طراحی و سئو سایت ، آمیزه ای از دانش ، هنر ، خلاقیت و توانایی مهندسی می باشد که در کنار یکدیگر قرار می گیرد ، به این نکته مهم توجه کنید هنگامی که یک سایت بر اساس قوانین و اصول سئو و هارمونی طراحی شود ؛ علاوه بر جذابیت در مخاطب باعث ماندگاری آن می شود ؛ امروزه طراحی و سئو سایت ، جزء مهم ترین اولویت های هر پزشک ، شرکت و کسب و کاری محسوب می شود ؛ به همین علت ، اغلب افراد به دنبال بهترین شرکت طراحی سایت می گردند.

طراحی و سئو وب سایت چه تاثیری در کسب و کار دارد ؟

باید بگوییم ، روزانه هزاران وب سایت در جهان طراحی می شود که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم جزء رقبای شما به حساب می آید ؛ یافتن یک جایگاه مناسب و محکم باعث موفقیتی در کسب و کار شما محسوب می شود که تنها توسط یک تیم حرفه ای قابل انجام است.

طراحی سایت خوب ، باعث می شود که کاربران از نظر دسترسی و غیره بتوانند به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند و با خدمات شما بیشتر آشنا شوند و زمانی که با کمات کلیدی که توسط کاربران در گوگل جستجو شود ، بیشتر مورد دید قرار گرفته و به این ترتیب سایت شما رتبه بهتری در گوگل پیدا کرده و کسب و کار شما نیز اعتبار بیشتری می یابد.

طراحی و سئو سایت

چه خدماتی در طراحی و سئو وب سایت ارائه می شود ؟

بهتر است ، بدانید که خدماتی که در طراحی و سئو سایت ارائه می شود به دو مسئله می پردازد ؛ جنبه فنی وب سایت و تولید محتوا در سایت.

جنبه های فنی سایت عبارتند از :

 1. بهینه سازی سرعت وب سایت
 2. ساختار URL
 3. تگ های هدینگ
 4. واکنش گرا بودن وب سایت
 5. بهینه سازی وب سایت
 6. بررسی ترافیک سایت

تولید محتوا در وب سایت :

 1. یافتن کلمات کلیدی
 2. تنظیم منو و ساخت سایت
 3. به ازای هر موضوع یک صفحه
 4. استفاده از کلمات کلیدی مفید
 5. عنوان صفحه
 6. بهینه سازی محتوا
 7. متای توضیحات

درباره موارد فوق ، به طور مفصل در مقالات جداگانه ای توضیحاتی را مطرح نموده ایم که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن ها مراجعه کنید.

اهمیت طراحی و سئو وب سایت چیست ؟

یکی از مهم ترین مواردی که یک شرکت طراحی و سئو سایت خوب ، باید در نظر داشته باشد ارتباط با کاربر می باشد ؛ به همین منظور طراح سایت باید تمام سعی و تلاش خود را انجام دهد تا یک سایت جذاب و کاربر پسند طراحی کند ؛ همچنین هنگام طراحی سایت ، طراح باید بداند که نباید از کدهایی بر روی سایت استفاده کند که بر روی سئو آن تاثیر منفی دارد ؛ سئو سایت ، باعث بیشتر دیده شدن سایت و در نتیجه افزایش فروش بیشتر می شود.

نحوه انجام سئو سایت

برای انجام سئو سایت دو روش وجود دارد : سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه .

در سئو کلاه سیاه ، مسئول سئو و بهینه سازی وب سایت از روش های غیر استاندارد برای خوب و اصولی نشان دادن سایت استفاده می کند ؛ شاید این روش در کوتاه مدت موثر باشد و شما رتبه خوب به دست آورید ؛ اما پس از گذشت مدت زمانی موتورهای جستجو متوجه این امر خواهند شد و سایت دچار مشکل می شود.

طراحی و سئو سایت

اما سئو کلاه سفید ، در این روش سئو تمامی روش ها برای به دست آوردن رتبه خوب با توجه به قوانین سئو انجام خواهد شد ، تنها عیب این روش این است که در طولانی مدت تاثیر خواهد داشت و صاحب سایت باید تا زمان به دست آوردن رتبه خوب کمی صبوری کند.

چه کارهایی در انجام سئو کلاه سفید انجام می شود ؟

 • کلمات کلیدی

انتخاب کلمات در هر سایتی جزء مهم ترین موارد محسوب می شود که در ابتدای کار سئو باید انتخاب شوند ، کلمات کلیدی با توجه به فعالیت آن سایت و خدماتی که در آن ارائه می شود ، مشخص می شود ؛ زمانی کلمات کلیدی انتخاب شدند ، بهتر است در سایت مورد استفاده قرار گیرند و در جاهای مختلف آن ها بولد یا ایتالیک شوند و در برخی از صفحات تگ h1 , h2 و غیره را بگیرند.

 • تولید محتوا

تولید محتوا ، جزء مهم ترین موارد در سئو سایت می باشد ، اما به این نکته توجه داشته باشید محتواهایی که قرار است در سایت درج گردد ، نباید کپی باشد و باید برای موتورهای جستجو مطلب جدیدی باشد ؛ چرا که موتورهای جستجو تمام موارد موجود در سایت را با دقت بررسی می کند.

 • استفاده از لینک های خارجی و داخلی

لینک های داخلی ، به لینک هایی گفته می شود که در داخل سایت و به صفحات موجود در سایت داده می شود ؛ اما لینک خارجی به لینک هایی گفته می شود که از سایت های دیگر به سایت شما داده یا برعکس داده می شود ؛ به این نکته توجه کنید ، لینک هایی که قرار است به کلمات یا تصاویر موجود در سایت بدهید ؛ به درستی انجام شود.

 • ریسپانسیو بودن سایت

امروزه موتورهای جستجو به سایت هایی که واکنش گرا یا ریسپانسیو هستند ، از نظر سئو و رتبه بندی امتیاز بیشتری را اختصاص می دهد ؛ به حالتی که سایت در تمامی نمایشگرهای ؛ اعم از موبایل ، تبلت ، کامپیوتر و غیره به درستی نمایش داده شود ، ریسپانسیو یا سایت واکنش گرا گفته می شود.

طراحی و سئو سایت

از آنجا که امروزه تلفن های هوشمند بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ؛ پس سایت باید در آن به درستی نمایش داده شود ، با انجام ریسپانسیو دیگر صفحات سایت نیاز به طراحی سایت برای نسخه موبایلی ندارد.

 • متا تگ ها

در بهینه سازی سایت ، استفاده از متا تگ ها نیاز بسیار حائز اهمیت است و در میان متا تگ های موجود متا توضیحات اهمیت زیادی دارد ؛ چرا که در این بخش چکیده ای از محتوای سایت ارائه می شود و کاربر با مطالعه تصمیم به کلیک و وارد شدن به سایت می کند.

 • استفاده از تصاویر

قرار دادن عکس در سایت ، علاوه بر زیبا کردن سایت بر سئو نیز تاثیر مثبت می گذارد ؛ اما به این نکته توجه داشته باشید که عکس های استفاده شده در سایت باید کم حجم و با کیفیت باشند و دارای alt باشد.

 • سرعت لود سایت

سرعت لود سایت ، از دیگر مواری است که مسئول سئو و طراح سایت باید به آن توجه کنند ، چرا که هر چه سریع تر باز شود ، کاربر راحت تر می تواند مطالب موجود در آن را مشاهده کند و تصمیم به ماندن یا رفتن از سایت بگیرد.

اشتراک گذاری مطالب و خدمات در صفحات اجتماعی : به این نکته توجه داشته باشید ، هر چه کاربران مطالب شما را در صفحات اجتماعی به اشتراک بگذارند ، باعث بازدید بیشتر سایت شما و در نتیجه ترافیک بیشتر آن می شود.

 • امنیت سایت

سایت های طراحی شده ، باید از نظر امنیت قوی باشند تا هکرها نتوانند به آن نفوذ کنند و باعث آسیب رسیدن به سایت شوند ؛ با رعایت موارد فوق و موارد دیگر می توانید رتبه خوبی را با کلمات کلیدی خود در گوگل به دست آورید.

 

طراحی و سئو سایت

هزینه طراحي و سئو وب سايت چقدر می باشد ؟

هزینه طراحی و سئو سایت ، با توجه به خواسته شما از طراحی سایت و میزان رقابت در کلمات کلیدی و حیطه کاری شما تعیین می شود ؛ به این نکته مهم توجه داشته باشید که به خاطر هزینه کمتر به هر شرکت طراحی سایت اعتماد نکرده و ابتدا درباره آن ها تحقیق کرده و نمونه کارهای آن ها را مشاهده کنید.

چگونه می توان یک وب سایت با سئو ساخت؟

صفحه آرایی و فرمت بندی

چیدمان صفحه بسیار مهم است.  چیدمان می تواند هر کجا باشد، از سایز متن تا بخشی که محتوا، لینک و عکس ها را می گذارید. وب سایتی که فونت یا اندازه قلم آن خیلی کوچک یا خیلی بزرگ باشد کاربران را خوشحال و راضی نمی کند.  مهم این است که یک فونت با اندازه متوسط استفاده کرد و همچنین در نظر گرفت که متن و پیش زمینه چه رنگ دارند. استفاده از پیش زمینه و رنگ قلمی که سخت خوانده می شود کاربران را از تعامل با متن دلسرد می کند. این بدان معنا است که آن ها اطلاعات مهمی را از دست می دهند یا ممکن است وب سایت را ترک کنند.

در نظر بگیرید که محتوا را در محلی قرار دهید که بیشترین دید را دارد و بازدید کنندگان به اطلاعات مهم دسترسی دارند که می تواند آن ها را متقاعد به اقدامی کند. ابزارهایی که می تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید چه قسمت های بیشتر کلیک می شوند و کاربر به آن توجه می کند.

جستجوی کلیدی خود را انجام دهید.

بعضی کاربران کلمات کلیدی را جستجو می کنند که شما می خواهید در وب سایت استفاده کنید. کلمات کلیدی فاکتور شماره یک هستند که برای تعیین سئو در طراحی سایت استفاده می شوند. با دانستن این نکته که کدام کلمات کلیدی برای استفاده بهترین هستند، شما حتی می توانید به برنامه ریزی وب سایت خود مسیر بدهید. این کار نه تنها برای سئو سودمند است بلکه می تواند به پروسه برنامه ریزی وب سایت نیز کمک کند، چون به شما کمک می کند تا مشخص کنید کدام محتوا مربوط به کاربران است. کلمات کلیدی به موتور جستجو کمک می کند تا تعیین کند وب سایت سعی دارد چه پیامی را منتقل کند و چرا برای کاربران مهم و مفید است .

محتوای مرتبط ایجاد کنید.

بعلاوه کلمات کلیدی محتوای متن وب مهم ترین حرکت بعدی در ساخت وب سایت است. محتوا می تواند هر مطلبی باشد از انواع کلمات استفاده شده در صفحه وب تا تصاویر، کلیپ های صوتی و هر نوع محتوایی که به کاربر اطلاعاتی درباره کسب و کار می دهد. محتوا در وب سایت بسیار مهم است.  محتوای صفحه اول وب به کاربر کمک می کند تا تصمیم بگیرد به خواندن ادامه دهد یا صفحات دیگر را بخواند.

طراحی و سئو سایت

زمانی را اختصاص دهید به بررسی و برنامه ریزی ساختار سایت

برنامه ریزی چیدمان وب سایت به اندازه محتوا مهم است.

قبل از اینکه کد گذاری کامل شود، مهم است تا طرح کلی مشخصه های اصلی وب سایت تعیین شود. می توانید این طرح را روی کاغذ بکشید یا از ابزارهای آنلاین ساخته شده برای این منظور استفاده کنید.

صفحه آرایی به اندازه محتوا مهم است. برای طراحی هر دکمه ، لینک و محتوای هر صفحه وب زمان بگذارید، وقتی مرحله ساخت وبسایت فرا می رسد، شما مطمئن هستید کمترین اشتباه وجود خواهد داشت.

تجربه کاربر و جابجایی در صفحه وب سایت

طراحی ساختار وب سایت به قابلیت استفاده و تجربه کاربر منتج می شود. قابلیت استفاده از وب سایت این است که چقدر جابجایی در وب سایت و تجربه کلی کاربر هنگام بازدید سایت آسان خواهد بود.

جابجایی در وب سایت برتجربه کاربرد تاثیر می گذارد. از یک مکان در وب سایت به مکان دیگر رفتن واقعا سخت است، کاربر ممکن است قبل از اینکه شانسی برای مشتری شدن داشته باشد صفحه را ترک کند.

اطمینان از استفاده از ابزارهای تحلیلی (آنالیتیکس)

با نصب ابزارهای تحلیلی از ابتدای راه اندازی وب سایت، می توانید اطلاعات مهمی را کسب کنید که می تواند در سئو حیاتی باشد. این ابزارها می تواند مناسب وب سایت شما باشد، بنابراین آسان خواهد بود که از ابتدا از آن استفاده کنید حتی اگر تجربه وب سایت زیادی ندارید.

برچسب عنوان را بهینه کنید .

اول از همه، باید بدانید برچسب عنوان چیست. برچسب معمولا توسط موتور جستجو در صفحه نتایج نمایش داده می شود. اساسا اولین کلمات درباره صفحه ای که کاربر می بیند زمانی است که موضوع خاصی را جستجو می کند. زمانی که کاربرد برچسب عنوان را می بیند، توانایی کلیک روی آن و رفتن به صفحه را خواهند داشت.

از رسانه اجتماعی بعنوان یک امتیاز استفاده کنید .

ممکن است فکر کنید رسانه اجتماعی با سئو باید چه کند. اخیرا ، پست های رسانه اجتماعی کارهایی را شروع کرده اند که در نتایج جستجو قرار می گیرد. یعنی سئو را رتبه بندی می کنند. اگر کسب و کار شما در رسانه اجتماعی شناخته شده است ، می تواند بازده مثتبی برای رتبه بندی سئو معنی دهد.

یک موضوع در صفحه قرار دهید .

تا بحال در وب سایتی بوده اید که آنقدر مطالب در آن انباشته است که نمی دانید از کجا شروع کنید ؟ پس هر موضوع در یک صفحه قرار دهید .

ممکن است ماه ها طول بکشد تا نتایج سئو را دید اما لازم است مطمئن شوید تجارت شما می تواند در عصر اینترنت پیشرفت کند.