اینستاگرام پزشکی

پیج یا صفحه اینستاگرم پزشکی چیست؟ اینستاگرام یکی از پلتفرم های بسیار محبوب در میان کاربران دنیا می باشد که معرفی بیزنس، شخص یا برند در آن بسیار آسان است. برای مثال اینستاگرام یک پزشک متخصص، یا صفحه او را در نظر بگیرید؛ بسیاری از افرادی که به دنبال نمونه عمل های جراحی بینی هستند، در اینستاگرام فعالیت می کنند و به دنبال پزشکان حاذق هستند. اگر پزشکی هستید که علاقه دارید نام شما در دنیای مجازی اجتماعی شناخته شود و یک صفحه رسمی و حرفه ای برای خود بسازید؛ این مطلب را از دست ندهید.

 

اینستاگرام پزشکی

 

اینستاگرام پزشکی یعنی چه؟

اینستاگرام مدیکال یا پزشکی، به معنی یک پیج یا صفحه برنامه ریزی و طراحی شده بیزنسی در اینستاگرام می باشد که نحوه فعالیت، حوزه کاری، نمونه کار و غیره را از پزشک به ما نشان می دهد. این صفحه چه برای بیمار و چه برای پزشک بسیار کاربردی و مهم بوده که در ادامه درباره آن بررسی خواهیم کرد. می توان گفت امروزه سر و کار همه افراد با یک گوشی موبایل است. از معاملات کلان، تا انجام عمل جراحی یا پرداخت قبض ها تنها با یک موبایل انجام می شود. صفحه اینستاگرام یک دکتر متخصص نیز می تواند به گونه ای نشان دهنده مهارت ها، نمونه کارها و سوابق پزشک او به خصوص در زمینه زیبایی باشد.

مزایای داشتن پیج اینستاگرام برای پزشکان

شاید شما بگویید یک پزشک را به خاطر مدرک تخصص و مهارت او میشناسند؛ اما چگونه می توان به این شناخت رسید و مطمئن شد که مدرک و تخصص پزشک مورد نظر قابل اطمینان است؟ باید گفت که امروزه برندسازی نام یک پزشک متخصص، شناخته شدن، به نمایش گذاشتن نمونه کار و نشان دادن مهارت بسیار راحت تر از گذشته است. برای همین اینستاگرام برنامه ریزی شده تا حد زیادی می تواند به یک دکتر متخصص کمک کرده و از سراسر دنیا برای او ورودی داشته باشد. برای مثال برخی از مزایای داشتن پیج اینستاگرام مدیکال عبارت اند از:

 1. با داشتن یک صفحه پزشکی بیزنس می توانید نام خود را به یک برند تبدیل کنید
 2. می توانید نمونه کارهای خود را در آن قرار دهید
 3. وبسایت خود را برای ارائه اطلاعات و مطالب مفید معرفی میکنید
 4. از طریق اینستاگرام جذب زیباجو و بیمار خواهید داشت
 5. درک نیاز کاربر
 6. ارتباط با بیماران یا کاربران بدون اتلاف وقت و هزینه است
 7. معرفی دقیق خود، مهارتها، تخصص ها، سوابق تحصیلی
 8. داشتن اینستاگرام پزشکی باعث شناخته شدن شما و بر زبان بودن نامتان می شود
 9. نوشتن بیوگرافی قوی و مفید برای کاربر(جهت ارائه الاعات شخصی)

چگونه یک اکانت اینستاگرامی تخصصی در حوزه پزشکی داشته باشیم؟

به طور کلی اینستاگرام پزشکی باید از ظاهر بصری، محتوای تخصصی و به اضافه برنامه ریزی شده تشکیل شود. برخی شاخصه ها برای یک پیج حرفه ای که بتواند باعث رونق مجموعه پزشکی شود شامل:

 • داشتن بیو حرفه ای و تخصصی
 • تولید محتوای یونیک و تاثیرگذار
 • جذب و افزایش فالور
 • داشتن خلاقیت جهت تولید پست و استوری های جذاب برای کاربر
 • درک نیاز کاربر و ایجاد تعامل
 • حفظ حریم بیمار
 • توانایی اداره کردن پیج و حفظ امنیت آن
 • آشنا بودن با قوانین و الگوریتم های اینستاگرام

معمولا پزشکان به دلیل مشغله شغلی از عهده اداره یک اکانت تخصصی بر نمی آیند و به یک ادمین اینستاگرام حرفه ای در این زمینه نیاز دارند چرا که اداره پیج شخصی و تخصصی بیزنسی بسیار متفاوت است. یک ادمین می بیاست با تمامی موارد ذکر شده در بالا آشنایی داشته و علاوه بر آن اطلاعات مورد نیاز دیگری داشته باشد که برای ارتقا پیج به کار گیرد.

اهمیت داشتن ادمین پزشکی

داشتن یک ادمین برای پیج پزشکی، بسیار ضروریست. می پرسید چرا؟ باید بدانید اداره یک پیج اینستاگرام به صورت تخصصی و حرفه ای از عهده یک پزشک برنخواهد آمد. اما ادمین به صورت تخصصی بر مدیریت تسلط داشته و می تواند همزمان تولید محتوا پزشکی اینستاگرام، تدوین، طراحی، برنامه ریزی، ارائه ایده، پست و استوری پزشکی، بیو نویسی پیج پزشکی و غیره را انجام دهد. اجرایی کردن این موارد نیاز به تخصص و مهارتی است که ازعهده پزشک یا سایر افراد برنیامده و حتما به دست ادمین قابل اجراست.

راه موفقیت داشتن یک پیج اینستاگرام پزشکی

یکی از اصلی ترین راه های اینستاگرام مارکتینگ و ارتقا پیج پزشکی، این است که با کاربران و بیماران تعامل ایجاد کنید؛ صحبت کردن چه به صورت حضوری و چه مجازی از قدرت تاثیر گذاری بسیار بالایی برخوردار و میتواند تا حد زیادی باعث رشد پیج شما شود. لایو های تک یا گروهی، از جمله مواردی هستند که میتوانید در آن با بیماران به طور مستقیم با بیمار در ارتباط باشید.

نکته دیگر این است که مسیر خود را از دیگران جدا کنید، به دنبال یک محتوای بکر و خلاقانه باشید که کاربر مانند آن را جایی ندیده باشد. اگر پیج شما به طور خاص و منحصر به فردی اداره شود ؛ قطعا افراد زیادی شما را فالو کرده و حتی به دیگران معرفی می کنند.

سخن نهایی:

عصر امروز، سبک زندگی همه را تغییر داده و به سمت مجازی شدن برده است. داشتن یک صفحه پزشکی خوب ،علاوه بر رفع نیاز کاربر، تا حد زیادی بر بازخورد و ورودی پزشک متخصص نیز موثر است.

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه