ویدیو مارکتینگ پزشکی

آیا به تازگی مطب خود را راه انداز کرده اید اما نمی دانید چگونه آن را به مخاطبتان معرفی کنید؟ آیا با مراحل ساخت برنامه برای تهیه ویدیو آشنایی ندارید؟ ویدیو مارکتینگ پزشکی یکی از زیر شاخه های تبلیغات آنلاین یا دیجیتال مارکتیگ است که به کمک آن و با داشتن استراتژی خاص می توان یک کسب کار معمولی را سطح وسیع تر مطرح نمود. این روش از بازاریابی ویدیوئی بسیار محبوب و کاربردی بوده و به دلیل در دسترس بودن افراد یک شیوه آسان برای معرفی، برندسازی، فروش، آموزش و غیره به شمار می رود. در ادامه همراه ما باشید تا به به طور دقیق با این حوزه تبلیغاتی آشنا شده و مزایای آن را بررسی کنیم.

 

ویدیو مارکتینگ

 

ویدیو مارکتینگ یا تبلیغات ویدیوئی چیست ؟

ویدیو مارکتینگ (video marketing) یا بازاریابی ویدیوئی، به استفاده از یک محتوای تبلیغاتی جهت برند سازی، آموزش، معرفی یک محصول یا یک مجموعه در قالب ویدئو ، گفته میشود. یا اگر به طور دقیق تر بخواهیم ویدیو مارکتینگ را توضیح دهیم، به تهیه و تولید یک کلیپ تبلیغاتی و نشر آن در انواع شبکه های مجازی از جمله یوتیوب، اینستاگرام، وب سایت و غیره گفته می شود.

ویدیو مارکتینگ دارای زیر مجموعه ها و انواع مختلفی است که هرکدام به گونه ای در زمینه تبلیغات مورد استفاده قرارمیگیرند؛ این موارد شامل: ویدیو جهت برند سازی، آموزش یک مباحثی مانند زبان یا آشپزی، رویدادها، راهنمای استفاده از یک موضوع، لایو ویدیوها و غیره می باشد.

در چه زمینه هایی از ویدیو مارکتینگ استفاده می شود؟

امروزه این تکنیک یکی از کاربردی ترین شاخه های بازاریابی اینترنتی به شمار می رود. با ماشینی شدن جوامع امروزی افراد کمتری برای تحقیق بر روی یک مساله، شناخت یا حتی آموزش به مطالعه می پردازند که همین موضوع باعث شده تا بازاریابی به صورت تهیه فیلم و کلیپ جایگاه بهتری در میان سبک های مارکتینگ داشته باشد.

به طور کلی در زمینه های متنوعی می توان از ویدیو مارکتینگ استفاده نمود؛ برخی از اصلی ترین کاربردهای ساخت کلیپ های تبلیغاتی عبارت اند از:

 • برند سازی و معرفی یک کسب و کار
 • معرفی دقیق یک محصول (کاربرد و مزایا)
 • آموزش یک مبحث
 • خدمات دهی یک مجموعه
 • معرفی یک گروه

البته که دنیای ویدیو مارکتینگ به همین موارد خلاصه نشده و دارای پنجره های متعددی است که هرکدام با یک استراتژی می تواند به یک کسب و کار، موفقیت و هویت ببخشد.

بازاریابی ویدیوئی در حوزه پزشکی چه مزایایی دارد؟

می دانیم که امروزه کمتر کسی به بروشور های تبلیغاتی توجه یا حتی آنها را می خواند؛ درمقابل بیشتر افراد با یک کلیک انواع ویدیو های تبلیغی را مشاهده و حتی از آنها استقبال می کنند. همین موضوع باعث شده تا صاحبان کسب و کارها بخصوص در حوزه پزشکی بیشتر به مارکتینگ به سبک ویدیو بپردازند؛ این نوع از بازاریابی دارای مزایای بسیار زیادی است که عبارت اند از:

 • قابلیت ایجاد تنوع در ساخت ویدیو کلیپ
 • درگیر شدن کاربر با محتوای ساخته شده
 • قابل دسترس بودن و امکان بازنشر ویدیو توسط افراد
 • مشاهده تاثیرات مثبت به دلیل درگیر بودن با احساسات فرد
 • قابل نشر بودن در هر شبکه اجتماعی در دسترس افراد
 • امکان وایرال شدن یک محتوا و ویدیو برای عموم مردم
 • جامع بودن و امکان معرفی کامل
 • ماندگاری بیشتر در ذهن افراد
 • گزینه ای عالی جهت معرفی و آموزش

مراحل تهیه ویدیو مارکتینگ پزشکی

برای اینکه بدانید یک تبلیغات ویدیویی چگونه انجام می شود؛ مراحل زیر را بررسی کنید:

 1. داشتن هدف مشخص از موضوع: کسی که قصد انجام ویدیو مارکتینگ را دارد، باید با تعیین هدف خود و اینکه قصد انجام چه کاری را دارد ، در نهایت مقاصد را به دو دسته دور و نزدیک تقسیم کند.
 2. ترتیب عمل: برای آنکه از معرفی یک محصول یا خدمات بازخورد بهتری دریافت کنید، می بایست ابتدا برند سازی خود را انجام داده باشید تا نام شما برای همه اشنا باشد. (نوعی اعتماد سازی)
 3. مخاطب: شناسایی دسته مخاطبان و بررسی نیازهای آنها از یک خدمت یا محصول، موضوع، مجموعه و غیره (این عمل باعث می شود تا با رده سنی های مخاطبان خود آشنا شده و به نیازهای آنها بپردازید)
 4. بررسی رقبا: آنالیز رقبا و بررسی نقاط ضعف و قوت آنها؛ این کار به شما کمک می کند تا ضعف های رقیب را جبران کرده و رتبه بهتری دریافت کنید.
 5. موضوع و تنوع: موضوع یکی از مهمترین بخشهای ویدیو مارکتینگ است که محتوای شما می بایست بر اساس یک موضوع کاربردی به تبلیغات، برند سازی و غیره بپردازد.
 6. بودجه بندی: برای تهیه ویدیو کلیپ خود بودجه تعیین کرده و آن را در میان بخشهای تصویربرداری، انتخاب لوکیشن و غیره تقسیم کنید.
 7. نظم و زمانبندی درست و دقیق: انتشار درست ویدیو ها در زمان و پلتفرم مناسب (شبکه های اجتماعی یا رسانه ها )

چگونه ویدئو تبلیغاتی موفق بسازیم؟

برای داشتن یک تبلیغات ویدیوئی موفق، علاوه بر مراحل انجام کار که برنامه هدف دار است، می بایست به برخی نکات بسیار جزئی هم توجه نمود. برای مثال یکی از این موارد، کیفیت ویدیو است. در عصری زندگی میکنیم که فیلم هایی که ساخته می شود از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده که به خوبی میتوان جزئیات یک موضوع را در صفحه موبایل یا نمایشگر مشاهده نمود. در ادامه با برخی دیگر از مواردی که باعث می شود یک بازاریابی ویدیویی خوب داشته باشیم ، آشنا می شویم:

 • ویدیو باید به گونه ای ساخته شود که علاوه بر کیفیت بالا، با هر اینترنتی قابل دسترسی باشد؛ کیفیت بسیار بالا ممکن است باعث کند شدن و تاخیر در لود شدن ویدیو شود که برای بازاریابی آسیب رسان است.
 • تبلیغات شما باید به گونه ای باشد که به طور کامل و جامع بوده و محتوای با ارزش در اختیار افراد قرار دهد
 • کلیپ یا فیلم را باید به گونه ای تهیه کرد که بدون صدا هم کاربردی و مناسب باشد
 • بستر سازی و بهبود شبکه ای که میخواهید ویدیو خود را در آن نشر دهید (اکانت با کیفیت)

سخن پایانی

فعالیت در حیطه بازاریابی آنلاین یا حتی ویدئو مارکتینگ دنیای بی انتهایی است که افراد می توانند از آن استفاده و به موفقیت های زیادی برسند. در حال حاضر تبلیغات های ویدیوئی برای مشاهده در موبایل بهترین بازخورد و میزان درگیری میان کاربر و تبلیغ را به وجود می آورد. بنابراین شما می توانید با حضور پیدا کردن در این شیوه از تبلیغات، فرصت دیده شدن را به خود و کسب کارتان بدهید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
چاپ صفحه