امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تبلیغات مدرن در اینترنت تقاضا برای طراحی وب سایت در میان پزشکان و صنعت گران افزایش یافته است، شرکت برندینگ و تبلیغات آنلاین آلمانت به صورت حرفه ای وب سایت هایی را طراحی می کند. در این مقاله قصد داریم درباره طراحی سایت و مفهوم آن توضیحاتی را ارائه دهیم.

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت چیست ؟

طراحی سایت حرفه ای یا یک وب سایت شامل تعداد زیادی فایل می باشد که به صورت مرتب در یک قسمت قرار می گیرد، طراحی وب سایت تلفیقی از هنر و مهندسی می باشد.

صفحه اصلی یک وب سایت معمولاً index.html یا default.html می باشد که پس از وارد کردن آدرس سایت برنامه های مرورگر به سراغ آن رفته و وب سایت شما نمایش داده می شود.

طراح وب سایت کیست ؟

پیش از سپردن طراحی سایت خود به یک طراح بهتر است بدانید که یک طراح سایت کیست و چه مواردی را باید در هنگام انتخاب آن دقت کنید.

یک طراح سایت کسی است که با توجه به هدف سایت و نیاز مخاطبین آن از المان های مختلف و متناسب با رویکرد سایت و همچنین کمک گرفتن از ذهن خلاق و ذوق هنری خود طرحی را خلق می کند.

در این طرح خلق شده تمامی ابعاد و رنگ ها باید به صورت یکپارچه در کل سایت دیده شود و برای مخاطبین خسته کنندده و یکنواخت نباشد.

یک طراح سایت خوب و مجرب باید از الگوی ثابتی برای صفحات استفاده کنند تا کاربر به هنگام مشاهده صفحات متوجه این که تمامی صفحات در سایت مشخص هستند شود.

به این نکته توجه داشته باشید که یک طراح وب سایت خوب و مجرب باید توانایی بالایی در زمینه برنامه نویسی وب داشته باشد، همچنین باید در حیطه روانشناسی درک بالایی داشته باشد و از ابزارهای مختلف برای ویژگی های بصری جذاب تر استفاده کند.

نکات مهمی که در طراحی وب سایت باید رعایت شود:

در طراحی سایت ایجاد بخش های مختلف از اهمیت بسزایی برای معرفی برند و نوع کسب و کار برخوردار است بنابراین در زمینه طراحی وب سایت باید بگوییم که جنبه های گوناگونی باید در نظر گرفته شود.

طراحی سایت باید متناسب با عنوان و محتوای مطالب باشد به عنوان مثال در صورتی که سایت مربوط به یک برند غذایی است طراحی باید متناسب با این حوزه باشد.

تمامی مطالب ، تصاویر ، اطلاعات موجود در وب سایت هم راستا با هدف کسب و کار باشد تا طیفی از عموم را نشانه رود که به دنبال اطلاعات ارائه شده در سایت هستند.

وب سایت باید قابل فهم باشد تا کاربرانی که با آن کار می کنند تا افرادی که آشنایی با وب ندارند نیز بتوانند از ان استفاده کنند و در صورتی که سایت بسیار بزرگ بوده و اطلاعات زیادی را شامل می شود باید حتما یک اطلاعات راهنما در آن وجود داشته باشد تا کاربر بتواند به راحتی به آن چه در سایت نیاز دارد دست پیدا کند.

قالب و طرح انتخاب شده باید به گونه ای باشد که بتواند پایداری و ثبات را به صورت کامل القا کند و مزیت استفاده از طراحان مجرب در این زمینه است.

سبک نگارش باید زیبا و مناسب و تخصصی باشد این موضوع خود شاخه ای مجزا در طراحی و سئو سایت محسوب می شود.

 

طراحی وب سایت

 

ملاحظات امنیتی در وب سایت چیست؟

بسیاری از پزشکان و صنعت گران به دنبال یک وب سایت امن برای خود هستند که گروه طراحی سایت حرفه ای آلمانت به مشتریان خود اطمینان می دهد که با تدابیر انجام شده بر روی وب سایت از هرگونه دسترسی غیر مجاز جلوگیری می کند.

ویژگی های عمومی یک وب سایت چیست؟

شرکت طراحی سایت آلمانت یکسری ویژگی های عمومی برای طراحی وب سایت های خود در نظر گرفته است که عبارتند از :

 1. وب سایت های طراحی شده توسط شرکت آلمانت بر اساس فن آوری های منطبق با گوگل می باشد و تمامی قوانین مربوط به سئوی سایت را طبق قوانین موتورهای جستجو رعایت می کند.
 2. در طراحی وب سایت حداکثر کارایی ها با استفاده از فن آوری های عرضه شده توسط ماکروسافت برای وب سایت از دید کاربر در نظر گرفته و پیاده سازی می شود.
 3. در طراحی صفحه اصلی دسترسی راحت و آسان کاربر به خدمات و محتویات درون سایت در نظر گرفته می شود.
 4. آسانی در توسعه و بروز رسانی وب سایت در آینده در نظر گرفته می شود.
 5. امکانات عمومی همچون آمار بازدیدکنندگان از وب سایت ، نقشه سایت ، افزودن به آدرس های مورد علاقه و غیره در صورت نیاز به امکانات سایت افزوده می شود.

طراحی وب سایت

 

در طراحی وب سایت موارد ذیل نباید انجام شود:

 • از تصاویر گرافیکی با حجم زیاد استفاده نشود چرا که باعث دیر بالا آمدن وب سایت می شود.
 •  تصاویر گرافیکی با حجم بسیار کم و تعداد بالا استفاده نشود.
 •  تعداد زیادی از فایل های فلش انیمیشن در وب سایت استفاده نشود.
 • برچسب های چشمک زن و همانند آن در وب سایت بهتر است استفاده نشود.
 • از قرار دادن لینک ها و نشانی هایی که به یک صفحه خالی یا در حال ساخت است خودداری شود.
 • از رنگ های نامتناسب برای طراحي وب سايت استفاده نشود.
 • غلط املایی و دستوری در متن وب سایت وجود نداشته باشد.
 • از قرار دادن متن های بسیار کوتاه یا بلند خودداری شود.
 • از قرار دادن تعداد زیاد بنرهای تبلیغاتی در وب سایت اجتناب شود.

علت منع استفاده از موارد فوق در طراحی سایت خوب این است که بر روی سئو آن تاثیر منفی گذاشته و باعث می شود که موتورهای جستجو سایت شما را حرفه ای و منطبق با قوانین سئو نداند امتیاز زیادی به سایت نمی دهد و کمتر در معرض دید کاربران قرار می گیرد.

وجود وب سایت تا چه اندازه در کسب و کار تاثیر دارد ؟

همانطور که گفته شد امروزه اینرنت بسیار گسترش یافته است و افراد معمولا تمامی فعالیت های خود را از طریق آن انجام می دهند به همین علت وجود یک سایت در حوزه فعالیت علاوه بر افزایش میزان مشتریان شما باعث اعتبار بیشتر برند کاری شما می شود.

 

طراحی وب سایت

 

آموزش طراحی وب سایت

برخی از افراد علاقه زیادی به طراحی سایت دارند و به همین منظور اقدام به آموزش طراحی وب سایت می کنند.

در مقاله آموزش طراحی سایت به طور مختصری درباره آن صحبت کرده ایم که می توانید به آن مراجعه کنید.

انتخاب یک شرکت خوب برای انجام طراحی سایت حرفه ای :

 • برای انتخاب یک شرکت طراحی سایت خوب می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید.
 • همچنین می توانید در گوگل جستجو کنید.
 • پس از تهیه لیستی از بهترین شرکت های طراحی سایت درباره آن ها تحقیق کرده و میزان رضایت مشتریان آن ها را بسنجید.
 • پس از انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت برای مشاوره به آن شرکت بروند.
 • درباره نحوه پشتیبانی و سئو سایت با آن ها صحبت کنید وانتظارات خود را به آن ها بگوید تا شما را راهنمایی کنند.

قیمت طراحی سایت چقدر می باشد ؟

بسیاری از افراد هنگام اقدام به طراحی وب سایت حرفه ای قیمت را ملاک قرار می دهند و به دنبال یک شرکت طراحی سایت ارزان یا اقساطی هستند.

باید بگوییم که قیمت طراحی سایت با توجه به مهارت و شهرت آن شرکت ، خدماتی که ارائه می شود و نوع طراحی و غیره تعیین می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت طراحی وب سایت می توانید با شماره هایی که در قسمت تماس با ما وجود دارد تماس بگیرید.