انجام طراحی و سئو سایت

طراحی و سئو سایت ، آمیزه ای از دانش ، هنر ، خلاقیت و توانایی مهندسی می باشد که در کنار یکدیگر قرار می گیرد ، به این نکته مهم توجه کنید هنگامی که یک سایت بر اساس قوانین و اصول سئو و هارمونی طراحی شود ؛ علاوه بر جذابیت در مخاطب باعث ماندگاری آن می شود ؛ امروزه طراحی و سئو سایت ، جزء مهم ترین اولویت های هر پزشک ، شرکت و کسب و کاری محسوب می شود ؛ به همین علت ، اغلب افراد به دنبال بهترین شرکت طراحی سایت می گردند. ( طراحی سایت )

طراحی و سئو سایت

طراحی و سئو وب سایت چه تاثیری در کسب و کار دارد ؟

باید بگوییم ، روزانه هزاران وب سایت در جهان طراحی می شود که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم جزء رقبای شما به حسای می آید ؛ یافتن یک جایگاه مناسب و محکم باعث موفقیتی در کسب و کار شما محسوب می شود که تنها توسط یک تیم حرفه ای قابل انجام است.

طراحی سایت خوب ، باعث می شود که کاربران از نظر دسترسی و غیره بتوانند به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند و با خدمات شما بیشتر آشنا شوند و زمانی که با کمات کلیدی که توسط کاربران در گوگل جستجو شود ، بیشتر مورد دید قرار گرفته و به این ترتیب سایت شما رتبه بهتری در گوگل پیدا کرده و کسب و کار شما نیز اعتبار بیشتری می یابد.

چه خدماتی در طراحی و سئو وب سایت ارائه می شود ؟

بهتر است ، بدانید که خدماتی که در طراحی و سئو سایت ارائه می شود به دو مسئله می پردازد ؛ جنبه فنی وب سایت و تولید محتوا در سایت.

جنبه های فنی سایت عبارتند از :

 1. بهینه سازی سرعت وب سایت
 2. ساختار URL
 3. تگ های هدینگ
 4. واکنش گرا بودن وب سایت
 5. بهینه سازی وب سایت
 6. بررسی ترافیک سایت

طراحی و سئو سایت

تولید محتوا در وب سایت :

 1. یافتن کلمات کلیدی
 2. تنظیم منو و ساخت سایت
 3. به ازای هر موضوع یک صفحه
 4. استفاده از کلمات کلیدی مفید
 5. عنوان صفحه
 6. بهینه سازی محتوا
 7. متای توضیحات

درباره موارد فوق ، به طور مفصل در مقالات جداگانه ای توضیحاتی را مطرح نموده ایم که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن ها مراجعه کنید.

اهمیت طراحی و سئو وب سایت چیست ؟

یکی از مهم ترین مواردی که یک شرکت طراحی و سئو سایت خوب ، باید در نظر داشته باشد ارتباط با کاربر می باشد ؛ به همین منظور طراح سایت باید تمام سعی و تلاش خود را انجام دهد تا یک سایت جذاب و کاربر پسند طراحی کند ؛ همچنین هنگام طراحی سایت ، طراح باید بداند که نباید از کدهایی بر روی سایت استفاده کند که بر روی سئو آن تاثیر منفی دارد ؛ سئو سایت ، باعث بیشتر دیده شدن سایت و در نتیجه افزایش فروش بیشتر می شود.

نحوه انجام سئو سایت :

برای انجام سئو سایت دو روش وجود دارد : سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه .

در سئو کلاه سیاه ، مسئول سئو و بهینه سازی وب سایت از روش های غیر استاندارد برای خوب و اصولی نشان دادن سایت استفاده می کند ؛ شاید این روش در کوتاه مدت موثر باشد و شما رتبه خوب به دست آورید ؛ اما پس از گذشت مدت زمانی موتورهای جستجو متوجه این امر خواهند شد و سایت دچار مشکل می شود.

طراحی و سئو سایت

اما سئو کلاه سفید ، در این روش سئو تمامی روش ها برای به دست آوردن رتبه خوب با توجه به قوانین سئو انجام خواهد شد ، تنها عیب این روش این است که در طولانی مدت تاثیر خواهد داشت و صاحب سایت باید تا زمان به دست آوردن رتبه خوب کمی صبوری کند.

چه کارهایی در انجام سئو کلاه سفید انجام می شود ؟

 • کلمات کلیدی

انتخاب کلمات در هر سایتی جزء مهم ترین موارد محسوب می شود که در ابتدای کار سئو باید انتخاب شوند ، کلمات کلیدی با توجه به فعالیت آن سایت و خدماتی که در آن ارائه می شود ، مشخص می شود ؛ زمانی کلمات کلیدی انتخاب شدند ، بهتر است در سایت مورد استفاده قرار گیرند و در جاهای مختلف آن ها بولد یا ایتالیک شوند و در برخی از صفحات تگ h1 , h2 و غیره را بگیرند.

 • تولید محتوا

تولید محتوا ، جزء مهم ترین موارد در سئو سایت می باشد ، اما به این نکته توجه داشته باشید محتواهایی که قرار است در سایت درج گردد ، نباید کپی باشد و باید برای موتورهای جستجو مطلب جدیدی باشد ؛ چرا که موتورهای جستجو تمام موارد موجود در سایت را با دقت بررسی می کند.

 • استفاده از لینک های خارجی و داخلی

لینک های داخلی ، به لینک هایی گفته می شود که در داخل سایت و به صفحات موجود در سایت داده می شود ؛ اما لینک خارجی به لینک هایی گفته می شود که از سایت های دیگر به سایت شما داده یا برعکس داده می شود ؛ به این نکته توجه کنید ، لینک هایی که قرار است به کلمات یا تصاویر موجود در سایت بدهید ؛ به درستی انجام شود.

 • ریسپانسیو بودن سایت

امروزه موتورهای جستجو به سایت هایی که واکنش گرا یا ریسپانسیو هستند ، از نظر سئو و رتبه بندی امتیاز بیشتری را اختصاص می دهد ؛ به حالتی که سایت در تمامی نمایشگرهای ؛ اعم از موبایل ، تبلت ، کامپیوتر و غیره به درستی نمایش داده شود ، ریسپانسیو یا سایت واکنش گرا گفته می شود.

طراحی و سئو سایت

از آنجا که امروزه تلفن های هوشمند بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ؛ پس سایت باید در آن به درستی نمایش داده شود ، با انجام ریسپانسیو دیگر صفحات سایت نیاز به طراحی سایت برای نسخه موبایلی ندارد.

 • متا تگ ها

در بهینه سازی سایت ، استفاده از متا تگ ها نیاز بسیار حائز اهمیت است و در میان متا تگ های موجود متا توضیحات اهمیت زیادی دارد ؛ چرا که در این بخش چکیده ای از محتوای سایت ارائه می شود و کاربر با مطالعه تصمیم به کلیک و وارد شدن به سایت می کند.

 • استفاده از تصاویر

قرار دادن عکس در سایت ، علاوه بر زیبا کردن سایت بر سئو نیز تاثیر مثبت می گذارد ؛ اما به این نکته توجه داشته باشید که عکس های استفاده شده در سایت باید کم حجم و با کیفیت باشند و دارای alt باشد.

 • سرعت لود سایت

سرعت لود سایت ، از دیگر مواری است که مسئول سئو و طراح سایت باید به آن توجه کنند ، چرا که هر چه سریع تر باز شود ، کاربر راحت تر می تواند مطالب موجود در آن را مشاهده کند و تصمیم به ماندن یا رفتن از سایت بگیرد.

اشتراک گذاری مطالب و خدمات در صفحات اجتماعی : به این نکته توجه داشته باشید ، هر چه کاربران مطالب شما را در صفحات اجتماعی به اشتراک بگذارند ، باعث بازدید بیشتر سایت شما و در نتیجه ترافیک بیشتر آن می شود.

 • امنیت سایت

سایت های طراحی شده ، باید از نظر امنیت قوی باشند تا هکرها نتوانند به آن نفوذ کنند و باعث آسیب رسیدن به سایت شوند ؛ با رعایت موارد فوق و موارد دیگر می توانید رتبه خوبی را با کلمات کلیدی خود در گوگل به دست آورید.

 

طراحی و سئو سایت

هزینه طراحي و سئو وب سايت چقدر می باشد ؟

هزینه طراحی و سئو سایت ، با توجه به خواسته شما از طراحی سایت و میزان رقابت در کلمات کلیدی و حیطه کاری شما تعیین می شود ؛ به این نکته مهم توجه داشته باشید که به خاطر هزینه کمتر به هر شرکت طراحی سایت اعتماد نکرده و ابتدا درباره آن ها تحقیق کرده و نمونه کارهای آن ها را مشاهده کنید.