تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین چیست ؟

تبلیغات آنلاین ، یکی از تاثیرگذارترین روش ها برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ می باشد که می تواند مشتریان جدیدی در بازار پیدا کنند و در آمدشان افزایش یابد ؛ روش های مختلفی برای تبلیغات آنلاین وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم ؛ منظور از تبلیغات آنلاین و اینترنتی ، انجام هر گونه فعالیت در اینترنت و حتی در کانال‌ های دیگر جهت افزایش آگاهی و علاقه مخاطب می باشد. ( سوشال مارکتینگ )

در حالت کلی ، انجام هر گونه فعالیت مشخص در اینترنت ، در رابطه با شناخت شرکت یا شخص مورد نظر در زیر شاخه تبلیغات آنلاین قرار می گیرد ؛ به این صورت که تلاش می شود با استفاده از تبلیغات آنلاین ، پیامی به مخاطب مورد نظر ارسال شود ، تا آنان در رابطه با شرکت یا شخص مورد نظر آگاهی یابند .

تبلیغات آنلاین

انواع روش های تبلیغات آنلاین :

تبلیغات آنلاین ، جستجوی پولی

یکی از رایج ترین و موثرترین تبلیغات در انواع تبليغات آنلاين ، تبلیغات جستجوی پولی است که به ازای هر کلیک یا PPC هزینه پرداخت می شود ؛ جستجوی پولی به شما این امکان را می دهد تا بر روی کلمات و عبارات پیشنهادی گوگل و بینگ نمایش داده شوید ؛ این کلمات کلیدی پایه و اساس تبلیغات آنلاین را شکل می دهند ؛ کلمات کلیدی که شما انتخاب می کنید باید با کسب و کار شما مرتبط بوده تا بتواند بازدید کننده و مشتریان زیادی را با کسب و کار شما آشنا کند.

مخاطب خود را بشناسید.

درست همانطور که تبلیغ کنندگان PPC باید قبل از راه اندازی کمپین خود ، تحقیقات عمیقی را درباره کلمات کلیدی انجام دهند ، تبلیغ کنندگان Paid social نیز باید مشتریان ایده آل خود را در داخل و خارج بشناسند تا اطمینان حاصل کنند که بخش های مخاطب مناسبی را با ارسال پیام صحیح ، مورد هدف قرار داده اند ؛ این همان جایی است که کاربرنماها ایفای نقش می نمایند.

خلق کاربرنماهای خریدار دقیق برای مشتریان ایده آل ، به شما این امکان را می دهد تا به سطحی فراتر از اطلاعات سطح پایه درباره بیشتر مشتریان وفادار خود قدم گذاشته و درباره گزینه های مورد هدف ، که امکان مورد هدف قرار دادن مشتریان آتی را درجه بالایی فراهم می آورد ، کندوکاش کنید.

این نه تنها تاثیرگذاری تبلیغات صرف شده را به حداکثر می رساند ، بلکه تبلیغات مورد هدف تر و مرتبط تری را به مخاطبین شما ارائه می دهد ؛  داده های اخیر نشان می دهد که مردم زمانی تبلیغات آنلاین را بیشتر مورد تحسین قرار می دهند که با علائق آن ها مرتبط تر بوده و این علائق ، بیشتر مورد هدف قرار داده شده باشد.

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی از دیگر روش های تبليغات آنلاين ، محسوب می شود که امروزه بسیار گسترش یافته و طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است ؛ در اصطلاح به آن سوشال مارکتینگ نیز می گویند.

عناصر کمپین ها

تبلیغات آنلاین ، چیزی فراتر از قرار دادن ساده تبلیغات در اینترنت و امیدوار بودن به کسب بهترین نتایج می باشد ؛ موثرترین کمپین های تبلیغاتی ، تعداد بیشماری از عناصر همبسته را با یکدیگر ترکیب می کنند که همگی آن ها عملکردهای منحصر به فردی را برای به حداکثر رساندن توان بالقوه کمپین ، انجام می دهند ؛ همه کمپین های تبلیغاتی آنلاین ، دارای تمامی عناصر نمی باشند ، ولی مولفه های زیر از یک نوآوری بازاریابی دیجیتال ، در بسیاری از کمپین ها مشاهده می شوند.

تبلیغات متنی و بصری

تبلیغات گوگل و تبلیغات بینگ گزینه ای از تبلیغات متن محور یا تبلیغات بصری تر مثل بنرها را در اختیار تبلیغ کنندگان قرار می دهند ؛ تبلیغات متن محور اغلب به تبلیغات PPC اطلاق می شوند ، در حالی که بنرها و فرمت های مشابه عموما به تبلیغات نمایشی اطلاق می گردند ؛ به علاوه ، پلتفرم های رسانه های اجتماعی مثل فیس بوک ، فرمت های تبلیغاتی بسیار بصری را ارائه می دهند که شامل نسخه تبلیغاتی می باشد ؛ ولی می توان آن را به عنوان ترکیبی از هر دو نیز در نظر گرفت.

ده ها فرمت تبلیغاتی در اختیار تبلیغ کنندگان امروزی قرار دارد و به آن ها امکان انتخاب فرمت و شبکه تبلیغاتی را می دهد که بیشترین هماهنگی را با نیازهای کمپین شما دارد.

صفحات فرود

صفحات فرود یا Landing Pages به صفحه های بهینه سازی شده و خاص اطلاق می گردد که مشتریان با کلیک بر روی یک تبلیغ خاص در آن صفحه می تواند وارد شود ؛ در این نوع تبلیغات می توان یک نوع محصول یا خدمات خود را مشخص کرد و با پرداخت هزینه در این صفحات شروع به تبلیغ کرد.

محتوای حمایت شده

بسیاری از تبلیغ کنندگان تصمیم می گیرند با استفاده از یک سر مقاله تبلیغاتی در وب سایت خود اقدام به تبلیغات کنند.

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین روش ها در تبلیغات آنلاین می باشد که فرد با استفاده از می خواهند فرد به دانلود محتوا یا محصولات آن ها بپردازند.

سئوی سایت

سئو سایت ، یکی دیگر از روش های تبلیغات آنلاین می باشد که با طراحی سایت و بهینه سازی موتورهای جستجو می توان آن را در رتبه اول گوگل با کلمه کلیدی آن صنعت یا پزشک قرار داد و مردم با جستجوی آن عبارت وارد وب سایت شده و با خدمات آن ها آشنا شوند ؛ از دیگر روش های تبلیغات آنلاین ، می توانیم به مواردی همچون تبلیغات نمایشی ، تبلیغات کلیکی ، تبلیغات همسان ، هدف گیری مجدد ، گوگل ادز ، تبلیغات متنی ، تبلیغات صوتی ، تبلیغات ایمیلی و غیره اشاره کنیم .

 

برندینگ آنلاین

مزایای تبلیغات آنلاین

در حالت کلی مزایای تبلیغات آنلاین ، عبارت است از : هزینه کمتر ، مخاطب بیشتر ، قابلیت اندازه گیری ، قابلیت شخصی سازی.

قابلیت اندازه ‌گیری

یکی از مزایای بسیار مهم تبلیغات آنلاین نسبت به تبلیغات سنتی ، در رابطه با قابلیت اندازه‌ گیری معیارهایی می باشد که آن ها شاخص پیشرفت یا افت یک شرکت هستند ؛ برای نمونه زمانی که یک فرد قصد تبلیغ در تلویزیون را دارد ، جهت بررسی تاثیر تبلیغ ، در نهایت تخمینی از تعداد نفراتی که تبلیغ را دیده اند ، به دست خواهد آورد ؛ در حالی که شرکت ارائه دهنده تبلیغات آنلاین ، می‌ تواند به طور دقیق گزارش دهد که چندین نفر تبلیغ مورد نظر را مشاهده کرده اند ، چندین نفر بر روی آن کلیک کرده‌ و از وب سایت مورد نظر بازدید کرده اند و غیره ؛ بدین ترتیب شما با داشتن این ارقام می ‌توانید ارزیابی کنید که میزان موفقیت تبلیغات شما چقدر بوده است .

قابلیت شخصی‌ سازی

یکی دیگر از مزایای تبلیغات آنلاین ، توانایی بخش‌ بندی کردن مشتریان می باشد و از این طریق می توان بسته هایی ویژه برای مشتریان خاص در نظر گرفت ؛ برای مثال می توان برای هر کدام از مشتریان ، تبلیغات منحصر به فرد خود را ارسال کرد ؛ علاوه بر آن توانایی جزئی تر کردن دسته ‌بندی مشتریان نیز وجود دارد ؛ برای نمونه می توان دریافت : کاربران از چه نقطه ای وارد سایت مورد نظر شده و چند ثانیه در صفحه فرود مورد نظر  بوده اند و غیره .

اهمیت تبلیغات آنلاین چیست ؟

همانطور که می دانید ، امروزه با گسترش فضای اینترنت میزان کسب و کارهای آنلاین و رقابت در آن نیز افزایش یافته است به همین علت در صورتی که افراد به صورت هدفمند در این فضا تبلیغات نماید می تواند میزان مشتریان بیشتری را به دست آورده و در آمد خود را افزایش دهد ؛ همچنین با تبلیغات اینترنتی می توان تعداد افرادی که به وب سایت شما مراجعه می کنند را افزایش داد و به این ترتیب میزان ترافیک سایت بالا رفته و در رتبه بندی وب سایت تاثیر بسزایی دارد.

چرا تبلیغات آنلاین نسبت به تبلیغات سنتی موثر تر می باشد ؟

از جمله سوالات متداولی که در ذهن ما ایجاد می شود ، این است که کدام روش تبلیغاتی موثر تر می باشد و میزان ماندگاری آن در ذهن افرادی زیاد است ؛ باید بگوییم که دلایل متفاوتی برای موفقیت در هر یک از تبلیغات آنلاین یا سنتی وجود دارد که با توجه به آنالیز کسب و کار می توان برای آن خط و مشی تعریف نمود.

به این نکته بسیار مهم توجه کنید که در بخش تبلیغات ماندگاری و تاثیر در ذهن افراد از جایگاه ویژه ای برخوردار است ؛ حال باید بدانید که از چه تکنیک ها و روش هایی باید استفاده کنید تا به هدف خود برسید ؛ در روش سنتی به صورت کلی نویسی و کلی گویی برای تبلیغات استفاده شده است که بی ثمر بوده و این بدان معناست که صاحبان صنعت و شرکت ، پزشکان و غیره باید گزینه های دیگری را انتخاب کنند.

در گذشته این نوع تبلیغات موثر بود ، اما امروزه با گشترش رسانه های جمعی و انتخاب شیوه های مختلف خدمات رسانی ، در میان مردم شروع به تبلیغات کرد ؛ در تبلیغات باید ذائقه مخاطبان و مشتریان را در نظر گرفت.

زمانی که قصد تبلیغات در تلویزیون را دارید باید بدانید که وسعت مخاطبان آن رسانه چقدر است و چه تعداد افراد تبلیغ را مشاهده می کنند ، اما بهتر است بدانید که طبق آمار های گرفته شده امروزه مخاطبان اینترنت به شدت رو به افزایش است ؛ بنابراین در حوزه تبلیغات به این نتیجه دست یافته ایم که تبلیغات آنلاین امروزه تاثیر گذارتر و ماندگار تر می باشد.

 

تبلیغات آنلاین

 

 • دسترسی آسان به انبوه اطلاعات

همانطور که گفته شد ، یکی از راه های تبلیغات آنلاین طراحی و سئو سایت می باشد ، زمانی که کاربر در موتورهای جستجو کالا و خدمتی که به دنبال آن هستند را جستجو می کنند ، اطلاعاتی به آن ها نمایش داده می شود که باعث هموار شدن مسیر برای آن ها می شود ؛ انسان های دهه جدید به علت گرفتاری های زندگی روش هایی را انتخاب می کنند که سریع تر به جواب خود برسند و اینترنت این امکان را برای آن ها فراهم کرده است.

 • ماندگاری در ذهن

معمولا کاربران اینترنتی آدرس وب سایتی را که به دنبال آن هستند را راحت تر به خاطر می سپارند تا شماره تلفن و آدرس فیزیکی و هیچ چیز برای یک شرکت یا پزشک و غیره مهم تر از انی نیست که در ذهن افراد باقی بماند.

 • قابلیت تغییر و مدیریت قیمت ها

به این نکته توجه داشته باشید زمانی که شما در یک برگه آگهی اطلاعاتی را از خود منتشر می کنید ، دیگر نمی تواند اطلاعات موجود در آن را تغییر دهید اما در تبلیغات انلاین به راحتی و کمترین و هزینه و زمان می توان تمامی اطلاعات را ویرایش کرد و سریع به اطلاع عموم مردم رساند.

 • قابلیت دسترسی مساوی و شانس بیشتر

در تبلیغات آنلاین ، بدون محدود به زمان در دید کاربران قرار می گیرید به زبان ساده تر باید بگوییم در این نوع تبلیغات افراد در هر زمان و هر مکانی می توانند با خدمات و محصولات شما آشنا شوند و اقدام به خرید یا مراجعه حضوری نمایند.

 • هزینه های کمتر

تبلیغات اینترنتی ، همیشه نسبت به تبلیغات سنتی از هزینه کمتری برخوردار بوده انعطاف بیشتری نسبت به آن ها دارد و با توجه به هزینه ای که می شود بازدهی آن نیز بیشتر می باشد.

 • مشتریان نا محدود

با تبلیغات آنلاین محدوده جغرافیایی شکسته می شود و در یک حرکت خارق العاده مشتریان بومی تبدیل به مشتریان جهانی می شود ، چرا که اینترنت حد و مرز ندارد.

 • مخاطبان هدفمند

از دیگر قابلیت های تبلیغات در فضای اینترنت گروه بندی برای تبلیغات است ؛ در این شرایط می توان به بازار هدف نزدیک تر شد و کسب و کار را رونق بیشتری بخشید.

انتخاب بهترین شرکت تبلیغات آنلاین

 1. برای انتخاب یک شرکت خوب تبلیغات می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو نمایید در گوگل جستجو کنید.
 2. حتما پیش از مراجعه به شرکت و سپردن تبلیغات خود به آن ها درباره آن شرکت و میزان موفقیت آن ها در این حوزه تحقیق کنید.
 3. میزان رضایت مشتریان آن ها را بسنجید.
 4. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ سوال های خود با مسئول شرکت صحبت کنید.
 5. در هنگام انتخاب شرکت تبلیغاتی مورد نظر به این نکته توجه داشته باشید که مسئولیت پذیر باشند.
 6. صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر شرکتی مراجعه نکرده و ابتدا درباره آن ها تحقیق کنید.

تعرفه تبلیغات اینترنتی چقدر می باشد ؟

تعرفه تبلیغات اینترنتی با توجه به حوزه تبلیغات ، میزان رقابت در آن حوزه و غیره تعیین می شود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه