سایت حرفه ای می باشد ؛ چرا که با گسترش اینترنت مردم با وسایل مختلفی از گوگل استفاده می کنند و یک موضوع تاثیر گذار در سئو سایت محسوب می شود. این ویژگی باعث می شود ، که شما دیگر نیازی به طراحی یک وب سایت جدا برای گوشی ، تبلت و غیره نداشته باشید.

تاثیر رنگ ها در طراحی وب سایت

یکی از المان های مهم در طراحی سایت خوب رنگ ها هستند. طراحان سایت به این نکته مهم باید توجه کنند که ، از رنگ های مکمل برای طراحی استفاده کنند ؛ چرا که تاثیر بیشتری بر روی کاربران دارد. هنگام انتخاب رنگ به این نکته توجه کنید ، که این رنگ قرار است در کدام صفحه و برای چه موضعی استفاده شود ؛ در کل باید گفت به جامعیت موضوع توجه کرده ، و رنگی مرتبط با آن انتخاب شود.

سایت های دولتی معمولا به دلیل بازدید زیاد ، از رنگ سفید برای صفحه و از رنگ آبی یا بنفش برای لینک ها ، استفاده می کنند. انتخاب رنگ مناسب برای صفحات وب سایت باعث می شود ، که افراد به راحتی بتوانند مطالب وب سایت شما را مطالعه کنند. از رنگ متمم برای بک گراند ، گرافیک ها و لینک ها و متون استفاده شود.

سایز و نوع فونت در طراحی وب سایت

یکی از مواردی که باعث جذب و نگه داشتن کاربر در وب سایت می شود ، سایز و نوع فونت استفاده شده در سایت است، فونت سایت باید به گونه ای انتخاب شود که، افراد به راحتی بتوانند آن را بخوانند و نیازی به زوم کردن نداشته باشند ؛ همچنین فونت انتخاب شده با تمامی مرورگرها سازگار باشد.

منو و مسیریابی

منوی منظم باعث می شود ، کاربر به راحتی بخش مورد نظر خود را انتخاب کند ، و دچار سردرگمی نشود. در صورتی که حجم مطالب سایت زیاد است ، می توانید از دو یا چند منو استفاده کرده و بخش بندی مطالب سایت را ، گسترش دهید ، تا کاربر در مدت زمان کوتاهی بتواند به خواسته خود برسد. همچنین می توانید در ستون های کنار سایت ، از بخش بندی های مختلف استفاده کرده و قسمت های پربازدید سایت را ، در آن قسمت قرار دهید.

استفاده از تصاویر گرافیکی زیبا

استفاده از تصاویر گرافیکی جذاب ، باعث جذاب تر شدن سایت می شود ، که به طراحان سایت توصیه می کنیم برای افزایش زیبایی و جذابیت سایت ، از تصاویر با کیفیت استفاده کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که تصاویر استفاده شده ، باید کم حجم باشد و به سرعت در سایت دیده شود.

فرم تماس

قرار دادن فرم تماس در وب سایت ، از دیگر موارد بسیار مهم در طراحی وب سایت محسوب می شود. قرار دادن فرم تماس از دو نظر به شما کمکم می کند:

 1. باعث افزایش اطمینان کاربر از فعالیت شما در این فضا می شود.
 2. همچنین توصیه می شود در فرم تماس آدرس و نقشه محل شرکت ، مطب و غیره را قرار دهید.

درج لوگو

در صورتی که شما در زمنیه کاری خود داری لوگو یا نشان اختصاری هستید ، حتما آن را در سایت بارگذاری کنید.

محتوای مناسب

داشتن محتوای مناسب و جدید در رابطه با خدمات وب سایت ، بسیار حائز اهمیت می باشد ؛ بنابراین سعی کنید در این امر بسیار دقت داشته باشید ، و از قرار دادن مطالب بیهوده و کپی در سایت پرهیز کنید.

سرعت سایت

از دیگر موارد مهم ، در بخش طراحی و سئو سایت سرعت لود آن می باشد ؛ یکی از موارد اساسی مربوط به سرعت سایت می شود ، انتخاب یک هاست مناسب است.

وجود لینک شبکه های اجتماعی در وب سایت

وجود لینک شبکه های اجتماعی در وب سایت ، باعث جذب کاربران در آن صفحات هم می شود ، که تاثیر بسزایی در روند جذب مشتری و بازدیدکننده و رتبه سایت دارد.

بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت یا سئو سایت ، جزء مهم ترین موارد برای بیشتر دیده شدن سایت می باشد ، که توصیه می کنیم اگر قصد افزایش فروش در فضای مجازی را دارید ، حتما اقدام به انجام این کار کنید. با انجام سئو صحیح به مرور زمان ، سایت شما در رتبه بالاتری در گوگل قرار خواهد گرفت ، و نام تجاری شما بیشتر شناخته خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سئو سایت ، می توانید به مقاله مربوط به آن مراجعه کنید.

 

طراحی سایت

انواع طراحی سایت

انواع سایت عبارتند از:

 • سایت پزشکی

یک سایت پزشکی ، با هدف افزایش آگاهی مردم و معرفی خدمات یک پزشک ، طراحی و در گوگل بارگذاری می شود. امروزه اکثر پزشکانی که کارهای درمانی و زیبایی می کنند ، برای برقرار ارتباط با مردم اقدام به طراحی وب سایت نموده اند. در سایت های پزشکی ، تمامی اطلاعات پزشک ، مطب ، شماره تماس و غیره وجود دارد. همچنین در اکثر سایت های پزشکی ، بخش سوالات متداول وجود دارد که ، پس از بررسی های دقیق تهیه شده ، و در سایت گذاشته شده است. کسانی که قصد انجام جراحی های زیبایی را دارند ، می توانند در بخش گالری تصاویر ، تمامی نمونه کارهای پزشک را مشاهده کنند و پس از آن ، به مطب پزشک بروند.

 • سایت کلینیکی

از آن جا کلینیک ها خدمات متعددی را به بیماران ارائه می کنند ، بهتر است یک وب سایت داشته باشند ، تا افراد بتوانند با مراجعه به وب سایت آن کلینیک ، از خدماتی که ارائه می کنند و تمام پزشکانی که در آن مجموعه فعالیت می نمایند ، آگاه شوند و در صورت تمایل به آنجا مراجعه کنند.

 • طراحی وب سایت فروشگاهی

سایت فروشگاهی همان طور که از نامش مشخص است ، برای فروش محصولات به صورت اینترنتی انجام می شود. نکاتی که باید در طراحی وب سایت فروشگاهی به آن توجه کرد ، این است که سایت باید درگاه پرداخت داشته باشد ، کاربران پس از انتخاب محصولات خود بتوانند هزینه را پرداخت کنند. همچنین محصولات باید دسته بندی شده باشند. دسته بندی محصولات باعث می شود ، که کاربران به راحتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنند و مدت زمان بیشتری ، در سایت باقی بمانند و سایت را به دوستان خود ، معرفی کنند.

 • سایت شخصی

سایت های شخصی معمولا برای قرار دادن مطالب و بیوگرافی تهیه می شود ، و می تواند اهداف متعددی را دنبال کند، این سایت برای خود فرد طراحی می گردد.

 • سایت خبری

در سایت های خبری ، تمامی اتفاق مهم در ایران و جهان قرار داده می شود و به صورت روزانه یا ساعتی و غیره ، آپدیت می شود. این نوع سایت ها امروزه می توانند جای روزنامه را بگیرند.

 • سایت دولتی

سایت هایی که برای شرکت های دولتی ساخته شده و از این طریق ، افراد می توانند با آن ها در ارتباط باشند و تمامی اطلاعات مربوطه به آن نهاد و شرکت ، در این سایت گذاشته می شود.

 • سایت صنعتی

سایت های صنعتی ، با هدف معرفی حرفه و محصولات طراحی شده و در گوگل ، بارگذاری می گردد.

 • سایت شرکتی و غیره

درباره هر یک از موارد فوق مطالب جامعی تهیه شده و در وب سایت وجود دارد ، که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن ها مراجعه کنید و در صورت تصمیم به سفارش سایت ، می توانید با شماره تلفن هایی که در وب سایت وجود دارد تماس بگیرید.

 

طراحی سایت

 

شرکت طراحی سایت

 1. برای انتخاب بهترین شرکت طراحی وب سایت ، می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید ، یا در گوگل جستجو نمایید.
 2. پس از تهیه لیستی از بهترین شرکت های طراحی وب سایت پزشکی ، شرکتی و صنعتی ، درباره آن ها تحقیق کنید.
 3. پس از آن برای به بهترین شرکت طراحی وب سایت مراجعه کرده ، و نمونه کارهای آن ها را مشاهده کنید.
 4. حتما برای اطمینان از انتخاب خود رزومه آن ها را بررسی کرده ، و میزان رضایت مشتریان آن ها را بسنجید.
 5. درباره نحوه پشتیبانی و خواسته های خود صحبت کنید ، تا مسئول شرکت به درستی بتواند شما را راهنمایی کند.

قیمت طراحی وب سایت خوب چقدر می باشد ؟

برخی از پزشکان یا شرکت ها و صنعت گران ، به دنبال طراحی سایت ارزان یا طراحی سایت اقساطی هستند ، که باید گفت قیمت یک سایت خوب و حرفه ای ، با توجه به خواسته های مشتری و نیازهای او و خدماتی که شرکت ارائه می کند ، تعیین می شود. اما به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که ، صرفا به خاطر هزینه به هر شرکت طراحی وب سایتی اعتماد نکنید ، و ابتدا روزمه کاری آن ها را بررسی کرده و سپس ، اقدام به عقد قرارداد کنید. شرکت تبلیغات آنلاین و طراحی وب سایت حرفه ای آلمانت ، برای طراحی و سئوی سایت ، سوشال مارکتینگ و غیره ، در خدمت شما عزیزان می باشد.

قوانینی ساده برای طراحی سایت

شاید به نظر برسد که ، طراحی وب سایت اندکی اضطراب آور است. در ادامه مقاله متوجه می شوید ، که چگونه می توانید تنها با رعایت چند شاخص ساده ، وب سایت خود را طراحی کنید. ممکن است تصویر کنید که ، برای طراحی یک وب سایت عالی ، باید پیشرفته ترین ابزار را در اختیار داشته باشید ؛ اما این تصور واقعیت ندارد. طراحی وب سایت ، شبیه به فروش ماشین است. گاهی حتی اگر یک ماشین ، دارای یک موتور باورنکردنی و فوق العاده باشد ، ولی شاسی ماشین زشت باشد ، مردم ممکن است تمایلی به خرید آن نداشته باشند. اگر به طراحی وب سایت علاقمند هستید ، یا در حال حاضر ، وب سایتی دارید که می خواهید آن را ویرایش کنید ، برای آشنایی با مراحل طراحی وب سایت با ما همراه باشید.

مراحل طراحی وب سایت

1 . استراتژی و هدف وب سایت خود را تعریف کنید

شاید ساده به نظر برسد ، ولی قبل از اینکه کارتان را برای طراحی وب سایت شروع کنید ، باید هدف تان را از این طراحی ، مشخص کنید. علاوه بر شناختن صنعت و تعریف استراتژی محتوا ، باید به برند منحصر بفرد خود و چگونگی روبرو شدن بازدید کنندگان سایت با آن نیز ، فکر کنید. اگر خود را به جای بازدید کنندگان سایت قرار دهید ، می توانید این موضوع را به خوبی درک کنید. طراحی وب سایت ، مستقیماً با برند شما در ارتباط است ؛ بنابراین باید قابل اعتماد بوده و بتواند بازدید کننده را به خود جذب کند.

تلاش برای دست یابی به هدف : وقتی هدف شما مشخص شد ، تمرکز خود را بر روی عملکردهایی که دوست دارید بازدیدکنندگان در هنگام مشاهده وب سایت شما ، انجام دهند ، معطوف کنید. آیا با طراحی وب سایت قصد دارید فقط اطلاعاتی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهید ؟ آیا می خواهید محصولی را به فروش برسانید ؟ و غیره .

پاسخ به این سوالات ، در نهایت چگونه به نظر آمدن وب سایت شما ، و احساسی که دیگران نسبت به آن دارند را ، تعیین می کند. شناخت و درک کاربران برای موفقیت در هر تجارتی ، الزامی است. این بدان معناست که شما می توانید تجربه ای را که انتقال می دهید ، سفارشی کرده و بهینه سازی نمایید ، و نیازهای آن ها را به شکل بهتری تامین کنید. انجام این کار ، تاثیر مستقیمی بر روی نتیجه نهایی دارد. سفارشی کردن سایت برای ایجاد تجربه ای مرتبط تر ، اولین قدم در سفر به سوی یک تجربه کاربر شخصی می باشد ، و این همان چیزی است که موفقیت تجارت را با خود به همراه می آورد.

2 . درباره جدیدترین روندهای طراحی وب سایت ، تحقیق کنید.

طراحی وب سایت ، به سرعت تکامل می یابد ؛ ولی روندهای رایجی نیز وجود دارند ، که می توانید از آنها کسب اطلاعات کنید. البته رایج بودن یک روند وب سایت ، به این معنی نیست که الزاماً برای شما مناسب است. قبل از ورود به طراحی فیزیکی ، باید بدانید چه می خواهید. در ادامه برای کمک به شما ، رایج ترین روند ، معرفی می شود :

تعاملات میکرو : تعاملات میکرو ، انیمیشن های کوچکی هستند که ، در زمان درگیرشدن کاربر با یک وب سایت ، اتفاق می افتند. برای مثال اگر شما به یک پست در فیس بوک واکنش نشان می دهید ، این واکنش با یک ایموجی انیمیشنی مرتبط ، ظاهر می شود.

تعاملات میکرو ، برای تعیین برخی ویژگی های شخصیتی در یک وب سایت ، مورد استفاده قرار می گیرند. تعاملات میکرو ، یک نقطه تماس انسانی را خلق می کنند ، که باعث می شود بازدیدکنندگان شما احساس کنند ، که در حال گفتگو با وب سایت شما هستند. تعاملات میکرو می توانند در شکل های مختلفی از قبیل کلیک کردن ، گشت زنی ، اسکرول کردن و غیره نمایان شوند ، و در ایجاد رابطه با کاربران از اهمیت زیادی برخوردارند.

3 . پلتفرم خود را انتخاب کنید.

اولین چیزی که در زمان فکر کردن درباره کیفیت طراحی وب به ذهن می رسد ، استفاده از یک شرکت طراحی وب سایت حرفه ای است. اگر چه شرکت های برتر ، کارهای فوق العاده ای انجام می دهند ، ولی هزینه های آن ها به طرز وحشتناکی گران می باشد. خوشبختانه یک راه دیگر وجود دارد ؛ کمک گرفتن از سازندگان وب سایت و پلتفرم های تجارت الکترونیک. این سازندگان ، ابزار آنلاینی هستند که به شما اجازه می دهند ، تا طرحی را برای وب سایت تان ، بدون نیاز به دانستن یک خط کد برنامه نویسی سایت ، خلق کنید. در این زمینه گزینه های بسیاری با کیفیت های متنوع وجود دارند. از طریق ترکیب تحقیق و آزمایش ، می توانید بهترین گزینه را برای سایت خودتان پیدا کنید.

4 . یک قالب یا الگو را انتخاب کنید و طراحی آن را آغاز کنید.

اکنون هدف سایت شما مشخص شده ، و جدیدترین روندهای طراحی وب را ردیابی کرده اید ، و در ذهنتان یک پلتفرم دارید. باید ایده بهتری از یک الگو را پیدا کنید. یک الگو ، لی اوت سایت شما می باشد. الگو مثل ساختار خانه شما است. این خانه قبل از اینکه آن را با تمام وسایل منزلتان هماهنگ کنید ، دارای یک شکل ظاهری پایه می باشد. بیشتر پلتفرم ها دامنه ای از الگوها را ، که از قبل با محتوای نمونه پرشده اند ، در اختیارتان قرار می دهند. الگوها معمولاً ، به الگوهای هر صنعت تقسیم بندی می شوند و با این کار ، غربال کردن آنها و پیدا کردن مرتبط ترین آنها با تجارت شما ، آسان تر می شود.

5 . درباره برندینگ خود تصمیم گیری کنید.

وقتی سایت خود را طراحی می کنید ، باید درباره چگونگی نحوه ارتباط اقدامات شما با برند کلی تان ، فکر کنید. همه چیز از رنگ گرفته تا سبک و تصورات فونت ، در بیان داستان برند شما ، ایفای نقش می کنند. اینکه همه آنها یک پیام را انتقال دهند ، اهمیت زیادی دارد.

6 . برنامه افزودنی خود را مشخص کرده و محتوای تان را بهینه سازی کنید.

اکنون که می دانید چه چیزی می خواهید به وب سایت تان اضافه کنید ، باید دو عامل تعیین موقعیت و بهینه سازی را در نظر بگیرید. تعیین موقعیت ، به مکان محتوای شما در پیج و چگونگی لی اوت شدن آن مربوط می شود. بهینه سازی ، فرایند تقویت محتوا ، برای کمک به کسب رتبه های بالاتر در موتورهای جستجو ، مثل گوگل یا بینگ می باشد.

طراحی سایت

7 . وب سایت خود را منتشر کنید.

اکنون وقت آن رسیده تا قبل از اجرا ، همه چیز را یکبار دیگر مرور کنید. از اعضای خانواده ، دوستان و همکاران خود بخواهید تا در یک حالت پیش فرض ، به منظور یافتن هرگونه ایراد احتمالی ، سایت را تست کنند. چیزهایی که در تست سایت ، باید مورد بررسی قرار گیرند عبارتند از :

 • همه لینک ها به درستی کار کنند و کاربران را به پیج درست ، هدایت کنند.
 • همه محتوا ها قابل خواندن باشند و به آسانی یافت شوند.
 • کاربران بیش از 3 کلیک ، تا پیچ اصلی فاصله نداشته باشند.
 • سایت شما در دسکتاپ ، موبایل و تبلت ، فوق العاده بنظر برسد.
 • سرعت لودینگ بیشتر از 5 ثانیه در هر پیج نباشد.

8 . تجزیه و تحلیل و بهینه سازی را انجام دهید.

شما اکنون مفتخر به داشتن وب سایت زنده خود هستید. در این مرحله ، پیگیری نحوه عملکرد وب سایت بسیار مهم است. شما می توانید سایت خود را به Google Analytics متصل کنید و چیزهایی شبیه به موارد زیر را ردیابی نمایید :

 1. چند بازدید پیج داشته اید.
 2. کاربران چه مدت زمانی را در هر پیج صرف کرده اند.
 3. نرخ جهش شما چقدر بوده است.
 4. نرخ گفتگوی شما چقدر بوده است.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه