طراحی و سئو سایت

طراحی و سئو سایت آمیزه ای از دانش ، هنر ، خلاقیت و توانایی مهندسی می باشد که در کنار یکدیگر قرار می گیرد، به این نکته مهم توجه کنید هنگامی که یک سایت بر اساس قوانین و اصول سئو و هارمونی طراحی شود علاوه بر جذابیت در مخاطب باعث ماندگاری آن می شود.

امروزه طراحی و سئو سایت جزء مهم ترین اولویت های هر پزشک ، شرکت و کسب و کاری محسوب می شود به همین علت اغلب افراد به دنبال بهترین شرکت طراحی سایت می گردند.

طراحی و سئو سایت

طراحی و سئو سایت چه تاثیری در کسب و کار دارد؟

باید بگوییم روزانه هزاران وب سایت در جهان طراحی می شود که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم جزء رقبای شما به حسای می آید.

یافتن یک جایگاه مناسب و محکم باعث موفقیتی در کسب و کار شما محسوب می شود که تنها توسط یک تیم حرفه ای قابل انجام است.

طراحی سایت خوب باعث می شود که کاربران از نظر دسترسی و غیره بتوانند به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند و با خدمات شما بیشتر آشنا شوند و زمانی که با کمات کلیدی که توسط کاربران در گوگل جستجو شود بیشتر مورد دید قرار گرفته و به این ترتیب سایت شما رتبه بهتری در گوگل پیدا کرده و کسب و کار شما نیز اعتبار بیشتری می یابد.

چه خدماتی در طراحی و سئو سایت ارائه می شود؟

بهتر است بدانید که خدماتی که در طراحی و سئو سایت ارائه می شود به دو مسئله می پردازد.

جنبه فنی وب سایت و تولید محتوا در سایت.

طراحی و سئو سایت

جنبه های فنی سایت عبارتند از :

 1. بهینه سازی سرعت وب سایت
 2. ساختار URL
 3. تگ های هدینگ
 4. واکنش گرا بودن وب سایت
 5. بهینه سازی وب سایت
 6. بررسی ترافیک سایت

تولید محتوا در وب سایت :

 1. یافتن کلمات کلیدی
 2. تنظیم منو و ساخت سایت
 3. به ازای هر موضوع یک صفحه
 4. استفاده از کلمات کلیدی مفید
 5. عنوان صفحه
 6. بهینه سازی محتوا
 7. متای توضیحات

درباره موارد فوق به طور مفصل در مقالات جداگانه ای توضیحاتی را مطرح نموده ایم که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن ها مراجعه کنید.

اهمیت طراحی و سئو سایت چیست؟

یکی از مهم ترین مواردی که یک شرکت طراحی و سئو سایت خوب باید در نظر داشته باشد ارتباط با کاربر می باشد به همین منظور طراح سایت باید تمام سعی و تلاش خود را انجام دهد تا یک سایت جذاب و کاربر پسند طراحی کند.

همچنین هنگام طراحی سایت ، طراح باید بداند که نباید از کدهایی بر روی سایت استفاده کند که بر روی سئو آن تاثیر منفی دارد.

سئو سایت باعث بیشتر دیده شدن سایت و در نتیجه افزایش فروش بیشتر می شود.

نحوه انجام سئو سایت :

برای انجام سئو سایت دو روش وجود دارد : سئو کلا سفید و سئو کلاه سیاه .

در سئو کلاه سیاه ، مسئول سئو و بهینه سازی وب سایت از روش های غیر استاندارد برای خوب و اصولی نشان دادن سایت استفاده می کند شاید این روش در کوتاه مدت موثر باشد و شما رتبه خوب به دست آورید اما پس از گذشت مدت زمانی موتورهای جستجو متوجه این امر خواهند شد و سایت دچار مشکل می شود.طراحی و سئو سایت

اما سئو کلاه سفید ، در این روش سئو تمامی روش ها برای به دست آوردن رتبه خوب با توجه به قوانین سئو انجام خواهد شد، تنها عیب این روش این است که در طولانی مدت تاثیر خواهد داشت و صاحب سایت باید تا زمان به دست آوردن رتبه خوب کمی صبوری کند.

چه کارهایی در انجام سئو کلاه سفیدانجام می شود؟

 • کلمات کلیدی

انتخاب کلمات در هر سایتی جزء مهم ترین موارد محسوب می شود که در ابتدای کار سئو باید انتخاب شوند، کلمات کلیدی با توجه به فعالیت آن سایت و خدماتی که در آن ارائه می شود، مشخص می شود.

زمانی کلمات کلیدی انتخاب شدند بهتر است در سایت مورد استفاده قرار گیرند و در جاهای مختلف آن ها بلد یا ایتالیک شوند و در برخی از صفحات تگ h1,h2 و غیره را بگیرند.

 • تولید محتوا

تولید محتوا جزء مهم ترین موارد در سئو سایت می باشد ، اما به این نکته توجه داشته باشید محتواهایی که قرار است در سایت درج گردد نباید کپی باشد و باید برای موتورهای جستجو مطلب جدیدی باشد چرا که موتورهای جستجو تمام موارد موجود در سایت را با دقت بررسی می کند.

 • استفاده از لینک های خارجی و داخلی

لینک های داخلی به لینک هایی گفته می شود که در داخل سایت و به صفحات موجود در سایت داده می شود.

اما لینک خارجی به لینک هایی گفته می شود که از سایت های دیگر به سایت شما داده یا برعکس داده می شود.

به این نکته توجه کنید لینک هایی که قرار است به کلمات یا تصاویر موجود در سایت بدهید به درستی انجام شود.

 • ریسپانسیو بودن سایت

امروزه موتورهای جستجو به سایت هایی که واکنش گرا یا ریسپانسیو هستند از نظر سئو و رتبه بندی امتیاز بیشتری را اختصاص می دهد.

به حالتی که سایت در تمامی نمایشگرهای اعم از موبایل ، تبلت ، کامپیوتر و غیره به درستی نمایش داده شود ریسپانسیو یا سایت واکنش گرا گفته می شود.

از انجا که امروزه تلفن های هوشمند بسیار مورد استفاده قرار می گیرد پس سایت باید در آن به درستی نمایش داده شود، با انجام ریسپانسیو دیگر صحاب سایت نیاز به طراحی سایت برای نسخه موبایلی ندارد.طراحی و سئو سایت

 • متا تگ ها

در بهینه سازی سایت استفاده از متا تگ ها نیاز بسیار حائز اهمیت است و در میان متا تگ های موجود متا توضیحات اهمیت زیادی دارد چرا که در این بخش چکیده ای از محتوای سایت ارائه می شود و کاربر با مطالعه تصمیم به کلیک و وارد شدن به سایت می کند.

 • استفاده از تصاویر

قرار دادن عکس در سایت علاوه بر زیبا کردن سایت بر سئو نیز تاثیر مثبت می گذارد اما به این نکته توجه داشته باشید که عکس های استفاده شده در سایت باید کم حجم و با کیفیت باشند و دارای alt باشد.

 • سرعت لود سایت

سرعت لود سایت از دیگر مواری است که مسئول سئو و طراح سایت باید به آن توجه کنند، چرا که هر چه سریع تر باز شود کاربر راحت تر می تواند مطالب موجود در آن را مشاهده کند و تصمیم به ماندن یا رفتن از سایت بگیرد.

اشتراک گذاری مطالب و خدمات در صفحات اجتماعی

به این نکته توجه داشته باشید هرچه کاربران مطالب شما را در صفحات اجتماعی به اشتراک بگذارند باعث بازدید بیشتر سایت شما و در نتیجه ترافیک بیشتر آن می شود.

 • امنیت سایت

سایت های طراحی شده باید از نظر امنیت قوی باشند تا هکرها نتوانند به آن نفوذ کنند و باعث آسیب رسیدن به سایت شود.

با رعایت موارد فوق و موارد دیگر می توانید رتبه خوبی را با کلمات کلیدی خود در گوگل به دست آورید.

 

طراحی و سئو سایت

هزینه طراحی و سئو سایت چقدر می باشد؟

هزینه طراحی و سئو سایت با توجه به خواسته شما از طراحی سایت و میزان رقابت در کلمات کلیدی و حیطه کاری شما تعیین می شود.

به این نکته مهم توجه داشته باشید که به خاطر هزینه کمتر به هر شرکت طراحی سایت اعتماد نکرده و ابتدا درباره آن ها تحقیق کرده و نمونه کارهای آن ها را مشاهده کنید.