برندینگ آنلاین

همه چیز درباره برندینگ آنلاین

بهتر است بدانید ، برندینگ آنلاین شامل تمامی مراحل برندینگ است که باعث بیشتر دیده شدن خدمات یک پزشک یا شرکت از طریق بازاریابی آنلاین می شود که شرکت تبلیغات آنلاین و  طراحی سایت حرفه ای آلمانت با استفاده از روش های موثر به صورت آنلاین برندینگ را انجام می دهد.

برندینگ آنلاین که تحت عنوان اینترنت برندینگ هم نامیده می شود ، یک تکنیک مدیریت برند می باشد که از کانال های شبکه گسترده جهانی و سوشال مدیا برای تعیین موقعیت یک برند در بازار استفاده می کند ؛ با پیشرفت اینترنت ، برندینگ نیز اهمیت بیشتری پیدا کرده است ؛ بیشتر تجارت ها در جستجوی کانال های آنلاین گوناگونی می باشند که شامل موتور جستجو ، سوشال مدیا ، ارائه نشریه آنلاین ، بازار آنلاین به منظور توسعه روابط قوی با مشتریان و آگاهی از برند می باشد.

برندینگ چیست ؟

برندینگ ، فرآیندی است که طی آن بر جایگاه آن خدمات یا محصول افزوده می شود و باعث افزایش ارزش آن برای مشتریان و ذی نفعان می گردد ؛ اما بهتر است بدانید برندینگ چیزی بیشتر از ایجاد یک لوگوی خاص برای یک پزشک یا صنعت گر می باشد ، در واقع برندسازی مسیری است که طی آن مشتریان یا کاربران با محصولات یک شرکت یا خدمات یک پزشک بیشتر آشنا می شوند.

 

برندینگ آنلاین

8 ابزار که در اختیار مدیران بازاریابی قرار گرفته تا با مشتریان ارتباط بیشتری برقرار کنند به شرح ذیل می باشد :

 • تبلیغات
 • روابط عمومی
 • پیشبرد فروش
 • بازاریابی مستقیم
 • فروش شخصی
 • بسته بندی
 • رویدادها و اسپانسرینگ خدمات مشتری

در حال حاضر برندینگ آنلاین ، یک امر ضروری برای تمامی کسب و کارها می باشد ؛ در حالت کلی آنلاین برندینگ تمامی روش هایی را که موجب می شود برند یک شرکت از طریق بازاریابی آنلاین در معرض توجه قرار گیرد را در بر می گیرد ؛ مدیران بازاریابی برای ایجاد یک برند ، ابزارهای بسیاری را در اختیار دارند تا بتوانند یک برند بسیار قوی را ارائه دهند ؛ اصلی ترین هدف آنلاین برندینگ ، درگیری مصرف کننده با برند شما می باشد و بدین ترتیب ، آگاهی برند افزایش می یابد.

راه اندازی و توسعه یک وب ‎سایت یکی از کلیدی ترین بخش های برندینگ آنلاین به شمار می ‎آید ، به همین منظور وب‎ سایت های حرفه ای توسط افراد و شرکت ‎های مختلفی که در این زمینه تجربه دارند ، مدیریت می ‎شوند ؛ ظاهر و چگونگی عملکرد یک وب ‎سایت و میزان تبدیل بازدید کنندگان به مشتری از مهم ترین قسمت های برندسازی آنلاین می باشد ؛ علاوه بر موارد فوق برندسازی آنلاین ، شامل تعامل و یکپارچگی رسانه های اجتماعی نیز می ‎باشد.

تکنیک های برندینگ آنلاین

برخی متخصصان بر این باورند که هدف برندینگ آنلاین ، افزایش شناخت برند می باشد ؛ برخی دیگر ، بر روی تلفیق برندینگ آنلاین با تجربه کلی مشتریان از برند مربوط به یک شرکت ، محصول ، یا دیگر ماهیت های برند شده تمرکز دارد.

از این چشم انداز ، شناخت برند ، به عنوان یک مولفه در میان تعداد زیادی از مولفه ها ؛ از قبیل متمایز کردن برند ( از رقبا ) و دیالوگ ” عصر همکاری ” تسهیل شده با اینترنت و ارتباطات تلفن همراه نگریسته می شود.

توسعه وب سایت ، یک مولفه کلیدی برندینگ آنلاین می باشد ؛ چون یک وب سایت توسط افراد و شرکت ها برای معرفی محصولات و خدمات برند ، مورد استفاده قرار می گیرد ؛ تمرکز روی ظاهر وب سایت ، عملکردها و مدیریت شرکت برای فراهم آوردن یک تجربه مثبت برای بازدید کنندگان ، تنها بخشی از برندینگ آنلاین می باشد.

توسعه وب سایت برای برندینگ آنلاین ، همچنین شامل استفاده از یک بلاگ برای تولید محتوا برای خوانندگان علاقمند به موضوعات مرتبط با برند می باشد ؛ این بر خلاف بلاگ مهمان در وب سایت های دیگر با هدف برندینگ آنلاین ، توصیه و پیشنهاد شده است.

همچنین ، برندینگ آنلاین شامل تعامل و تلفیق سوشال مدیا می باشد ؛ شبکه های محتوا و نمایش استفاده شده به صورت تکراری ، یکی از روش های تلفیق برند با سوشال مدیا می باشد.

هدف گذاری رفتاری ، ارسال مجدد پیام و هدف گذاری ویژه سایت به عنوان روشی برای حفظ یک برند در مقابل مخاطب هدف ، مورد استفاده قرار می گیرد ؛ برندینگ از طریق سوشال مدیا ، شامل به اشتراک گذاشتن دانش درباره برند و تعامل مستمر با مشتریان می باشد ؛ استفاده از سایت هایی مثل توییتر ، فیس بوک ، لینکدین و یوتیوب برای به اشتراک گذاشتن دانش مربوط به برند ، شکل رایج برندینگ آنلاین از طریق سوشال مدیا می باشد.

مزایا

 • تقویت روابط مشتری
 • توسعه یکپارچگی برند
 • متنوع سازی معنی برند

بهترین متدهای برندسازی به شرح ذیل است :

 1. برندسازی دیجیتال که توسط طراحی سایت حرفه ای ، شبکه های اجتماعی ، سئوی سایت یا بهینه سازی موتورهای جستجو انجام می شود.
 2. در برندسازی مشارکتی که توسط همکاری با برند دیگر به منظور دستیابی به هدف انجام می شود.
 3. برندسازی شخصی که با استفاده از اعتبار و شهرت هر فرد برای خودش استفاده می شود.

روش های تاثیرگذار در برندینگ آنلاین :

 1. امروزه به دلیل گسترش اینترنت می توان گفت یک بخش کلیدی در برند سازی آنلاین دارا بودن یک وب سایت خوب می باشد.
 2. برند سازی آنلاین شامل یکپارچگی و تعامل رسانه اجتماعی نیز می باشد ، برند سازی توسط رسانه های اجتماعی شامل به اشتراک قرار دادن اطلاعات با مشتریان در توییتر ، فیسبوک ، لینکدین و یوتیوب می باشد.
 3. تبلیغات مداوم و خلاقانه : همیشه شرکت تبلیغات آنلاین و طراحی سایت حرفه ای آلمانت در خصوص تبلیغات و برندسازی متد نوین و متمایز با سایر روش ها را در نظر می گیرد و به همین علت است که از رقبای خود در زمینه تبلیغات آنلاین ، طراحی وب سایت و برندینگ پیشی گرفته است.
 4. ارائه خدمت مداوم به مشتری : یکی از مهم ترین ارکان در برندسازی ارائه خدمات قبل و بعد فروش یا درمان می باشد ؛ افراد جامعه با تبلیغات شفاهی متوجه جنبه های منفی و مثبت آن کالا یا خدمات پزشکان می شوند و شما می توانید به راحتی خدمات خود را به مشتریان عرضه می کند.
 5. روابط عمومی : طبق بررسی های انجام شده برقراری ارتباط مثبت در افراد تاثیر بسزایی می گذارد و سعی شود در محیط آنلاین با مشتریان ارتباط خوبی برقرار کنید.
 6. فعالیت مستمر در فضای اینترنت : داشتن یک وب سایت خوب اما بدون فعالیت تاثیر چندانی در برندسازی ندارد ، اما در صورتی که وب سایت به صورت مرتب مطالب مفید در آن قرار داده شود و بروز شود ، تاثیر بسزایی در برند شدن نام تجاری شما دارد.

برندینگ آنلاین

 

اهمیت برندینگ آنلاین چیست ؟

در گوکل و سایر موتورهای جستجو توسط کاربران دنبال می شوید ؛ امروزه در صورتی که افراد نام شرکت یا مطب و غیره شما را بشوند حتما در گوکل یا شبکه های اجتماعی به دنبال شما می گردند تا اطلاعات بیشتری درباره شما کسب کنند ، در صورتی که شما در این حوزه فعالیتی نداشته باشید ، باعث می شود که مشتریان خود را نیز از دست بدهید.

 • جلب اعتماد مشتریان

فعالیت در حوزه آنلاین باعث می شود که به مرور زمان اعتماد کاربران را جلب کنید و با جلب اعتماد آن ها به مرور زمان کسب و کار شما رونق می گیرد و فعالیت شما در این زمینه توسط کاربران به اشتراک گذاشته می شود.

 • افزایش میزان دسترسی

با شروع فعالیت درحوزه برندینگ آنلاین به مرور زمان نام تجاری شما در سراسر جهان شناحته می شود و افراد مختلف از طریق سایت و شبکه های اجتماعی می توانند با شما ارتباط برقرار کنند.

 • استراتژی های مهم در برندینگ آنلاین

اولین و موثرترین گام در تبلیغات آنلاین شناسایی کابران هدف می باشد ؛ چرا که مخاطبین متنوع باعث بیهوده بودن فعالیت در این حوزه می شود ؛ در نتیجه توصیه می شود در خصوص مشتریان هدف خود تحقیق کنید و نیازهای آنان را شناسایی نمایید ؛ شناسایی نیازمندی های کاربران هدف باعث می شود که شما نقاط قوت و ضعف در کسب و کارتان را بشناسید.

پس از شناسایی کاربران هدف می توانید در این حوزه فعالیت خود را آغاز کنید.

برای شروع فعالیت ابتدا یک لوگو برای نام تجاری خود تهیه کنید، در هنگام تهیه لوگو به این امر توجه داشته باشید که نوع طرح و رنگ آن با نام تجاری و رنگ سازمانی شرکت هماهنگی داشته باشد ؛ چرا که این امر باعث می شود در میان کاربران جایگاه بهتری پیدا کنید.

آنلاین برندینگ

 1. آنلاین برندینگ ، نشانه ای از وجهه یک شرکت به عنوان یک کارآفرین می باشد.
 2. برندینگ آنلاین ، سبب افزایش رشد یک کسب و کار می شود.
 3. برندینگ آنلاین ، سبب افزایش اعتبار و اعتماد مشتریان به یک برند می‌ شود ( همانطور که می دانید اعتماد ، مهمترین عامل موفقیت یک شرکت است. )

وب برندینگ

در واقع می توان گفت وب برندینگ ، زیر مجموعه ای از انلاین برندینگ می باشد که از دنیای وب به عنوان یک رسانه استفاده می شود.

تفاوت سئو و وب برندینگ

همانطور که گفته شد وب برندینگ ، زیر مجموعه ای برندینگ انلاین و سئو زیر مجموعه ای از وب برندینگ است.

هدف از وب برندینگ ، شناسایی و گسترش یک برند از طریق دنیای وب می باشد ؛ حال سئو ابزاری جهت بالابردن جایگاه یک وب سایت در دنیای وب و گوگل است ؛ بنابراین نتیجه می گیریم که هدف از وب برندینگ حداکثر انتشار یک برند بوده در حالی که هدف سئو قرار گیری در صدر نتایج جستجو گوگل می باشد.

طراحی سایت

حتما برای افزایش اعتبار شغلی خود یک وب سایت برای خود طراحی کنید و در آن تمامی فعالیت ها و خدمات خود را با کاربران به اشتراک بگذارید ؛ علاوه بر معرفی خدمات در صفحه درباره ما رزومه کاری و تمامی مواردی که لازم است کاربر از فعالیت شما در این عرصه بداند را ذکر کنید و در صفحه ارتباط با ما شماره تماس ، آدرس ، لینک شبکه های اجتماعی و غیره را قرار دهید.

همچنین سعی کنید وب سایت خود را با مطالب بروز و جدید در خصوص حوزه فعالیت تان آپدیت کنید ، بروزرسانی مرتب سایت باعث می شود که شما امتیاز بیشتری توسط موتورهای جستجو دریافت کنید و با عبارت کلیدی مشخص بیشتر توسط در دید کاربران قرار گیرید.

تاثیر طراحی و سئو سایت در برندینگ آنلاین

در بخش هایی از مقاله به تاثیر وب سایت و سئو سایت در برندینگ آنلاین توضیحاتی داده شده است اما در این بخش می خواهیم به طور جامع تر درباره آن توضیحاتی را مطرح کنیم ؛ امروزه با گسترش فضای اینترنت و رقابت در آن همچنین افزایش مشغله های افراد موجب شده مردم بیشتر به فعالیت های آنلاین رجوع کنند.

به همین علت درصورتی که شما یک وب سایت خوب داشته باشید که با انجام سئو توانسته باشد با یک کلمه کلیدی رتبه مناسبی را در جستجوهای گوگل توسط کاربران به دست آورده باشد ، باعث برند شدن و افزایش مشتریان شما می شود.

برندینگ صفحه اصلی سایت

برندینگ نشان از مالکیت و معرفی کسب و کار شما می باشد ، به این نکته توجه داشته باشید که صفحه اصلی نقش بسزایی در برندینگ آنلاین توسط سایت دارد و بهینه سازی وب سایت به ویژه بر روی صفحه اصلی از فاکتورهای مهم در کسب و کار اینترنتی محسوب می شود ؛ همچنین بهتر است در صفحه اصلی لوگوی اختصاصی شما نیز وجود داشته باشد ؛ چرا که در کاربران مراجعه کننده به وب سایت تاثیر مثبتی دارد.

همچنین در صفحه اصلی سایت بهتر است خدمات مهم توضیح داده شده باشد و تمامی اطلاعات و آدرس تان در بخشی از سایت وجود داشته باشد تا کاربر بتواند به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشد و از جستجو در وب سایت خسته نشود.

 

برندینگ آنلاین

 

 

چرا کسب و کارهای جدید نیاز به تبلیغات و برندینگ دارد ؟

هر کسب و کاری برای اینکه به مردم معرفی شود نیاز به تبلیغات گسترده و برندینگ دارد ؛ بنابراین برای اینکه زود در میان مردم شناخته شوید و بتوانید محصولات و خدمات خود را به مردم اراده کنید و کسب و کار خود را سریع تر رونق بخشید نیاز به تبلیغات و انجام برندینگ دارید.

چه مدت زمانی برای تبلیغات و برندینگ نیاز دارید ؟

مهم ترین مواردی که در تبلیغات آنلاین باید در نظر بگیرید مدت زمانی است که تبلیغ شما به مخاطبین نمایش داده می شود و پس از آن تعداد شانه ها و مکان هایی که این تبلیغات نشان داده می شود ؛ حداقل زمان برای تبلیغات موثر 3 ماه می باشد و زمانی تاثیر برندینگ و تبلیغات بیشتر می شود که در مدت زمان و دفعات بیشتری این پروسه تکرار شود ؛ برای آشنایی بیشتر و انجام فعالیت های فوق می توانید از یک تیم تبلیغاتی کمک بگیرید.

آزمون و خطا در تبلیغات و برندینگ انلاین

به این نکته توجه داشته باشید پیش از ایکه یک کمپین بزرگ تبلیغاتی ایجاد کنید ، بررسی کنید که آیا این روش انتخابی برای کسب و کار موثر است یا خیر ؛ اکثر کسب و کارهای موفق در حوزه تبلیغات ابتدا بازخورد افراد را بررسی می کنند و پس از آن آنالیز آن بازخورد شروع به تبلیات گسترده تر می نمایند و در صورت نیاز روش تبلیغاتی خود را تغییر می دهند.

انتخاب یک شرکت تبلیغات و برندینگ آنلاین

 • همانطور که گفته شد انتخاب یک تیم تبلیغاتی با تجربه در حوزه برندینگ و بازاریابی بسیار موثر می باشد ؛ بنابراین برای انتخاب یک شرکت تبلیغاتی خوب می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو نمایید.
 • پس از تهیه لیستی از بهترین شرکت ها درباره آن ها تحقیق کرده و میزان رضایت مشتریان آن ها را بسنجید.
 • حتما پس از انجام تحقیقات مورد نیاز با مدیر شرکت صحبت کنید و انتظارات خود را بازگو نمایید تا به درستی شما را راهنمایی کند.
 • همچنین ، به این نکته توجه داشته باشید که صرفا به خاطر هزینه به هر شرکتی اعتماد نکنید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه